Starší dorost dostal od Slavie za vyučenou

Plzeň - Starší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 3:8 (1:3, 0:1, 2:4). Středu 28. října rozhodně plzeňští mladíci neoslaví. Ve sváteční den si na vlastní led pozvali vrstevníky ze Slavie, kteří je až na několik výjimečných chvil v zápase spíše vyučovali. Výsledek je přesto příliš krutý, o "osmičce" rozhodovaly pro Plzeňany bohužel individuální karamboly. Z řady vybočil jen Tomáš Noga, který si připsal dvě přesné rány.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

3:8
1:3, 0:1, 2:4

Branky a nahrávky: 8. Noga (Váchal), 47. Pašek (Biskup, Soukup), 50. Noga (Pitel, Váchal) - 13. Tuma (Hellar), 16. Kadlec (Hellar), 18. Nedomlel (Tuma, Hellar), 31. Tomek (Šteiner, Moravec), 44. Hruška (Hellar), 45. Moravec, 53. Cikánek (Hellar, Nedomlel), 56. Kotyra. Rozhodčí: Šindler - Brejda, Suchánek. Vyloučení: 5:8 + Tomek (SLA) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 65. Střely na branku: 21:46. Průběh utkání: 1:0, 1:6, 3:6, 3:8.

Makarovič - Houfek, Tichý, Slavík, Karpíšek, Procházka, Blumentrit - Němec, Pitel, Soukup, Váchal, Erben, Noga, Biskup, Pašek, Pour.

HC Slavia Praha

Dlouhý - Šteiner, Jeník, Knot, Hruška, Růžička, Semrád, Nedomlel - Tuma, Cikánek, Nejezchleb, Vacek, Kotyra, Tomek, Moravec, Kadlec, Hellar, Hlinka.

Martin Váchal 0 2 2 -2 2

Plzeňští starší dorostenci naskočili na vlastním ledě o svátečním dni k úpornému boji proti pražské Slavii. V úvodu prvního dějství si obě mužstva vyzkoušela přesilovou hru, avšak nic kloudného neznamenala ani jedna. Udeřili až plzeňští přesně v polovině osmé minuty, kdy mohl zajásat Tomáš Noga. V čase 10:10 usedl na trestnou lavici Soukup a slávisté měli možnost vyrovnat. Přestože se jim to ve zvýhodněných dvou minutách nepodařilo, smutnit rozhodně nemuseli. O nemnoho chvil nato se pěkně prosadil Lukáš Tuma a bylo vyrovnáno. Otěže zápasu od této chvíle převzali sešívaní. To dokázali už v šestnácté minutě, kdy se po Hellarově nahrávce prosadil Jakub Kadlec. Slávisté si vykoledovali v sedmnácté minutě další faul, když na trestnou lavici usedl Plzeňák Michal Pour. Slavia kousala v této početní výhodě o poznání více, dvě rychle vstřelené branky ji hodily do sedla. Nejprve Jakub Kadlec trefil pouze tyčku Makarovičovy branky, ale pak se Richard Nedomlel už radoval z další branky svého mužstva. V závěru třetiny ještě také Plzeňští měli svou početní výhodu, ale nepodařilo se jim ji tak efektivně využít, jako to dokázal jejich soupeř.

V úvodu dvaadvacáté minuty se sice slávisté radovali ze čtvrté vstřelené branky, ale pro ně bohužel předčasně. Puk totiž skončil za zády Makaroviče díky úmyslnému kopnutí jednoho z nich. Slavia i přesto zůstávala aktivnější, ve 24. minutě se dostal k odraženému puku Martin Kotyra a tak tak, že minul místečko, kam se Makarovič nestačil přemístit. Plzeňští se sice snažili s výsledkem něco udělat, alespoň se svému soupeři dostat na dostřel, ale vepředu je brzdila unáhlenost, prohrané osobní souboje a kolikrát i špatně řešené individuální akce. Zato Slavia z každého protiútoku zahrozila. Nicméně sešívané naopak od dalšího úspěchu držela špatná koncovka. To se však změnilo velice záhy, přesněji v čase 30:14, kdy akci do prázdné branky a geniální Šteinerovu přihrávku proměnil ve čtvrtý hostující úspěch Václav Tomek. Ovzduší v plzeňské ČEZ Aréně rozřízla poměrně ostrá, byť krátká, potyčka mezi Ladislavem Hruškou a domácím Martinem Váchalem. Zvlášť plzeňský mladík měl emoce na maximum a ještě na trestné lavici chladil svou horkou hlavu nepříjemnými a nemilými označeními protihráčů. Šanci zkorigovat hrozivě vyhlížející výsledek měl pět minut před druhou sirénou Jiří Pitel, ale nemířil přesně.

Ve třetí části byla zrpvu vidět snaha domácích o návrat do zápasu, ze které vykřesali dvě pěkné šance. Ale v čase 43:15 se puku rázně ujal Ladislav Hruška, projel kolem a skrz hradby/u plzeňských těl a vsítil pátý gól svého týmu. Aby to na plzeňské nebylo málo, další nerozhodnost ve hře vzadu potrestal o minutu a půl Tomáš Moravec. Střelecká produktivita soupeře jakoby nakopla i domácí, kteří se v sedmačtyřicáté minutě konečně také prosadili díky Martinu Paškovi. A to zdaleka nebylo z plzeňské strany málo! Hruškovo vyloučení dokázal po spolupráci celé přesilovkové pětky procedit puk do slavistické branky Tomáš Noga. Po dvou hostujících brankách přišly dvě domácí a pak se spád utkání znovu otočil. Slavii totiž výstavní trefou, po které nebude mít plzeňský Makarovič příliš čisté svědomí, uklidnil kapitán Christoffer Cikánek. A dokola další branku, už osmou do plzeňské sítě, přidal ve vlastním oslabení Martin Kotyra, který pohodlně potrestal Makarovičovo smělé vyjetí z branky. Ve třetí části prostě s trochou nadsázky jen padaly branky.