PLZ - ZLN 3:0 - "Plzeň vede ligu, Plzeň vede ligu!" skandovala šťastná ČEZ Aréna!

Plzeň - Dlouho očekávaný duel se uskutečnil v rámci 34. extraligového kola na ledě plzeňské ČEZ Arény. V souboji o absolutní čelo přivítali modrobílí tým PSG Zlín. Dvě třetiny platil bezgólový stav, kralovali oba brankáři. Vše rozhodla třetí část, na jejímž počátku vstřelil vítěznou branku ostrou ranou Martin Adamský. Hosté nesložili zbraně, ale na soustředěného Tomáše Pöpperlho nenašli recept. V závěru domácí výhru ještě navýšili a probojovali se do čela extraligového pelotonu. Navíc Martin Straka znovu bodoval, alespoň jeden bod si připsal již v 17. zápase v řadě.

HC Škoda Plzeň - PSG Berani Zlín

3:0
0:0, 0:0, 3:0

Branky a nahrávky: 42. Adamský (Hvila, Vampola), 53. Vostřák (Vampola, Modrý), 59. Bomersback (Straka, O´Brien). Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci:7 693.

Pöpperle - Hanzlík, O´Brien, Benda, Modrý, Benák, Dresler, Dobrovolný - Bomersback, M. Straka, Vlasák - Hvila, Vampola, Adamský - Scofield, M. Heřman, Dvořák - Stránský, Vostřák, Laš – Lev

PSG Berani Zlín

Štůrala - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Míka, Švrček, Bořuta, Galvas - Balaštík, Leška, F. Čech - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Ondráček, Finsterle, Záhorovský

Pavel Vostřák 1 0 1 0 0

Domácí začali zápas velmi aktivně. Již v první minutě ohrozil od modré Štůrala Benda. Ještě v tom samém střídání předložil v přečíslení Vampola dobrou přihrávku Hvilovi, slovenský útočník ale nedokázal zamířit přesně. Další dobrou šanci domácích měl Adamský, kterému nabil Straka. Na druhé straně vylekal Pöpperleho tvrdou střelou těsně mimo Nosek. Na konci 5. minuty domácí propadli v obraně a do přečíslení se dostali Sivák s Finsterlem. Sivák ale nedokázal přes plzeňského obránce přihrát a tak ani tentokrát nemusel Pöpperle zasahovat. Po zmatcích v obranném pásmu domácích pálil z rychlého protiútoku těsně nad Hvila. V 10. minutě domácím zatrnulo, když Pöpperle rozehrál za brankou přesně na hůl Lešky, domácí gólman ale svoji chybu stačil napravit. Na druhé straně se svým typickým způsobem prosazoval Vampola a připravil dobré střelecké pozice Modrému a Hvilovi. Domácím hráčům se ale nedařilo najít cestu do zlínské sítě. Ve 13. minutě málem indiánům předvedli jak na to jednoduchou akcí Zlínští. Balaštík dobře vystřelil, Pöpperle puk vyrazil před sebe, kde však netrefil dorážku do odkryté branky Čech. V 18. minutě našel přihrávkou od mantinelu Hvila Adamského, ten ale netrefil ideálně a Štůrala puk bez problémů zkrotil. Poprvé se v zápase i přes několik ostrých zákroků na obou stranách vylučovalo až na konci 18. minuty. Švrčkův okatý faul na Dvořáka již nešel nepotrestat. V následné přesilovce spálil dvě tutovky Vlasák, který nejprve netrefil branku a poté promáchl v ideální pozici puk. O nic lépe se střelecky nevedlo při dalších dvou šancích ani Vostřákovi a tak se v první třetině diváci v zaplněné hale gólu nedočkali.

Také do druhé třetiny vstoupili domácí s aktivní hrou. Po objetí branky našel Vampola krásně Adamského, který však opět trefil pouze náruč Štůrala. Ve 25. minutě hráli domácí další přesilovku. Mezi dvěma obránci se protáhl Vostřák a Nosek jej podrazil. Domácím se tak naskytlo 44 vteřin dvojnásobné výhody. Z pravého kruhu pálil nebezpečně Modrý, ale Štůral svůj tým opět podržel. Nepříjemný zásah pod koleno poté dostal od Hamrlíka Vampola, tentokrát však píšťalka sudích zůstala němá. Přesilovka se domácím vůbec nepovedla a naopak mohli skóre otevřít hosté po spolupráci Lešky s Finsterlem, kteří obelstili Modrého se Strakou, a situaci vyřešil až výborným zákrokem Pöpperle. Nepovedenou plzeňskou přesilovku završilo vyloučení Hanzlíka. Po dlouhé době bez větších šancí na obou stranách přinesl vzruch až konec 35. minuty. Nebezpečná Rachůnkova střela z první naštěstí pro Plzeň mířila příliš vysoko. Rozhodčí si poté díky několika sporným výrokům značně rozezlili domácí publikum i kapitána. To ale nic nezměnilo na tom, že hosté hráli již třetí přesilovku v řadě. Ty se ale Zlínu vůbec nedařily a Pöpperleho nejvíce vylekal Vlasák, který tečoval střelu Rachůnka. Domácí nakonec mohli odcházet do kabin veselejší, kdyby Bomersback lépe tečoval nahození od modré nebo Heřman našel střelou z mezikruží skulinu v Štůralově postoji.

Třetí část začali domácí krásnou akcí. Hvila zavezl puk do pásma, přihrávkou napříč kluzištěm našel Vampolu a ten nabil mezi kruhy Adamskému, který krásnou střelou málem rozbil kameru ve zlínské brance. 1:0. Za další minutu mohli srovnat Čech s Balaštíkem, kteří ale nedokázali využít zaváhání plzeňské obrany a gólově sehrát přečíslení 2 na 1. Naopak klid na hokejky domácích mohl vnést Vampola, který uháněl spolu s Vostřákem proti jedinému bekovi Zlína. Zvolil zakončení střelou, kterou však Štůrala nepřekvapil. Ve 48. minutě hráli domácí přesilovku po dalším okatém faulu Švrčka na Vampolu. Přesilovka se ale domácím vůbec nepovedla a naopak zahrozil Balaštík po přihrávce Lešky. Zlín však v plném počtu dlouho nehrál. Opět na Vampolovi se vyfauloval Záhorovský. Tentokrát už si domácí vedli mnohem lépe. Zpoza branky našel Vampola na levém kruhu Vostřáka a z těchto míst se plzeňský ostrostřelec nemýlí. Proti pohotové střele nad lapačku neměl Štůrala sebemenší šanci. 2:0. Hostům se nedařilo vynutit si tlak. Až necelé dvě minuty před koncem se Zlínští dostali do útočného pásma, vybrali si oddychový čas a zkusili štěstí při hře bez brankáře. Tento risk jim ale vůbec nevyšel. Modrý dostal puk ze třetiny, Straka uvolnil ve středním pásmu Bomersbacka a ten ještě před modrou zamířil s přehledem do prázdné branky. 3:0. Zbytek zápasu si již domácí bez větších potíží pohlídali a nadělili tak fanouškům k vánocům první místo v extraligové tabulce.