Starší dorost doma podlehl Slavii

Plzeň - Starší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha 1:3 (0:1, 1:1, 0:1). Plzeňští dorostenci nedokázali potvrdit uloupené body z Ústí a navázali na nepříjemnosti spojené s domácími utkáními. V těch se indiánům příliš nedaří a toho využili sešívaní. Hosté se ujali vedení o dvě branky, které do druhé sirény domácí dokázali snížit díky Farnému, ale další branku už nevsítili. Naopak hosté potvrdili šest vteřin před koncem střelou do prázdné branky své vítězství.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

1:3
0:1, 1:1, 0:1

Branky a nahrávky: 39. Farný (Schleiss) - 12. Vacek, 21. Nejezchleb (Šteiner), 60. Kotyra. Rozhodčí: Valenta - Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. Diváci: 43. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 0:2,1:2, 1:3.

Karafiát - Houfek, Šmíd, Moravčík, Procházka, Marcel, Farný, Kubík, Erben, Pejchar, Váchal, Kubalík, Mašek, Schleiss, Pašek, Tulačka, Kopta, Pour, Pitel, Tolar, Šimandl.

HC Slavia Praha

Uhlík - Růžička, Knot, Šteiner, Ryzák, Lobl, Hejna, Kotyra, Moravec, Torok, Nejezchleb, Hlinka, Freisler, Jedlička, Hložek, Vacek, Rod.

Martin Váchal 0 0 0 0 0

Po opatrných úvodních minutách se jako první osmělili hosté. Kapitán Moravec využil malého zaváhání plzeňských obránců a na chvilku stál proti Karafiátovi tváří v tvář úplně sám. Nicméně přestřelil. O pět vteřin později nedokázal odražený puk dorazit do plzeňské branky Nejezchleb. Plzeňští ne a ne se na vlastním kluzišti rozkoukat, a tak se znovu ke slovu dostal Moravec. Jeho střílenou přihrávku na poslední chvíli zachytil domácí Moravčík a zažehnal bezprostředně hrozící nebezpečí. Domácí neprobrala ani první přesilovka utkání, prakticky ji strávili na cestě mezi útočnou modrou a vlastní brankou. A to ji dokonce hráli čtyři minuty, neboť hosté faulovali dvakrát po sobě v krátké době. První příležitost si indiáni vypracovali až na sklonku desáté minuty, avšak Filip Mašek byl tak blízko před brankou, že puk nedokázal zvednout a překonat hostujícího gólmana. A Slavia byla také za předváděnou hru odměněna šťastnou brankou, kdy s dávkou pořádného štístka překonal Karafiáta Martin Vacek. Plzeňští se konečně dostali do tempa a Pour už už našlapoval k samostatnému úniku, ale byl na poslední chvíli zastaven Růžičkou. Indiáni si vybrali své štěstí v patnácté minutě, kdy po dalším nedorozumění v obraně mohl pálit osamocený Hlinka, avšak střela mu nesedla a on zamířil vysoko nad. Ve slavistické přesilovce se individuálně krásně předvedl Richard Nejezchleb, který se vymanil z poměrně těsného bránění indiánů a dokázal si nabruslit přímo mezi kruhy. Dobře vypálil a orazítkoval levou Karafiátovu tyčku! Protože se ani sešívaní neprosadili v další početní převaze, odcházeli do kabin jen s jednogólovým náskokem.

Do druhé dvacetiminutovky našlápli lépe hosté a po osmnácti vteřinách si vykoledovali technický přestupek Houfka. A ve dvojnásobné početní převaze udeřili, za aktivitu v dosavadním průběhu byl brankou odměněn Richard Nejezchleb. Do dobré situace se dostali i domácí, jmenovitě Pitel, ale tísněný slavistickým obráncem netrefil branku. Svým dobrým pohybem si v dvacáté sedmé minutě vynutil faul Vacka domácí Houfek, a napravil tak alespoň částečně své předchozí trestné minuty. Avšak indiáni opět v početní výhodě nic nevymysleli a Uhlík byl bez práce. To se nedá říct o dvaatřicáté minutě, kdy Plzeň opět hrála v převaze, a Farný vystřelil od modré a do jeho střely stačil vložit hokejku Mašek. Slavistický gólman si musel hodně oddechnout, že kotouč zamířil mimo tři tyče. Hostující hráči se uchýlili k agresivnějšímu pojetí hokeje a často se míjeli s pravidly. A rozhodčí většinu z těchto zákroků i potrestali. Avšak Plzeňané ne a ne prolomit střelecké smůlu. Aktivně se o to pokoušel Schleiss, ale i ten ztroskotal na Uhlíkovi. Přesto se indiáni dočkali, Radek Farný napřáhl od modré a prostřelil všechno, co mu stálo v cestě. Srovnat mohl ještě před druhou sirénou Jan Schleiss, avšak po své kličkované nepřesně hledal spoluhráče, který se ani pak k puku nedostal.

Hosté byli v úvodu třetí třetiny aktivnější, ke třetí brance měl blízko Hlinka, ale Karafiát souboj ustál. Domácí se už už radovali při další přesilové hře, ale Dominik Kubalík usměrnil vyražený puk pouze do levé tyčky. Dobře také pálil v pokračující přesilovce Houfek, avšak Uhlík jeho pokus dobře viděl. Plzeňští následně úspěšně přečkali oslabení a zase se talčili dopředu. A vykoledovali si i dvojnásobnou přesilovku, ale za téměř třicet vteřin výhody se neusadili ani v útočném pásmu. Schleiss vzal odpovědnost na sebe a nabruslil si mezi kruhy, jeho prudká střela však trefila Uhlíka jen do masky. Jeho další pokus z osmapadesáté minuty zase skončil na levém betonu. Minutu a půl před sirénou odvolali Plzeňští gólmana a bušili do hostující obrany v šesti. Slavisté ale cenné vítězství zuby nehty ubránili, navíc se šest vteřin před poslední sirénou trefil Martin Kotyra, a pojistil tak sešívanou výhru.

Petr Kořínek (asistent trenéra Plzně): Opět jsme narazili doma, už je to několikátý zápas, kdy se nám na vlastním kluzišti nepodařilo zvítězit. Nevím, jestli je to tím prostředím, ale možná si kluci myslí, že doma něco přijde samo. Nesehráli jsme špatné utkání, opět nám však chyběl důraz před brankou. Upozorňujeme na to kluky pravidelně. Dát doma jeden gól je prostě málo.