Dorostenci udolali Chomutov

Plzeň - Starší dorost: HC Plzeň 1929 - KLH Chomutov 4:2. Domácí vstoupili do zápasu lépe, když Soukup využil rychlé otočení hry po šanci hostů. Ve druhé části se však Chomutovským podařilo vývoj zápasu otočit. Potom si ale vzal slovo hrdina zápasu Mrázek, který dvěma góly během necelých 3 minut posunul blíže k vítězství domácí celek. V poslední třetině pojistil výhru Plzně Tolar a domácí mohli slavit.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

4:2
1:1, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Soukup (Biskup), 34. Mrázek (Němec, Karpíšek), 37. Mrázek (Hájek), 55. Tolar (Soukup) - 12. Hammerbauer (Lukáš Novák), 30. Lehnert (Fronk). Rozhodčí: Valenta. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. Střely na branku: 47:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Polívka - Tichý, Houfek, Slavík, Marcel, Karpíšek, Mrázek, Kvapil - Tolar, Němec, Pitel, Faschingbauer, Soukup, Pravda, Váchal, Noga, Biskup, Pašek, Mašek, Hájek

Piráti Chomutov

Matoušek - Sakaev, Škrdle, Drobný, Pištora, Fiala, Havel, Tverďák, Hejna - Hejčman, Huňády, Hammerbauer, Novák Jakub, Novák, Lukáš, Lehnert, Taraška, Hradil, Fronk, Hlava, Kopec, Šaržík

Hned v první minutě se do obrovských šancí dostali domácí. Chomutovský obránce na modré nezachytil chybnou rozehrávku Plzně a přečíslení 2 na 1 vyřešil Pašek střelou. Vyražený puk se dostal na modrou k Houfkovi, který si sjel až mezi kruhy, avšak také nepřekonal Matouška. Následně dorážel do odkryté branky Němec, ale ani jemu se puk do branky dopravit nepodařilo. Poté převzali iniciativu hosté, Plzeň je však do větší šance nepustila. Teprve v 6. minutě nechala domácí obrana mezi kruhy volného Hradila. Proti jeho střele z první si ale dobře povyjel Polívka a puk vyrazil. Otřepané klišé o nevyužitých šancí opět zafungovalo a hned z následného protiútoku se radovali domácí. Soukup si vyjel z rohu a prostřelil chomutovského gólmana. 5:52 – 1:0. Domácí mohli přidat další gól hned po minutě. Jenže Pravda byl v koncovce faulovaný. Rozhodčí nařídil trestné střílení, ke kterému se postavil Váchal. Na Matouška však vyzrát nedokázal. Jenže hosté opět faulovali a domácí si v přesilovce vůbec nevedli špatně. Dokonce docílili gólu, který však nebyl uznán kvůli posunuté brance. Plzeň se dostal do problémů když Houfek vyhodil z obranného pásma puk přes mantinel a musel si přisednout k již potrestanému Paškovi. Hostům stačilo k využití dvojnásobné přesilovky 7 vteřin. Hammerbauer hledal z pravého kruhu před brankou volného Jakuba Nováka, domácí si však puk do branky srazili sami. 11:02 – 1:1. Závěr třetiny domácí dohrávali v další dvojnásobné přesilovce, tentokrát se však dokázali ubránit.

V první polovině druhé třetiny se hrál oboustranně útočný hokej a hlavně domácí si připravili několik slibných šancí. Z gólu se však nakonec radovali hosté. Hlava se dostal před Polívkou k vyraženému puku a bekhendovou kličkou zasunul za plzeňského gólmana. 29:03 -1:2. Ve 13. minutě spálili obrovské šance Plzně nejprve Váchal, který minul branku, a poté i Pitel. Hájek svojí tvrdou střelu z první namířil pouze do masky chomutovského gólmana. Domácí se dočkali až v přesilovce. Mrázek šikovně schoval svoji střelu za bruslemi chomutovského útočníka a střelou zpoza levého kruhu srovnal. 33:33 – 2:2. V polovině patnácté minuty hráli domácí další přesilovku. Po závaru před Matouškovo brankou se strhla bitka a poté se hodně dlouho debatovalo o následných trestech, poměr sil se ale nezměnil a plzeňská přesilovka pokračovala. Když už se zdálo, že se hosté ubrání, převzal puk na modré Mrázek a předvedl hokejovou parádu. Prokličkoval mezi všemi chomutovskými hráči až před Matouška, kterého překonal perfektně provedeným bekhendovým blafákem. 36:04 – 3:2.

Hned na úvod třetí části byl již podruhé v zápase při samostatném nájezdu faulovaný Pravda. K exekuci se tentokrát postavil Noga, ani on však neuspěl, Matoušek mu puk vypíchl holí. Ve 49. minutě se domácí již potřetí v utkání dostali téměř na minutu do tří. Skvělou práci však odvedli brankář Polívka, který chytře rozehrál, a Němec, který udržel dlouho puk v útočné třetině. Hosté se tak žádné větší šance nedostali. Naopak pojistit vedení Plzně mohl v 52. minutě Tolar, kterého našel volného před brankou Biskup. Matoušek však dokázal plzeňskou šanci vytěsnit betonem mimo. V 53. minutě se poprvé dostali do tří také hosty. Plzeňská čtveřice si však nepočínala ideálně a také Chomutov se bez větších potíží ubránil. Domácí se ale gólu nakonec přeci jenom dočkal. Sražená bekhendová střela Soukupa se dostala mezi kruhy k volnému Tolarovi a ten střelou nad vyrážečku pojistil vedení Plzně. 54:49 – 4:2. Chomutovští se v závěru ani nepokusili odvolat brankáře, přesto si vytvořil v posledních minutách solidní tlak. Plzeň si již ale důležité vítězství vzít nenechala.