PLZ - SLA 2:3 - Body z Pardubic nepotvrzeny, indiáni nestačili na pražskou Slavii!

Plzeň - Velké překvapení připravili plzeňští hokejisté v 8. extraligovém kole v souboji s pražskou Slavií svým příznivcům. V modrobílém dresu se objevil Petr Sýkora, který nastoupil v elitním útoku vedle Martina Straky a Tomáše Vlasáka. Tím ale dobré zprávy skončily. Indiáni si nedokázali poradit se soustředěnou obranou soupeře a nakonec v urputném měření sil těsně prohráli. Zápas nedohrál hostující útočník Miroslav Holec, který se nešťastně zranil po souboji s Nicholasem Johnsonem.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

2:3
0:1, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 27. Johnson (Kovář), 48. Sýkora (Slaney, Kovář) - 20. Vondrka (Kolařík), 35. Žižka (Roth, Vondrka), 56. Vondrka (Roth). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Jindra, Jílek. Vyloučení: 7:9 - navíc Johnson (PLZ) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5 469. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Škoda Plzeň

Přikryl - Slaney, Modrý, Jeřábek, Jiří Hanzlík, Dresler, Frolo, St. Pierre - P. Sýkora, M. Straka, Vlasák - Vostřák, Jan Kovář, Lammers - Langfeld, Tvrdík, Johnson - Petruška, M. Heřman, Dvořák – Pitule

HC Slavia Praha

Kopřiva - Kadlec, Kolařík, Kuboš, Roth, Špelda, Vašíček, Žižka - Micka, Štefanka, Vondrka - Jaškin, Holec, Krenželok - Branda, Růžička, Tomica - Jelínek, Endál, Sklenář - Doležal

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Petr Přikryl 59 31 3 28 90,32 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jan Dresler 0 0 0 1 0
Michal Dvořák 0 0 0 0 0
Tomáš Frolo 0 0 0 1 0
Jiří Hanzlík 0 0 0 -1 0
Martin Heřman 0 0 0 0 2
Jakub Jeřábek 0 0 0 -1 0
Nicholas Johnson 1 0 1 0 27
Jan Kovář 0 2 2 0 0
John Lammers 0 0 0 -1 0
Josh Langfeld 0 0 0 0 0
Jaroslav Modrý 0 0 0 0 0
Patrik Petruška 0 0 0 0 0
Tomáš Pitule 0 0 0 0 0
John Slaney 0 1 1 0 2
Nicolas St. Pierre 0 0 0 0 0
Martin Straka 0 0 0 0 0
Petr Sýkora 1 1 2 0 0
Michal Tvrdík 0 0 0 0 2
Tomáš Vlasák 0 0 0 0 4
Pavel Vostřák 0 0 0 1 0

komentář

Před televizními kamerami představila Plzeň novou posilu Petra Sýkoru. Jelikož se vyřídily potřebné formality, mohl nastoupit už proti Slavii.

Nový útok ve složení Sýkora- Straka – Vlasák dal o sobě více vědět ve třetí minutě, když po kombinaci svých spoluhráčů jedovatě pálil Vlasák. Kopřivova lapačka však byla dostatečně rychlá. V páté minutě vystrašil Kopřivu Heřman. Dorážku Vostřákovi překazili slávističtí obránci. V šesté minutě se zastavila srdce plzeňských fanoušků při Přikrylově rozehrávce, která málem skončila vlastním gólem. Naštěstí pro Plzeň puk jen těsně minul jeho branku. Těsně před koncem plzeňské přesilovky pálil do odkryté branky Straka, ovšem cestu puku za brankovou čáru překazil rozhodčí, který se také hned poté stal terčem kritiky plzeňského kapitána. Ve 12. minutě v oslabení ujížděli Vlasák v tandemu se Strakou nikým nebráněni na Kopřivu, Vlasák naprosto přesně přihrál svému parťákovi, ten ovšem přestřelil. Z protiútoku ale hned zahrozila Slavia a nebýt Dreslera, potvrdilo by se pravidlo, nedáš, dostaneš. V 15. minutě zaváhal Jeřábek při rozehrávce a toho málem využil Růžička. Přikryl jeho střelu fantasticky vyrazil v poloze ležmo betony nad svou branku. Nudné vody posledních minut první třetiny rozčeřil v čase 19:50 Michal Vondrka, který přesnou nechytatelnou střelou překonal Petra Přikryla - 0:1.

