Starší dorost se z Prahy vrací s prázdnou

Praha/Plzeň - Starší dorostenci HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 5:2 (1:0, 2:2, 2:0). Plzeňští starší dorostenci v hlavním městě na body nedosáhli. V duelu s pražskou Slavií sice dokázali zásluhou Maška a Faschingbauera dotáhnout soupeřův dvoubrankový náskok, ale sešívaná trefa necelé dvě minuty před druhou sirénou již zůstala bez kýžené odezvy. Šanci na repete mají indiáni již zítra, kdy se doma postaví pražské Spartě.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

5:2
1:0, 2:2, 2:0

Branky a nahrávky: 16. Šteiner, 21. Tomek (Moravec, Šteiner), 39. Moravec (Kotyra), 52. Burian (Nejezchleb), 59. Kotyra (Tomek) - 36. Mašek (Pašek), 37. Faschingbauer.

HC Slavia Praha

Mouček (Uhlík) - Ryzák, Šteiner, Jedlička, Török, Nádvorník, Burian, Nejezchleb, Knot, Brzák, Kotyra, Freisler, Tomek, Fortelka, Hložek, Löbl, Mašín, Vacek, Hlinka, Moravec, Hejna.

Karafiát (Pacl) - Tichý, Farný, Kubík, Marcel, Slavík, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Pašek, Váchal, Tolar, Zimmermann, Noga, Faschingbauer, Pitel, Houfek, Pour, Andrlík, Tulačka.

ONLINE reportáž

Vyrovnaný vstup do utkání zlomila až situace ze 16. minuty, kdy domácí hráli přesilovou hru. Václav Tomek objel střední pásma, posunul kotouč na modrou čáru, odkud natáhl Dominik Steiner a střelou zápěstím otevřel skóre.

To byl vítr do sešívaných plachet a po změně stran, ještě než se stihli návštěvníci Edenu usadit na tribunu, slávisté vedli o dva góly. Z rohu přihrál Tomáš Moravec před plzeňskou branku, kde stál Václav Tomek a střelou bez přípravy překonal gólmana Karafiáta podruhé.

Dvougólové vedení červenobílé uspalo a Plzeň si aktivní hrou vykoledovala přesilovky a následné brankové příležitosti. V čase 35:45 snížil na rozdíl jediné branky Filip Mašek. O dvaačtyřicet sekund už bylo vyrovnáno zásluhou Jakuba Fischingbauera.

Naštěstí pro domácí celek se do konce druhé třetiny dostala ke slovu první úderná formace Slavie. Kotyra objel útočné pásmo soupeře, dostal se s ním až za branku, odkud geniálním pasem našel volnou hůl Tomáše Moravce a domácí znovu vedli.

Ve třetí části hrála Slavia přesně to, co potřebovala. Většinu času odehrála v obranné třetině Plzně, čímž držela indiány v bezpečné vzdálenosti od brankáře Moučka. Slávisté navíc díky gólům Lukáše Buriana a Martina Kotyry pečetili vítězství na 5:2