LIB - PLZ 2:1p

LIB - PLZ 2:1p - Indiáni se nechali připravit o výhru v závěru utkání

Plzeň/Liberec - Čtvrtou výhru v řadě indiáni nepřidali. Na lede Liberce prohráli v prodloužení. A to přesto, že až do 53.minuty vedli hosté z Plzně 1:0. Liberec však vyrovnal a poté devět vteřin před koncem nastaveného času inkasovali druhý gól, který určil, že si Plzeň z libereckého ledu odváží bodík za prohru v prodloužení.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

2:1p
0:0,0:1,1:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 53. Bulíř (Bartovič), 65. Trončinský (Bulíř, Bartovič) - 31. Pletka (Duda, Kovář). Rozhodčí: Turčan, Smitka - Rozlílek, Horinek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4478. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Bílí Tygři Liberec

Pinc (Stejskal) - Čakajík, Výtisk, Trončinský, Derner, Ulrych, Pavlů, Holub, Štich - Bárta, Urban P., Špaček, Jonák, Kopic, Kudrna, Bartovič, Vantuch, Bulíř, Krejčík, Bortňák, Vak.

HC Škoda Plzeň

Svoboda (Mazanec) - Dresler, Jeřábek, St. Pierre, Kinrade, Marušák, Růžička - Mrňa, Kratěna, Vlasák, Straka, Sedláček, Kovář, Pitule, Dvořák, Boháč, Duda, Johnson, Pletka, Stránský, Heřman.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Adam Svoboda 65 31 2 29 93,55 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Dominik Boháč 0 0 0 0 0
Jan Dresler 0 0 0 0 2
Radek Duda 0 1 1 -1 2
Michal Dvořák 0 0 0 0 0
Martin Heřman 0 0 0 0 2
Jakub Jeřábek 0 0 0 -2 2
Nicholas Johnson 0 0 0 0 0
Geoff Kinrade 0 0 0 -1 0
Jan Kovář 0 1 1 0 0
Ondřej Kratěna 0 0 0 0 0
Jiří Marušák 0 0 0 -1 0
Pavel Mrňa 0 0 0 0 0
Tomáš Pitule 0 0 0 0 0
Václav Pletka 1 0 1 0 0
Dan Růžička 0 0 0 0 0
Nicolas St. Pierre 0 0 0 0 0
Martin Straka 0 0 0 -2 2
Jan Stránský 0 0 0 0 2
Tomáš Vlasák 0 0 0 -2 0

komentář

Domácí hokejisté nastoupili k zápasu s plzeňskými indiány bez zraněného kapitána Petra Nedvěda, kterého ve středu první lajny nahradil talentovaný junior Michal Bulíř. Ten svou lajnu vedl k podobné aktivitě, kterou zažívala s nyní zraněným klenotem libereckého hokeje, Nedvědem, ale k žádným větším šancím ji na rozdíl od kapitána přivézt nedokázal.

První třetina přinesla útočný, avšak rozvážný hokej, který vyšperkovalo množství tvrdých zákroků a dohrávaných soubojů u hrazení. Ke konci třetiny se situace dokonce vyhrotila v menší šarvátku mezi Janem Výtiskem a Janem Stránským, která vyústila ve dvouminutové tresty pro oba hráče. Jedinou větší šanci prvního dějství však přinesla první přesilovka Bílých Tygrů, při které se po střele Jaroslava Kudrny vytvořil závar, ve kterém se ještě snažil dorážet Bulíř, ale plzeňský gólman Adam Svoboda si situaci nakonec pohlídal.

Ve druhé třetině se týmy dostávaly do šancí častěji, na první branku zápasu se stejně muselo nějaký čas čekat. Nejprve si nadvládu ponechali Liberečtí, jejichž dvorní centr Bulíř hned několikrát nebezpečně ohrozil Svobodovu svatyni, ale ani jednou to na zkušeného brankáře nestačilo. Hosty ze západních Čech čekaly první přesilovky a v té druhé přišla jejich skóre otevírající akce. Po souhře Jana Kováře a Radka Dudy tečoval přihrávku bývalý Tygr Václav Pletka za záda Marka Pince – 0:1.

Ani druhá třetina neubrala z tvrdosti a osobních soubojů, za krátkou výměnu názorů si dvě minuty odseděli Jaroslav Kudrna a Martin Heřman, v situaci čtyři na čtyři však ani jeden tým nepřidal výrazně na aktivitě. Ke konci třetiny přišla další přesilovka pro domácí a v poslední minutě ještě jedna, ani jednu se však Tygrům nepodařilo využít, a tak šli do druhé přestávky za jednobrankového vedení hostů.

Ve finální třetině se Tygři už od začátku snažili vyrovnat nepříznivý stav, ale hosté vyrukovali s pevnou obranou, takže se toho moc na ledě neudálo. V prvních šesti minutách však sudí přerušil hru pouze dvakrát. Do největší šance první části třetí třetiny se nakonec dostal plzeňský Duda, který našel skulinku jak v liberecké obraně, tak v Marku Pincovi, ten ji však dokázal nádherným betonovým zákrokem pokrýt.

Branku očekávající liberecká hala se nakonec vyrovnání přeci jen dočkala. Sedm minut před koncem třetího dějství vypálil z pravého kruhu Milan Bartovič, jehož střelu se Svobodovi povedlo vykopnout pouze k Michalu Bulířovi, který tak dal svůj první domácí gól v extraligové kariéře – 1:1. Bulíř na konci dějství ohrozil plzeňskou branku ještě jednou, nakonec ale utkání směřovalo do prodloužení.

Prodloužení načali aktivněji hosté, které ale zastavila buď nepřesná koncovka, nebo Marek Pinc. Devět vteřin před koncem se ale jako blesk z čistého nebe před brankou hostů zjevil Marek Trončinský, který se kličkou zbavil jednoho beka, a poté zavěsil přímo nad Svobodovu vyrážečku – 2:1.