PLZ - KLA 2:1 - Body z Brna potvrzeny, modrobílí zdolali i Kladno!

Plzeň - Po úspěšné brněnské premiéře se plzeňští hokejisté poprvé v této sezóně O2 extraligy představili domácím fanouškům. Soupeřem jim byl celek HC GEUS OKNA Kladno, který se prezentoval jako velmi houževnatý a tvrdý protivník. Na konci první části se hosté dostali do vedení a dlouho jej drželi zásluhou výborného brankáře Miroslava Kopřivy. Obrat si Plzeňští schovali do třetí části, kdy dvěma góly v rozmezí 27 vteřin rozhodl Tomáš Vlasák, který byl vyhlášen nejlepším mužem zápasu na straně modrobílých.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

2:1
0:1, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky: 47. Vlasák (Bomersback, M. Straka), 48. Vlasák z tr. střílení - 19. Šmach (Frolík). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 10:10, navíc Patera (Kla) 10 min. a do konce zápasu. Bez využití. Diváci: 7 576. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Pöpperle - Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Benda, O´Brien, Dresler, Mezei - Bomersback, M. Straka, Vlasák - Hvila, Kracík, Tvrdík - Stránský, Jan Kovář, Matějovský - Dvořák, M. Heřman, Adamský

Kopřiva - Toman, F. Kaberle, Mudroch, Šmach, Majeský, Dlouhý, Trončinský, Kameš - Diviš, Patera, Martin Procházka - Bílek, Čurilla, Bělohlav - Horna, Kalla, Tenkrát - Tomajko, Frolík, Kuchler

Tomáš Vlasák 2 0 2 1 2

Diváky nadzvedl ze sedadel už ve 4.minutě souboj Adamského s navrátilcem z NHL F. Kabelem, kterému se nezdálo dotírání plzeňského útočníka na hostujícího brankáře. Větší potyčce zabránili rozhodčí. V 5.minutě měl velkou šanci Straka v ponechané výhodě, ale Kopřiva štěstím jeho ránu vytěsnil. Na konci přesilovky se do slibné příležitosti dostal Kovář, ale ani on neuspěl. V polovině třetiny se k nebezpečné střele po spolupráci se Strakou dostal Stránský. Jeho projektil jen o centimetry minul horní roh kladenské branky. Ve 13.minutě při třetí plzeňské přesilovce minul prázdnou branku Straka, o pár vteřin později již při hře pět na pět vychytal Kopřiva při samostatném úniku Bomersbacka. Netrvalo ani půl minuty a na druhé straně se na Pöpperleho řítil osamocený Bělohlav. Opět byl úspěšnější gólman. V 15.minutě přišla pro Plzeň krušná chvilka – dvouminutové oslabení tři na pět, když ve stejný čas byli vyloučeni Heřman s Dvořákem. A aby toho nebylo málo, tři vteřiny před vypršením jejich trestu byl potrestán Benák. A série vyloučení pokračovala o minutu později – pro změnu na trestnou lavici odešel hráč Kladna a hrálo se čtyři na čtyři. Ve hře s menším počtem hráčů se lépe dařilo hostím, které čase 18:02 dostal do vedení Ondřej Šmach – 0:1.

Ve 24.minutě předvedl krásnou hokejovou akci Vlasák, našel před brankou Straku, toho však vychytal Kopřiva. Ve 26.minutě se rozjel k útoku Bělohlav, dobře ho stínoval Mezei a gólu zamezil svým zákrokem Pöpperle. Ve 29.minutě ve vlastním oslavení ujížděl na plzeňského gólmana Šmach, Pöpperle jeho střelu pokryl a pak při něm stálo štěstí, když kladenský útočník nedokázal při dorážce zasunout puk do odkryté branky.Ve 32.minutě v již sedmé plzeňské početní převaze minul poloprázdnou kladenskou branku Tvrdík po střílené přihrávce Mezeie. Ve 38.minutě přiklepl Benda v obranném pásmu puk na hokejku omylem Tenkrátovi, ten se naštěstí pro domácí nezorientoval. Pár vteřin před koncem druhé třetiny Vlasák v oslabení již překonal Kopřivu, puk proklouzal ovšem těsně před brankovou čarou.

Hned na úvod třetí dvacetiminutovky vyslal Straka v pádu O’Briana do útoku a Kopřiva měl s jeho střelou problémy. Následně se strhla drobná potyčka mezi O’Brianem a Kaberlem, po které si oba kohouti odešli zchladit hlavy na trestné lavice. Ve 45.minutě v ponechané výhodě trefil Bomersback tyč. O pár minut později vytvořili plzeňští indiáni před Kopřivou obrovský závar, ale ani jeden z nich puk za brankovou čáru nedostal. Až šest vteřin po skončení přesilovky se v čase 46:58 trefil Tomáš Vlasák – 1:1. Mnoho času neuběhlo, když bylo po faulu na Adamského nařízeno trestné střílení. K jeho provedení se postavil Tomáš Vlasák. A penaltový specialista se v čase 47:25 nemýlil a poslal Plzeň do vedení 2:1. V 56.minutě se plzeňský maskovaný muž málem nechal nachytat na švestkách. Po střele z dálky, kterou vyslal Bělohlav stálo při Pöpperlem štěstí, puk se otřel o boční konstrukci branky. V závěrečné minutě museli indiáni zbystřit smysly. Kladno dostalo možnost přesilovky, kterou si ještě zesílilo o jednoho muže v poli místo Kopřivy. Ale modrobílí hosty svou aktivní hrou nepustili do útoku, udrželi těsný jednogólový náskok a získali tři body.

Marian Jelínek (Plzeň): "Podle našich výsledků mi připadá, že chodíme na fotbal. Měl jsme dnes přes čtyřicet střel, přesto jsme opět vyhráli 2:1 jako v prvním kole v Brně. Musíme dnes vyzvednout výkon soupeřova gólmana, i když je to i naší špatnou produktivitou."

Petr Kasík (Kladno): "Těžko se mi o tom mluví. Nemohu mužstvu upřít bojovnost, ale sráželo nás velké množství vyloučení. Musíme se také podívat na videu na trestné střílení, které proti nám rozhodčí nařídili. Paterova dvojnásobná desítka bude mít samozřejmě ohodnocení, ačkoli asi řekl rozhodčímu v emocích pravdu. Mistr Jan Hus také řekl pravdu a byl za to upálen."