Plzeň neudržela vedení 3:0

Plzeň - Starší dorost: HC Plzeň 1929 - KLH Chomutov 5:4sn. Plzni se vstup do utkání povedl, ještě na začátku 29. minuty vedli domácí 3:0 a drželi otěže utkání pevně v rukou. Poté ale hosté z Chomutova využili přesilovku a v posledních vteřinách druhé třetiny snížili v další početní výhodě na 3:2. Ve třetí části Chomutov zápas zcela otočil a ujal se vedení 3:4. Až v 60. minutě při powerplay vyrovnal Váchal. Bod navíc pro Plzeň získal v nájezdech Špaček.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

5:4sn
2:0, 1:2, 1:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 1. Mainer (Procházka), 5. Vizinger (Noga), 25. Pravda (Pašek), 60. Váchal (Němec), 65. Špaček - 29. Novák L. (Vlček), 40. Hammerbauer (Hrabák), 44. Lehnert (Klouček), 48. Novák J. (Tverďák, Bauer). Vyloučení: 5:5, navíc Škrdle (CHM) 10 min. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 49:44. Průběh utkání: 3:0, 3:4, 5:4.

Polívka - Tichý, Houfek, Slavík, Špaček, Karpíšek, Mrázek, Kvapil, Procházka - Němec, Pejchar, Vizinger, Soukup, Pravda, Váchal, Erben, Noga, Biskup, Pašek, Pour, Mainer

Piráti Chomutov

Příhoda - Tverďák, Pištora, Škrdle, Čížek, Motejlek, Kolář - Klouček, Hammerbauer, L. Novák, Hradil, J. Novák, Bauer, Lehnert, Vlček, Mazánek, Fronk, Hrabák, Navrátil

Petr Vizinger 1 0 1 2 0

Domácí odstartovali zápas s Chomutovem zcela podle svých představ. Zavřeli hosty v jejich obranné třetině a po Procházkově přihrávce otevřel již v první minutě skóre Petr Mainer. 0:55 - 1:0. Na začátku páté minuty převzal puk od Nogy Petr Vizinger a prostřelil Příhodu podruhé. 4:08 - 2:0. Ve 12. minutě hráli domácí přesilovku, sehráli ji však katastrofálně. Nejprve ujel do brejku Mazánek, ale Slavík mu ještě na poslední chvíli stačil čistě vypíchnout puk z hokejky. Domácí se však nepoučili a další brejk již hasil Kvapil faulem, po kterém nařídil rozhodčí trestné střílení. K jeho exekuci se postavil Vlček, forhendovou kličkou sice vyzrál na Polívku, ale poté zamířil pouze do tyče. Více hokejových momentů už v první třetině k vidění nebylo.

Také začátek 2. třetiny se domácím povedl. Lukáš Pravda dostal od Paška přihrávku mezi kruhy a střelou švihem nad Příhodovu lapačku zvýšil vedení domácích. 24:01 - 3:0. Domácí si jednoznačné utkání zkomplikovali vyloučením. Za zdržování byl potrestán Soukup a Plzeň nešťastně střídala. Prostoru na levé straně využil Vlček, který přenechal puk Lukáši Novákovi a ten z poměrně ostrého úhlu překvapil Polívku. 28:04 - 3:1. Ve 32. minutě mohl klid na plzeňské hokejky vrátit Pašek, zblízka ale nedokázal dostat puk mezi Příhodovy betony. Ve 33. minutě hráli přesilovku domácí, Erben si na modré ukázkově zpracoval puk a dostal se tak do samostatného úniku. Jeho střelu ale lapil Příhoda. Chomutovský brankář se předvedl i při střele Špačka a dorážce Váchala. Ve 37. minutě hráli oba celky v čtyřech. Tento stav vyhovoval hostům, kteří zavřeli Plzeňáky v jejich obranném pásmu. Novák ale v dobré šanci nedokázal propálit Polívku. Chomutov si pak zahrál ještě zkrácenou přesilovku, jenže hosté neuhlídali Němce, který se vracel z trestné lavice. Plzeňský kapitán se dostal do brejku, který ale nezakončil úspěšně. Příhoda si prostor mezi betony pohlídal. V závěru třetiny byl za nedovolené bránění potrestán Slavík. Jen pár vteřin před sirénou vystřelil Hrabák a vyražený puk zasunul Jan Hammerbauer mezi Polívkovy betony. 59:57 - 3:2.

Na začátku třetí třetiny mohli domácí své vedení pojistit v přesilovce. Stal se ale pravý opak. Po chybné rozehrávce se do brejku dostali Chomutovští. Klouček vypálil tvrdě z levé strany a Polívka střelu vykopl betonem přímo na hůl Daniela Lehnerta, který puk pohodlně dovezl do prázdné branky. 43:43 - 3:3. Plzeň se mohla vrátit do vedení paradoxně také ve vlastním oslabení, když se do brejku dostal Váchal. Příhoda se však opět překvapit nenechal. Naopak hosté se poučili, svoji přesilovku zlepšili a korunovali gólem. Jakub Novák vystřelil tvrdě a přesně a s pomocí odrazu od břevna překonal Polívku. 47:14 - 3:4. Domácí ve snaze o srovnání hru otevřeli, ale zapomněli na zadní vrátka. Hammerbauer se tak dostal do samostatného nájezdu a pouze dobrý zákrok Polívky zachránil domácí před pohromou. Do další podobné šance se Hammerbauer dostal po chybě domácích na vlastní modré čáře. Tentokrát byl ale plzeňský gólman bez práce, protože chomutovský útočník jeho branku přestřelil. Domácí se dlouho nemohli dostat do útoku. Chomutovu se dařilo veškeré plzeňské pokusy překazit a již se zdálo, že si hosté odvezou po neuvěřitelném obratu všechny 3 body. Pak se ale domácím podařilo alespoň získat pásmo, plzeňští trenéři si vybrali oddechový čas a Polívku nahradil šestý hráč v poli. Tento risk domácím vyšel. Od zadního mantinelu poslal přihrávku před branku Němec a Martin Váchal vstřelil vyrovnávací branku. 59:21 - 4:4.

Prodloužení rozuzlení ani žádné gólové šance nepřineslo, na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. Z první šestice se ani jeden z hráčů neprosadil. Nejblíže gólu byl Váchal, který po bekhendovém blafáku trefil tyčku. Hned po něm se k nájezdu postavil Špaček a jako první prostřelil Příhodu. Jelikož poté Hammerbauer na Polívku nevyzrál, bonusový bod zůstal v Plzni.