Dva vlastní góly zmařily šanci na body

Plzeň - Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 1:2. V dohrávaném utkání 7. kola přivítala Plzeň na vlastním ledě Slavii. Hosté měly bleskový vstup do zápasu, když si už v první minutě vyražený puk po Hellarově střele srazil do vlastní branky Slavík. Plzeň úvod zápasu zaspala, ale postupně domácí přebírali iniciativu a tlačili se do útoku. Vyrovnání ale přišlo až ve třetí třetině, když z dorážky skóroval Vizinger. Po šťouchanici u plzeňské branky v 58. minutě získali hosté výhodu přesilovky. Hellar nastřelil Karpíška a od něj se puk odrazil do vlastní branky. Domácí tak prohráli poté, co si sami vstřelili oba dva góly.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

1:2
0:1, 0:0, 1:1

Branky a nahrávky: 1. Hellar (Knot), 59. Hellar - 47. Vizinger (Erben). Vyloučení: 10:9. Využití: 0:1. Střely na branku: 19:45. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Polívka - Tichý, Slavík, Karpíšek, Mrázek, Kvapil, Blumentrit - Němec, Pitel, Vizinger, Mainer, Pravda, Váchal, Erben, Noga, Pašek, Hájek, Pour

HC Slavia Praha

Mouček - Steiner, Knot, Semrád, Novák, Nedomlel - Tuma, Muller, Cikánek, Nejezchleb, Kotyra, Tomek, Moravec, Kadlec, Hellar, Hlinka

Začátek zápasu vyšel excelentně Slavii. Domácí se již od prvních vteřin dostali pod silný tlak. Nakonec vystřelil z pravé strany Michal Hellar a Slavík si Polívkou vyražený puk srazil do vlastní branky. 0:44 – 0:1. Hned vzápětí domácí opět ve svém obranném pásmu nestačili na Slávisty a pomohli si faulem. V přesilovce Pražené zamkli Západočechy v jejich obranném pásmu, ale další gól již ze svého tlaku nevytěžili. Naopak ubráněná přesilovka zvedla sebevědomí domácím hráčům, kteří přebrali aktivitu. Jejich snaha o vyrovnání však narážela na dobře zformovanou obranu Slavie. Domácím nepomohla ani přesilovka, která se Plzni vůbec nezdařila. Ve 14. minutě se do dobré šance dostal Hellar, Polívka ale jeho střelu zastavil betonem. V následném tlaku už ale musel Slavík řešit zmatek před vlastní brankou faulem. Slavia si opět v přesilovce vytvořila drtivý tlak, ale domácí se obětavou hrou a důrazným odklízením vyražených puků ubránili. Ve zbytku třetiny už si ani jeden z týmů žádnou šanci nevypracoval.

Ani začátek druhé třetiny nebyl pro domácí šťastný. Z ledu se těžce sbírali nejprve Erben a poté Hájek, který už se do zápasu nevrátil. Do velké šance se ve 23. minutě dostal opět Hellar, který ale nedotáhl před Polívkou bekhendový blafák. V protiútoku se do přečíslení dostali Váchal s Pitlem, Mouček Váchalovu střelu z úhlu vyrazil, ale Pitel minul z dorážky branku. Domácí si potom situaci značně zkomplikovali sérií vyloučení. Slavia přesilovky opět sehrála v plzeňské útočné třetině, ale hostům chyběla přesnější střelba. Největší šanci promarnil v 10. minutě Nejezchleb, který z dorážky netrefil odkrytou branku. Jakmile byli Plzeňští opět v plném počtu, vrhli se do útoku. Pour našel zpoza branky Paška, ten ale nedokázal puk propasírovat mezi Moučkovými betony. Slávisté následně faulovali a po dlouhé době získali početní výhodu také domácí. Přesilovka ale Plzni nevyšla. Na začátku 15. minuty si Pour opět dobrou prácí v útočném pásmu vykoledoval faul soupeře. V přesilovce našel přihrávkou od zadního mantinelu Váchal Nogu, který ale sám před brankou pouze vyprášil betony slávistickému gólmanovi. V čase 16:02 po faulu Nedomlela měli domácí dokonce 10 vteřin dvojnásobné výhody. Největší šance Plzně ale přišla až při standardní přesilové situaci, kdy se Plzeňští dostali do brejku 3 na 1. Ten zakončil Erben tvrdou střelou těsně nad Moučkovu branku.

Ve 46. minutě si z rohu vybruslil Erben a bekhendem vystřelil na Moučka, ten puk pouze vyrazil před sebe a Petr Vizinger jej doklepl do branky. 46:00 – 1:1. Do složité situace se v 53. minutě dostali domácí, když byl poměrně přísně vyloučený Váchal a Slavia získala výhodu dvou mužů v poli. Domácí se ale bez větších obtíží ubránili a naopak mohli otočit skóre zápasu ve svůj prospěch, když z trestné lavice naskočil Váchal a ujížděl sám na Moučka. Plzeňský útočník se snažil o bekhendový blafák, ale gólman Slavie se roztáhl na brankové čáře a puk za svá záda nepustil. V 57. minutě už radovali z gólu, jenže Tomek střílel do prázdné branky v době, kdy byla hra již dávno přerušená pro zásah pukem do Polívkovy masky. Hosté výrazně přidali v důrazu před brankou a Polívka se musel pořádně ohánět, zvlášť, když přišel o hokejku. Po dalším důrazném nájezdu Slávistů do Plzeňského brankoviště se strhla potyčka, kterou sudí ohodnotil dvěmi minutami pro hosty a čtyřmi pro domácí. Slavia tak získala v závěru utkání výhodu přesilové hry. Z pravého kruhu vystřelil Hellar a trefil před brankou stojícího Karpíška, od jehož ramene se puk odrazil za záda bezmocného Polívky. V závěru ještě Plzeň zkusila hru bez brankáře při vyloučení Slavie, ale hosté už druhé vyrovnání nepřipustili. Plzeň tak prohrála zápas, ve kterém vstřelila všechny tři góly, dva z toho ale do vlastní sítě.