Pavel Vostřák: První místo na Vánoce jsem si při příchodu rozhodně nemaloval

Plzeň - Krásný dárek pod vánoční stromek nadělili plzeňští hokejisté svému famóznímu publiku. Momentálně vedoucí tým zvládl zápas pravdy a porazil Zlín 3:0. Ne malou měrou tomuto výsledku přispěl i navrátilec do plzeňských řad, který tento zápas začal trochu překvapivě ve čtvrté lajně. Své pocity nám ale sdělily i další hvězdy zápasu Martin Adamský a Petr Vampola.

Pavel Vostřák

Pátý gól. Spokojenost?
Tento gól byl hodně důležitý a jsem rád, že to tam spadlo. Přesilovka byla dobře sehraná.

Začal jste ve čtvrté lajně, což zapříčinila viróza…
Minulý týden jsem netrénoval a bral jsem antibiotika do pátku. Začal jsem trénovat až tento týden, tak to takhle vyplynulo. Určitě jsem chtěl nastoupit, ale zatím to ještě není stoprocentní.

Proti Liberci už budete zpět v první lajně?
To se musíte zeptat trenéra. Když budeme takhle vyhrávat a bude se to stejně točit, tak je to úplně jedno. Momentálně se na tom podílejí všechny lajny, celý mančaft, který si věří a zatím to šlape. Není třeba dělat tam nějaké velké změny.

Zlín potvrdil roli vedoucího týmu. Byl to aktivní hokej na obou stranách. Čekal jste takový boj?
Ano aktivní, ale ze strany Zlína to bylo perfektně zorganizované směrem dozadu. Co si pamatuji z dřívějších duelů ze Zlínem, které zde probíhaly, vždy to byly těsné a dramatické zápasy. Hráli výborně na brejky a hlavně první lajna hrála dobře. Ono se zdá, že se tam jen tak potulují, ale každý ví moc dobře, kde má jezdit a z něčeho, co vypadá nevinně se dostanou do přečíslení. V tom jsou hrozně nebezpeční.

První místo na Vánoce, to je paráda.
Určitě jsem si to takhle nemaloval, když jsem se vracel.

Jak hrát v Liberci abyste si zvýšili náskok?
Myslím si, že momentálně hrajeme hru, kterou chceme hrát. Zatím si nenecháváme vnutit soupeřův styl a to je cesta. Musíme pořád pokračovat v naší aktivní hře.

Martin Adamský

Gól proti Zlínu. Asi je radost o to větší, že?
Tak já moc gólů nedávám. A když už ho dám, tak jsem za něj rád. Zvlášť proti Zlínu.

Tušil jste, že to byl gól?
Vůbec jsem to neviděl, protože jsem střílel z voleje a než jsem narovnal hlavu, byl puk zpátky. Myslel jsem, že to byla tyčka.

Ta kamera se tam ale hodně kývala…
Já to vůbec neviděl, protože jel proti mně obránce a neviděl jsem přes něj a čekal jsem, co udělá rozhodčí.

Nebyl jste nervózní? Šancí jste měl za celý zápas víc…
Tak když se podíváme, tak já vždycky mám šance. Ne teda vždycky, ale většinou se mi podaří, že nějaké ty střely mám. Dejme tomu, že jsem si ho zpočátku testoval a až potom jsem mu to dal na lapačku. (smích) Ne, jsem rád, že mu to tam padlo.

Šturala dnes ale jinak podržel mančaft.
Ano, stejně jako říkal Petr. Byl to asi nejlepší mančaft, proti kterému jsme zde hráli.

Nechává Vás chladným první místo?
Jasně, že mě to nechává chladným. Když se podíváme na tabulku, zbývá nám asi ještě 18 zápasů a to je ještě hrozná fůra bodů. Srovnávali jsme to v kabině a podle loňské sezóny máme bodů jako na desáté místo. Nemáme tedy ještě nic nahraného.

Jak bude probíhat Štědrý den?
Nevím jak u kluků, ale za mnou se přijedou podívat rodiče, tak budu s nimi. Hned 25. máme trénink, takže nic velkého. Salát a kapra si ale dám určitě.

Petr Vampola

Jak se tvořilo vítězství 3:0?
Dneska to bylo těžké. Myslím si, že Zlín hrál výborně a po celé utkání byl rovnocenným soupeřem. Chtěl bych je pochválit, protože hráli dobře. My jsme ale byli o krůček lepší a vstřelili jsme první gól. Potom už jsme jen kontrolovali stav. Chtěl bych také pochválit celý mančaft, protože to bylo především týmové vítězství.

Překvapil Vás Zlín něčím?
Ani ne. Oni hrají svoji hru, dá se říct, celý rok. Letos jsem ale proti lepšímu mančaftu nehrál a chtěl bych smeknout před jejich výkonem.

Bolí Vás ještě noha od té sekyry?
Dostal jsem tam sekyru do kosti u kolene, kde to není chráněné. Nevím, jestli je tam nějaký nerv ale dost dlouho mě brněla noha. Ze začátku to bylo nepříjemné, ale pak se to ustálilo a doufám, že to bude v pořádku.