Hned na začátku druhé třetiny nastaly plzeňské obraně krušné chvíle – 59 vteřin hráli domácí ve třech. Tuto herní situaci však zvládli na jedničku. Slavia se téměř k ničemu nedostala. Až při plném počtu hráčů na ledě nebezpečně pálil Micka. Přikryl skryl puk do náruče. V čase 26:43 vystihl Kovář Kopřivovu rozehrávku, následně našel před brankou zcela volného Nicholase Johnsona, který chybujícího slavistického brankáře prostřelil - 1:1. Ten samý hráč byl v čase 33:27 v akci podruhé, ovšem v podstatně méně příjemné situaci. Narazil na mantinel Holce, kterému spadla helma, a bezvládně se skácel k ledu. Okamžitě k němu naběhli záchranáři a za vydatné pomoci hokejistů, kteří byli v tu chvíli na ledě, se snažili hráče hostí přivézt k vědomí. Nakonec byl Holec za velkého potlesku odvezen z ledu. Rozhodčí ocenili Johnsonův náraz pětiminutovým trestem a navíc trestem ve hře. V čase 34:56 potrestal jeho vyloučení dorážkou z brankoviště Tomáš Žižka – 1:2. Poté hrála přesilovku Plzeň, ale velkou šanci si paradoxně vypracovala Slavia, konkrétně Sklenář. Na Přikryla si však nepřišel. Poté ještě zkoušeli kombinovat Straka s Vlasákem a Sýkorou, ale jejich snahu jim překazila siréna.

Hned v úvodu třetí části hry se do útoku vydal Lammers. Kopřiva však udržel puk před brankovu čarou. Poté ale začala úřadovat Slavia. Sevřela Plzeň v obraném pásmu a zasypala Přikryla střelami. Ale bez výsledku. V polovině 47.minuty dostala možnost dvojnásobné přesilovky Plzeň. Početní výhoda pěti proti třem mohla trvat přesně minutu. Ale netrvala. Po necelých čtyřiceti vteřinách ji utl bombou od modré Petr Sýkora, který tak mohl hned ve svém prvním zápase po návratu do Plzně slavit vstřelenou branku - 2:2. Následující klasickou početní výhodu už domácí nevyužili, ale zato ji okořenil Martin Straka, který si začal ručně vyřizovat účty s Mickou. Oba kohouty rozhodčí pro jistotu odeslali zchladit hlavy na trestnou. V 54. minutě ujel hostující obraně opět Lammers, ale těsně před zakončením byl zastaven slavistickým obráncem. Série vyloučení pokračovala v 56. Minutě. Po devíti vteřinách využil slavistickou přesilovku svým dnešním druhým gólem v čase 55:19 Michal Vondrka, když krásně vymetl růžek Přikrylovy branky - 2:3. Plzeň zkoušela v poslední minutě hru bez brankáře, ale nemohla se dostat do pořádného tlaku, tudíž si Slavia z plzeňského ledu odváží všechny tři body.

Ohlasy trenérů

Milan Razým (Plzeň): "Ještě než se jakkoliv vyjádřím k dnešnímu zápasu, rád bych za celý náš tým popřál brzké uzdravení Holcovi. Určitě tam nebyl úmysl ho zranit. Nepodali jsme špatný výkon a alespoň bod jsme si zasloužili. Slavia se jako tradičně u nás prezentovala dobrým výkonem, oproti nám využívala šance. Navíc dva góly byly využité přesilovky. My zužitkovali jen jednu a to také rozhodlo."


Jiří Čelanský (Slavia): "Nemohu začít jinak než kolega Razým. Víc než konečný výsledek nás zajímá zdravotní stav Holce. Teď víme, že má dvě velké tržné rány na hlavě, lehký otřes mozku a na ledě měl zapadlý jazyk. Samozřejmě jsme rádi, že jsme získali tři body."