SDO: KLA - PLZ

SDO: KLA - PLZ 0:3 - Starší dorost si připisuje další výhru

Starší dorostenci: HC Kladno - HC Plzeň 1929 0:3 (0:0, 0:2, 0:1). Plzeňští mladíci zvítězili na ledě kladenských vrstevníků. Ale výhra se nerodila nijak lehce. Po bezbrankové první třetině se v té druhé prosadil plzeňský Uhlík, v samém závěru dvacetiminutovky přidal pojistku Schleiss. Stejný hráč byl u posledního gólu utkání, který padl po polovině 3. třetiny.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

0:3
0:0, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky: 24. Uhlík (Přikryl), 40. Schleiss (Tulačka), 51. Schleiss (Zimmermann). Rozhodčí: Fraňo - Kokrment, Imonovský. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 70. Střely na branku: 25:31. Průběh utkání: 0:3.

Rytíři Kladno

Kaňka - Bunda, Christl, Habrdla, Hadaš, Hierman, Hoffmann, Horák, Hulcr, Janeček, Jirák, Kehar, Kuzďas, Křepelka, Novák, Potěchin, Seidl, Slánský, Šilhavý, Špaček.

Pacl - Andrlík, Holý, Kubík, Lobo, Moravčík, Polívka, Šmíd - Kepka, Kristl, Krliš, Mašek, Přikryl, Ryba, Schleiss, Sladký, Tulačka, Uhlík, Zimmermann, Šimandl.

Josef Zimmermann 0 2 2 2 0

V první třetině si oba týmy vyzkoušely přesilovky, domácí o jednu více než hostující Plzeň, ale v úvodní dvacetiminutovce kralovaly obrany v čele se svými brankáři, a tak si sedmdesátka diváků na branky musela počkat do druhé části.

Dočkala se po necelých čtyřech minutách, když se radovali Plzeňští po zásahu Jiřího Uhlíka - 0:1. Indiáni mohli své vedení vzápětí zvýšit při přesilovce po faulu Jiráka, ale ani tentokrát svou početní výhodu v branku neproměnili. Když se obdobná situace opakovala i na druhé straně, už už to vypadalo, že si Západočeši do kabin ponesou hubené jednobrankové vedení. Ale kdeže! 57 vteřin před druhou sirénou se o slovo přihlásil po spolupráci s Tulačkou a Zimmermannem Jan Schleiss a zvýšil náskok svého týmu - 0:2.

I poslední část byla otevřena plzeňskou nevyužitou přesilovkou. Indiány zahozené šance dlouho mrzet nemusela, protože se znovu radoval Jan Schleiss a potřetí překonal Kaňka - 0:3. A když vzápětí Plzeň ubránila i čtvrtou přesilu soupeře, položila základní kámen toho, že nejen pokračuje ve své vítězné sérii, ale také pomohla Jindřichu Paclovi k vychytané nule.