Plzeň přehrála v přátelském zápase Straubing 4:1

Hosté začali zápas poměrně aktivně a pohybem se domácímu týmu vyrovnali. Plzni se ale podařilo zásluhou Bomersbacka využít přesilovku, což hosty přibrzdilo. Definitivní rozhodnutí přišlo v závěru druhé třetiny, kdy se v rozmezí necelých 4 minut trefili Vlasák, Kovář a Straka. Poslední třetina už se dohrávala pouze z nutnosti. Přesto se hostům podařil alespoň čestný úspěch, když si Boháč nešťastně srazil puk do vlastní branky. Závěr poté ještě okořenila bitka mezi Mezeiem a Stewardem, který jej nešetrným zákrokem narazil na mantinel. Skóre už nezměnila ani přesilovka domácích 5 na 3. Plzeň ale přesto poměrně jasně zvítězila nad soupeřem ze Straubingu.

HC Škoda Plzeň - Straubing Tigers

4:1
1:0, 3:0, 0:1

Branky a nahrávky: 7. Bomersback (Modrý, Vlasák), 35. Vlasák (Bomersback, Straka), 37. Kovář (Lev, Stránský), 39. Straka (Bomersback, Vlasák) - 55. Meloche (Maloney) Diváci: 1083. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Pöpperle - O´Brien, Modrý, Benák, Hanzlík, Benda, Dresler, Dobrovolný, Mezei, Boháč - Bomersback, Straka, Vlasák - Scofield, Kracík, Tvrdík - Stránský, Kovář, Pitule - Adamský, Heřman, Dvořák - Lev

Straubing Tigers

Huber - Bassen, Canzanello, Draxinger, Elfring, Flache, Janka, Maloney, Meloche, Morin, Müller, Retzer, Röthke, Schnitzer, Schönberger, Steward, Tremblay, Trew, Whitecotton, Wilhelm

Ve druhé minutě se kotouč odrazil nečekaně k pravé tyčky Straubingu, u které hlídkoval Martin Adamský, ale ten nedokázal zasunout puk kolem levého betonu. O sto dvacet vteřin našel Kracík přihrávkou z modré čáry sjíždějícího Benáka, ale toho vychytal Huber. V úvodu páté minuty se dočkali modrobílí své první přesilové hry, kterou otevřel Modrý svou dobře skrytou střelou od modré čáry, na kterou straubingský gólman zareagoval až na poslední chvíli a instinktivně ji vyrazil. Přesně po jedné minutě od Maloneho trestu se domácí radovali! Mark Bomersback znovu potvrdil svou výbornou střeleckou formu v přípravných zápasech - 1:0. V další početní výhodě domácích nebezpečně pálil Hanzlík, avšak Huber byl na svém místě. Další šance nadzvedla slušně zaplněné ochozy ČEZ arény ze sedadel. Jaroslav Modrý, sám v pěkné střelecké pozici, našel přesnou přihrávkou osamoceného Vlasáka a ten trefil jen tyčku! Jako první se z německého celku osmělil téměř v polovině první třetiny kapitán Tremblay, ale jeho pokus mířil mimo tři tyče, které strážil Tomáš Pöpperle. Svou početní výhodu si zahráli i hosté a obranné čtveřice se zapotila. Největší šance přišla až po návratu Mezeie na led, kdy všem ujel Bassen, ale Pöpperle si jeho samostatný nájezd pohlídal. Na druhé straně zahroil obdobně Jan Stránský, avšak ten již faulovaný nedokázal zamířit přesně. Při vyloučení zlého muže Straubingu Melocheho na dvě plus deset minut za faul na Martina Heřmana od modré čáry pálil ostře O´Brien a Huber se opět zapotil.

V úvodu druhé třetiny se osmělili jako první hosté a Trewova střela jen prosvištěla kolem Pöpperlovy branky. Další šance šla opět na konto Straubingu, kdy střílel kapitán Tremblay z pravého kruhu prověřil Pöpperleho. V osmadvacáté minutě našlápl nalevo Adamský a Huber se poprvé ve druhé třetině musel snažit. Poté ho prověřil Martin Heřman, jenž mířil svou střelou mezi betony. Mezírku mezi nimi opravdu našel, ale k jeho smůle se puk vykutál mimo brankoviště. Na sklonku dvaatřicáté minuty se zkoušel prosmýknout kolem straubinsgské obrany Straka, avšak byl nešetrně složen k zemi. Puku se ujal Vlasák a Huber pak jen instinktivně vyrazil. 34:42 a další využitá přesilová hra na konto Plzně.Bomersback našel prudkou přesnou přihrávkou mezi kruhy číhajícího Tomáše Vlasáka a ten krásně prostřelil Hubera - 2:0. Neuplynuly ani dvě minuty a hlasatel oznamoval dalšího střelce – Jakub Lev míchal s pukem u zadního mantinelu a všiml si Kováře, který si sjel před branku. Jeho střela pak vymetla růžek branky - 3:0. Minutu a 41 sekund před druhou sirénou předvedl hokejovou parádičku kapitán modrobílých Martin Straka, jenž si Huberem vyloženě pohrál a pak výstavně zvýšil na rozdíl čtyř branek - 4:0.

Třetí dvacetiminutovku otevřela bomba od modré z hole nového jména na plzeňské soupisce – Branislava Mezeie. Huberovy betony byly na místě. Na druhé straně se Pöpperle musel činit při přesilovce Straubingu. Nejprve vystrašil plzeňského gólmana Whitecotton a pak se o svou šanci hlásil Trew, ale toho nakonec puk zasáhl do obličeje, takže byl na chvíli mimo hru. V osmačtyřicáté minutě prováhal velkou šanci tváří v tvář Huberovi Kracík. V polovině třetí třetiny si Pöpperle nerozuměl u mantinelu s vlastním obráncem a Steward měl téměř stoprocentní šanci. A nedal proti opuštěné brance! V další šanci byl opět Whitecotton a vykoledoval si faul Dreslera a německý celek měl šanci alespoň korigovat. To se jim povedlo díky nešťastnému odrazu od plzeňského bránícího hráče – gól byl připsaný Ericu Melochemu – 4:1. Necelé čtyři minuty před koncem se vlilo opravdu velké vzrušení jak na led, tak do hlediště. Mezei ukázkově zpacifikoval pěstmi nečestně hrajícího a provokujícího Stewarda a od publika si vysloužil zasloužené ovoce. Naopak příznivce Straubingu tím rozhodně nepotěšil a ti se snažili alespoň vyprovokovat konflikt v hledišti. Utkání se nakonec dohrálo za slušného potlesku plzeňských tribun a modrobílí si mohou připsat čtvrté vítězství nad německým týmem v řadě.