ZLN-PLZ 4:1 - Zlín snížil náskok na čelo tabulky

P l z e ň - Indiáni vyjížděli opět na led soupeře hájit své první místo. Tentokrát mířili na zimní stadion Luďka Čajky do Zlína. Ačkoliv se již v šesté minutě dostali do vedení zásluhou šikovné teče Tylera Scofielda, body si tentokrát nepřipíší. Zlín totiž během necelých čtyř minut otočil skóre třemi góly na svou stranu. Jednou se trefil i ve vlastním oslabení, konkrétně bývalý hráč modrobílého týmu Michal Důras. Plzeň se tak z Moravy vrací s prázdnou a už jen se tříbodovým náskokem na prvním místě extraligové tabulky.

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

4:1
3:1, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 11. Leška, 12. Linhart (Leška), 15. Důras, 31. Záhorovský (Kristek, Galvas) - 6. Scofield (Hanzlík, Hvila). Rozhodčí: Blecha, Turčan - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5110. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

PSG Berani Zlín

Sedláček - Hamrlík, Linhart - Míka, Galvas - Bořuta, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Kristek, Záhorovský - Kubiš, Mokrejš, Sivák - Ondráček, Balán, Čech.

Pöpperle - Benda, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, O´Brien, Dobrovolný - Bomersback, Vampola, Vlasák - Adamský, Tvrdík, Dvořák - Scofiled, Jan Kovář, Hvila - Stránský, Vostřák, Heřman.

Pavel Vostřák 0 0 0 -1 0

Nažhavení Berani cítili možnost významně stáhnout náskok soupeře na špici extraligové tabulky a do svého soka se doslova zakousávali od prvních chvil. Nejprve dravě dorážel Köhler, o chvilku později nebezpečně pálil Hamrlík. Domácí se poté dostali do oslabení 3 na 4, ale Plzeň uspěla až při klasické početní výhodě. Hvila posunul na Hanzlíka, ten vypálil od modré a mezi kruhy skvěle tečoval Tyler Scofield - 0:1! V polovině úvodního dějství Okenáři srovnali krok. V hodně nepřehledné situaci pálil do poloodkryté klece Petr Leška, Pöpperle skvěle zasáhl, vznikla tlačenice a videorozhodčí nakonec branku uznal - 1:1! Za minutu už žlutomodří vedli. Po faulu na Michala Důrase využili svěřenci kouče Venery také přesilovku. Leška posunul na modrou, Tomáš Linhart udělal dva kroky a svému jmenovci nedal šanci - 2:1! Za další 142 vteřin byl již rozdíl dvoubrankový. V oslabení ujel Michal Důras a pod padajícím Pöpperlem se štěstím dopravil touš do sítě - 3:1! Gólem do šatny mohl nenápadným pokusem snížit Benák, jenže pravá tyčka byla proti.

Hned v úvodu prostřední části hráli hosté dvakrát ve výhodě o jednoho může v poli, ale Sedláček vychytal pokus Modrého i Bendy skvělými zákroky betonem. Jen co se dostali Berani do plného stavu, zahrozili. Záharovský se prokličkoval až před Pöpperleho, zvolil místo zakončení přihrávku na Kristka, kterého domácí gólman vychytal. V polovině utkání již ale Martin Záharovský nikomu nepřihrával a zakončil své sólo - 4:1! Indiáni se poté dostali i do tří, ale další touš již skvělý Pöpperle za svá záda nepustil. Počíhal si na pokus Hamrlíka od modré, pokus Galvase i průnik Důrase. Na druhé straně vystihl chybu v rozehrávce Dvořák, ale nevyužil jí.

V poslední dvacetiminutovce to dvěma pokusy na Sedláčka zkoušel Benda, ale ani jednou nevyzrál. Na druhé straně zase vystrašil hostujícího gólmana Köhler. Modrobílí se pak podruhé v zápas dostali do tří, ale Zlín nikam nechvátal a hostující klec neohrozil. V závěru třetiny již kromě vyloučení na obou stranách diváci nic neviděli a Plzeň se tak ze Zlína vrací popáté v řadě s prázdnou. Navíc v posledních třech zápasech vstřelila pouze dvě branky.