Starší dorost zavařil lídrovi, ale body nepřiváží

Praha/Plzeň - Starší dorostenci HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 4:3 (2:1, 1:2, 1:0). Plzeňský starší dorost nezvládl navázat na páteční výhru proti pražskému celku a těsně padl na Spartě. Na ledě aktuálně prvního týmu svedli mladí indiáni velký boj, dvakrát dokázali dotáhnout náskok soupeře, ale za honbou alespoň jednoho bodu jim nepomohla ani minutu trvající hra bez brankáře.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

4:3
2:1, 1:2, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Müller (Simon, Volek), 19. Bílek (Simon, Volek), 27. Pulkrab (Procházka M.), 55. Košťálek (Procházka M., Brzobohatý) - 17. Tichý (Šmíd), 39. Marcel (Moravčík), 39. Tulačka. Rozhodčí: Krejcar - Kučera, Štechmüller. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 48. Střely na branku: 45:41.

Bílek - Skřivánek, Kliment, Hemr, Bílek Bodnár, Müller - Košťálek, Hudec, Brzobohatý - Matějček, Volek, Simon - Slavíček, Pulkrab, Procházka M. - Brém, Vacek.

Polívka - Tichý, Farný, Marcel, Moravčík, Procházka I., Holý - Pitel, Pour, Zimmermann, Mašek, Schleiss, Noga, Kopta, Tulačka, Tolar, Pejchar, Šimandl.

Josef Zimmermann 0 0 0 -1 0

Domácí v samém začátku museli přenechat taktovku zápasu hostům, kteří evidentně lačnili po rychlém gólu. Jenomže všechny střelecké pokusy v pohodě tlumil gólman Bílek. A tak přišla šestá minuta a trest. Sparťané postupně umocňovali svůj tlak, až z něj nakonec přeci jen vzešel úvodní gól, postaral se o něj kapitán domácích Dominik Müller. Otěží zápasu se tak na chvilku zmocnili Pražané.

Ve třinácté minutě se ve větší příležitosti objevil sparťan Slavíček, když chytře objel Polívkovu klec a pokoušel se obstřelit plzeňského gólmana. Ani po obrovské skrumáži před brankovištěm se ale kotouč za brankovou čárou neocitl. Neocitl se za ní ani po Nogově přesilovkové dorážce ze 17. minuty, která jen orazítkovala tyč. O pár vteřin později už ale hosté srovnali krok. Úspěšným střelcem byl zadák Jeremy Tichý. Ještě do sirény ovšem Pražané strhli vedení na svou stranu. Dominik Bílek stál na konci krásné akce na jeden dotek a mezi kruhy napálil puk za Polívku.

Druhé dějství odstartovalo řadou vyloučení, z nichž ale ani jeden z celků nedokázal profitovat. Až přišla 27. minuta a v ní chvíle Marka Pulkraba, který nadvakrát překonal Polívku, a domácí se ujali už dvoubrankového vedení. V polovině třetiny podruhé zazvonila tyč sparťanské branky, když se do ní znovu trefil Tomáš Noga.

Závěr třetiny hosté ovládli. Ve 39. minutě napřáhl od modré Patrik Marcel a jeho bomba se zastavila až v síti. To ale mladým indiánům nestačilo a hned z následující akce se jim povedlo vyrovnat skóre. Očividně zmatení sparťané nechali před brankovištěm prostor Vojtěchovi Tulačkovi, který uklidil kotouč do sítě.

I poslední dvacetiminutovka se zpočátku nesla v duchu častých vyloučení, Plzeňští dokonce měli příležitost čtyřicet sekund hrát jen proti třem sparťanským dorostencům. Rozhodující gól sice padl v početní převaze, ale daleko později. Jan Košťálek vypálil a vrátil vedení zpět na hokejky sparťanů.

Ti se však o výhru museli obávat až do úplného závěru. Ve velké šanci se ocitl hostující Noga, ale štěstí mu nepřálo ani teď, když jeho sraženou střelu stihl Bílek vyrazit špičkou betonu. V posledních minutách se plzeňští trenéři uchýlili ke hře bez gólmana a málem se jim to vymstilo. To by však sparťanská pětice nesměla trefit nejprve tyč prázdné klece a potom i několik indiánských zadáků, kteří se obětavě jali zastoupit Polívku v brance. Nic to však neměnilo na tom, že sparťané ve vypjatém utkání uhájili tři body a dál suverénně vládnou tabulce.