KLA - PLZ 0:3 - Přikryl vychytal proti Kladnu nulu

Plzeň - Ve třetím zápase na turnaji v Německých Drážďanech nastoupili Plzeňáci proti týmu HC Vagnerplast Kladno. První a zároveň vítěznou branku vstřelil až ve 32. minutě John Slaney. Na vítězství Plzně měl velký podíl i Petr Přikryl, který nepustil za svá záda ani jeden puk. V posledním zápase turnaje podlehli domácí Drážďany Mnichovu také v poměru 0:3. Tím pádem se EHC München stává vítězem turnaje, druhá je se stejným počtem bodů Plzeň, třetí Kladno a domácí lední lvi jsou poslední.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

0:3
0:0, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 32. Slaney (Hvila, Straka), 42. M. Heřman (Dvořák, Dresler), 53. Kovář (Lammers). Rozhodčí: Sven Fischer - Seedo Janssen, Patrick Meier. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0. Diváci: 267.

Rytíři Kladno

Falter - Kužel, J. Látal, Melka, Mrázek, Harrison, Kos, Mnatsyan, Kalla, Kuchler, Strnad, Eberle, M. Látal, Dalecký, Drtina Šmach, Valský, Gengel, Růžička, Bílek, Stieler, Kameš

HC Škoda Plzeň

Přikryl - Dresler, Modrý, Slaney, Frolo, Růžička, St. Pierre, Hanzlík, Hucl - Tvrdík, Johnson, Vostřák, Hvila, Kracík, J. Heřman, Vlasák, Straka, Lammers, Kovář, Dvořák, Stránský, Obdržálek, M. Heřman

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Plzeň začala poslední zápas turnaje v Německu s Petrem Přikrylem v brance. Ten musel v první třetině svému týmu pomoci s bráněním hned 4 oslabení. Kladenští však nedokázali ani jednu z přesilovek proměnit. Západočeši se v první třetině také nedokázali prosadit a bezbrankový stav tak vydržel déle než do půlky zápasu. Poté se po Hvilově přihrávce prosadil kanadský obránce John Slaney. 31:03 - 0:1. Další branku modrobílých přidal na začátku poslední třetiny Martin Heřman, který zužitkoval Dvořákovu nahrávku. 41:20 - 0:2. V polovině 3. části byl ale právě Dvořák vyloučený a Kladenští měli jednu z posledních šancí dostat se zpátky do zápasu. Ale ani tuto přesilovku Středočeši nezužitkovali a těsně po jejím konci zpečetil výhru Plzně Jan Kovář. 52:38 - 0:3. Kladno nedokázalo ani jednou skórovat a Plzeň si připsala druhé vítězství v turnaji.