Brod nad síly Plzeňáků

Plzeň - St. dorost: HC Plzeň 1929 – HC Rebel Havlíčkův Brod 2:5. V dalším dílu extraligy mladých nadějí svedli Indiáni souboj s Rebelem. Domácí se nemohli dlouho prosadit, povedlo se až za stavu 0:3. Na body to ovšem nestačilo. Reparát mohou Západočeši složit hned zítra, kdy se opět představí na svém ledě.

HC Škoda Plzeň - HC Rebel Havlíčkův Brod

2:5
0:2, 0:0, 2:3

Branky a nahrávky: 54. Paswik (Procházka), 54. Vizinger (Váchal) - 2. Honza, 16. Novák (Ondráček), 41. Račanský (Plutnár), 57. Novák, 57. Ondráček (Richter). Vyloučení: 4 5 navíc Pitel, Mrázek – Novák, Szilva 5 min. + DKU.. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5.

Makarovič (Polívka) – Tichý, Houfek, Slavík “A“, Karpíšek, Mrázek, Kvapil, Procházka, Blumentrit, Němec “C“, Pitel, Kolařík, Vizinger, Mašek, Soukup, Váchal, Erben “A“, Biskup, Pašek.

HC Rebel Havlíčkův Brod

Krajcigr (Dolejš) – Dvořák, Pavlíček, Ambrož, Plutnar, Pecen, Richter, Novák, Vít, Szilva, Honza, Burda, Zdražil “C“, Žemlička, Račanský, Ondráček “A“, Kozlík, Novák

Petr Vizinger 1 0 1 0 0

Havlíčkův Brod byl prvním víkendovým soupeřem mladých Indiánů. A to více než rovnocenným. Po necelých dvou minutách se individuální akcí prosadil Marek Honza a hosté šli do vedení - 0:1! Brod byl i nadále aktivnější, v přesilové hře se ovšem náskok zvýšit nepodařilo, střely od modré si Makarovič pohlídal. Ve stejné herní situaci si obdobně vedli i domácí a zdálo se, že diváci více branek v úvodním dějství neuvidí. Aktivnější hosté ale nakonec přidali druhý zásah zásluhou Nováka, který dorazil střelu Ondráčka - 0:2!

Do prostřední pasáže hry vstoupili modrobílí lépe a výsledkem byla pěkná, schovaná střela Kvapila, kterou Krajcigr viděl na poslední chvíli a pokus z první z pravého kruhu v podání Pitla. I v další šanci vyčněl hostující brankář nad plzeňskými útočníky, když v situaci 2 na 1 bleskurychlým přesunem vychytal Mrázka. Hra se poté trochu zklidnila. Ve druhé polovině třetiny hrála Plzeň tři přesilové hry, ovšem bez gólového efektu. Nejblíže byl Němec, který číhal u druhé tyčky, ale přestřelil, selhal i Váchal, jenž se na Krajcigra řítil sám z levé strany, ten mu ovšem skočil pod nohy a podržel svůj tým.

Odhodlání domácích před poslední třetinou rychle zchladil Račanský, který doklepl puk na brankovišti po zmatku v plzeňské obraně - 0:3! Definitivně rozhodnou mohl Rebel o pár minut později v situaci dvou proti jednomu, zblokovaná střela skončila ale na tyči. V půlce dvacetiminutovky se strhla hromadná rvačka před brankou hostí, utvořily se tři dvojičky a vždy vyhrál mladý Indián. Poté se začal hrát hokej a konečně se prosadila i plzeňská, skomírající defenziva. Během půl minutky se prosadili Pašek a Vizinger a ze zápasu bylo najednou drama - 2:3! Jenže Plzeň se následně provinila hrou v šesti a inkasovala rozhodující úder. Navíc za další půl minutky znova. Novák, Ondráček – 2:5!