Starší dorostenci podlehli v pohledném duelu Spartě

Plzeň - St. dorost: HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 2:5.V sobotu se v předposledním měření sil v základní části představil starší dorost Plzně na vlastním ledě. Soupeřem byl vedoucí celek tabulky, pražská Sparta. Oba týmy už se připravují na play-off a v zápase to bylo vidět. Nabídl hru ve vysokém tempu, hodně důrazu, přesilovek i zajímavých situací. Šťastnější nakonec byli hosté, kteří dokázali vyrovnané utkání zvrátit na svojí stranu v přesilových hrách.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

2:5
0:0, 1:1, 1:4

Branky a nahrávky: 23. Faschingbauer (Tulačka), 45. Houfek (Farný) - 26. Procházka, 42. Hampl (Müller), 46. Vacek (Březina), 53. Hudec (Brzobohatý), 57. Hemr (Simon). Rozhodčí: Grech - Fiala, Havelec. Vyloučení: 13:9, navíc Pejchar a Müller 10 min OT, Vacek 5+DKU, Pašek 5+trest ve hře. Využití: 1:4. V oslabení: 0:1. Diváci: 227. Střely na branku: 35:46. Průběh utkání:1:0, 1:2, 2:2, 2:5.

Karafiát (46. Pacl) - Tichý, Farný, Kubík, Marcel, Slavík, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Pašek, Váchal, Zimmermann, Faschingbauer, Pitel, Houfek, Pour, Tulačka

Neužil - Bílek, Skřivánek, Kliment, Košťálek, Hemr, Doležal, Müller, Vacek, Bodnár, Brzobohatý, Hudec, Volek, Simon, Březina, Hampl, Procházka

Josef Zimmermann 0 0 0 0 4

Utkání začalo ve velmi dobrém tempu z obou stran, hra se hned od začátku přelévala ze strany na stranu, ani jeden tým ale příliš neprověřil brankáře soupeře. První střelu si připsal Pitel na straně domácích, za hosty odpovídal nebezpečnější ranou Hemr. Ten byl ale v páté minutě zápasu prvním vylučeným, jenže Plzeň přesilovou hru nevyužila. Naopak při dalším vyloučení sparťanského hráče se dostali do šance hosté, konkrétně to byl Doležal, který postřehl nedohodu domácích obránců, mezi kterými proskočil, a pelášil sám na Karafiáta, zakončoval ale nepřesně. Stejně tak v oslabení se dostali do větší šance Plzeňští. Váchal s Maškem vytvořili v brankovišti velký rozruch, jejich dorážky ale cíl nenašly a puk se nakonec vydal opačným směrem, než bylo míněno. V největší šanci se nakonec zřejmě ocitl domácí Pour, který zblízka zakončoval bekhendem, jenže střela se mu svezla a proletěla těsně vedle tyčky. Kromě vyloučení na 2+10 minut pro Müllera se už v prvním dějství mnoho neudálo.

Gól, na který diváci čekali marně celou první třetinu, přišel hned ve třetí minutě té druhé. Tulačka po straně zatáhl puk do útočné třetiny, zadovkou našel Faschingbauera a ten tvrdou střelou propálil brankáře Neužila – 1:0! Dlouho se ale indiáni neradovali, už ve 26. minutě se po chybě domácích dostal k puku Procházka, jehož střela maximálně využila rozměrů branky a byla mimo dosah brankáře Karafiáta – 1:1! Tento gól vyburcoval hosty k větší aktivitě, v čemž jim pomohla i přesilová hra. Své soky sice v těchto chvílích přehrávali a motali, ale gólový efekt jejich snaha neměla. Plzeň měla další velkou šanci při oslabení, kdy se dostala k výhodě trestného střílení, hostující gólman Neužil se ale stal hrdinou momentu a udržel nerozhodný stav! Ke konci druhého dějství se do střelby zapojili výrazněji i domácí borci, Pejchar prověřil Neužila pokusy z obou stran, ale neprosadil se. I po druhé třetině tak byl stav zápasu nerozhodný.

Závěrečná dvacetiminutovka začala sprchou pro domácí. Vyloučen byl Pašek a z trestné lavice musel pozorovat, kterak se hosté ujímají vedení. To zařídil Hampl, který překvapil Karafiáta z velkého úhlu – 1:2! Jenže domácí se dostali také k přesilové hře a bleskově srovnali krok. Houfek si šikovně počkal na útočném brankovišti a nadvakrát propasíroval za Neužilova záda odraženou střelu Farného – 2:2! Bohužel pro ně, za úder do oblasti hlavy a krku si hned po vstřelení branky odešel odpočinout Pejchar, jehož vyloučení potrestali hosté po několika málo vteřinách. Březina našel Vacka na středu a ten se z ideální pozice nemýlil – 2:3! Plzeň po třetí brance střídala gólmany. Velká mela se poté strhla u sparťanské střídačky. Vše měl na svědomí právě střelec poslední branky Vacek, který fauloval kolenem Farného. Za tento zákrok byl vyloučen do konce utkání, dvouminutový trest padl navíc na každé straně za hrubost v potyčce. Domácí tak dostali ideální šanci srovnat a otočit utkání, jenže z přemíry snahy pramenil faul Poura, který ve snaze hrát puk zahákoval protihráče. Aby toho nebylo málo, Marcel vyfasoval další trest za napadení, takže z přesilovky bylo rázem oslabení tří proti čtyřem. A hosté ho opět zužitkovali! Denis Hudec vyslal projektil země – země, který domácí gólman našel až za svými zády – 2:4! Čtyři minuty před koncem hráli plzeňští ještě dvojnásobnou přesilovku, ale klíč od soupeřovy obrany nenašli. V posledních devadesáti vteřinách navíc byli vyloučeni domácí Zimmermann, Marcel a trestem ve hře byl potrestán Pašek. Jejich nedisciplinovanost v poslední vteřině využili hosté, kteří vyšachovali tři obránce Plzně, a Hemr střelou pod břevno uzavřel skóre zápasu – 2:5!

František Černý - trenér Plzně: Bylo to dobré utkání, mělo dobré tempo. Sparta je první a my odehráli včera těžké utkání na Slavii, kde jsme také hráli výborně. Utkání nás asi stály šance z úvodu zápasu, které jsme neproměnili. Naopak Sparta svoje příležitosti využila. Bylo to už skoro jako play-off, hodně se hrálo do těla, takže to splnilo naše očekávání a připravili jsme se tak trochu na ty zápasy, které přijdou. Musím kluky pochválit, že i když jsme nebyli zdaleka kompletní, tak odvedli super výkon dnes i včera a makali na maximum.