JUN: PLZ - LIT

JUN: PLZ - LIT 1:7 - Také juniorům první domácí vystoupení nevyšlo

Junioři HC Plzeň 1929 - HC Benzina Litvínov 1:7 (0:1, 0:4, 1:2). Plzeňská juniorka se poprvé představila na vlastním ledě v nové ostré sezóně, ale tento výsledek si za rámeček určitě nedá. Jediný čestný úspěch trefil v 54. minutě obránce Špaček.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

1:7
0:1, 0:4, 1:2

Branky a nahrávky: 54. Špaček (Pejchar, Noga) - 7. Šrámek (Bittner), 29. Šrámek (Švarc, Jurčík), 34. Smolka (Mackal, Písařík), 38. Trübenekr (Procházka, Zdeněk), 40. Trübenekr (Procházka, Strejček), 41. Jurčík (Švarc), 58. Písařík (Mackal, Bittner). Rozhodčí: Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. Diváci: 69. Střely na branku: 25:41. Průběh utkání: 0:6, 1:6, 1:7.

Polívka (od 41. minuty Brabec) - Houfek, Ruprecht, Tichý, Slavík, Špaček, Varačka, Blumentrit - Němec, Pejchar, Sedláček, Schleiss, Mainer, Váchal, Hošťálek, Baxa, Noga, Pacanda, Pašek, Vizinger.

Nechvátal - Čejka, Strejček, Kokeš, Bittner, Kasal, Ejem - Jurčík, Šrámek, Mackal, Zdeněk, Písařík, Procházka, Mamula, Průša, Malec, Trübenekr, Švarc, Smolka.

Petr Vizinger 0 0 0 -2 0

Hostům z Litvínova chvilku trvalo, než se na ledě v Plzni rozkoukali, ale pak rozjeli takové představení, za které by se nemuselo stydět ani jejich dospělé áčko. Už v sedmé minutě se ujali vedení, to se Jakub Šrámek neohroženě pustil do útočného pásma a Polívkovi puk propadl až za záda. Plzeň mohla odpovědět ve dvou početních výhodách, které šly rychle po sobě, ale na ledě se spíše naháněla, než že by hrozila z kloudných šancí. Ze vzorce - přihrávka - přihrávka - chyba vybočil až Jan Schleiss, který v polovině 13. minuty trefil tyčku Nechvátalovy branky. Konec třetiny už jednoznačně patřil hostům, a to i přesto, že Jurčík v úvodu sedmnácté minuty v sólu nebo Smolka dvacet vteřin před koncem své šance neproměnili.

Jak první část skončila, ta druhá začala - litvínovským náporem. Už po dvou minutách zvonilo břevno Polívkovy branky po střele Tübenekra. Severočeši pevně uzamkli svého soupeře v pásmu, který se vysvobodil až za cenu faulu Hošťálka. Ale ani chemici se ve své přesilovce příliš neorientovali, a tak Polívka ani příliš práce neměl. To už ale neplatí o polovině 29. minuty, kdy Plzeň vzadu zcela propadla. Litvínov nikým neatakován kombinoval; Ondřej Jurčík přihrál k zadnímu mantinelu Marku Švarcovi, ten ještě posunul před branku na Šrámka, který v klidu a pohodě objel Polívku a po zemi zvýšil náskok hostů. Odpovědět mohl hned po vhazování kapitán indiánů Mainer, když prošel přes svého obránce, ale pak netrefil branku. A tak se znovu radovali hosté. Ti, jen co ubránili další oslabení, těžili ze svého důrazu na brankovišti. Polívka sám proti přesile soupeřů nezalehl puk dokonale a Pavel Smolka jej našel a napálil do sítě. A s indiány bylo ještě hůře o čtyři minuty nato, to střela Jana Trübenekra dokonale zapadla k tyčce. Do konce dvacetiminutovky se vešlo ještě vyloučení Slavíka a hosty proměněná přesilovka. Čtyři sekundy před sirénou se jim podařilo vyšachovat bránící čtveřici, která zapomněla na středu opět na Trübenekra, kterého našel krásně Procházka. Nikým neatakovaný litvínovský útočník bez zaváhání trefil růžek branky.

Do poslední části Patrika Polívku v brance nahradil Daniel Brabec, který si ve třetí třetině odbyl svou extraligovou premiéru za Plzeň. Ta pro něho nezačala vůbec dobře, ani si ještě nesáhl na puk a inkasoval z hole litvínovského kapitána Jurčíka. O čestný úspěch se Plzeňané pokusili v 47. minutě, Sedláček v brejku dvou proti jednomu nahrál Schleissovi, ale ten se nedokázal vymanit z obráncova zámku a nevystřelil podle svých přestav. Jen co se hráči rozkoukali, stejná situace se opakovala na druhé straně. Jurčík v jel tandemu se Švarcem také v brejku dvou na jednoho, tentokrát dobře zasáhl plzeňský obránce Houfek, který zablokoval přihrávku kapitána hostů a zažehnal nebezpečí. Plzeň se svého úspěchu také dočkala. V přesilovce Pejchar zavezl puk do pásma a poslal jej na modrou čáru. Tam kotouč převzal Michal Špaček, jenž trefil přesně mezi betony. Ale i poslední slovo měli chemici - tři minuty před poslední sirénou Po přesilovkovém zámku přihrál Mackal Pavlu Písaříkovi a ten se trefil nejprve do levé tyčky Brabcovy klece. Puk pak ale neomylně zapadl do klece a rozjásal hostující střídačku posedmé. Litvínov tak spravedlivě jasně vítězí a Plzni nezbývá, než se z nepovedeného vystoupení poučit pro příště.

David Bruk (trenér HC Plzeň 1929): Dnešní zápas byl absolutní katastrofa, podali jsme trapný výkon. Soupeř si na ledě dělal, co chtěl, my byli nedůrazní, neforčekovali jsme vůbec. Hráli jsme to jako panenky, asi jsme si mysleli, že nám něco někdo odevzdá. Starší hráči ročníku 91 předvedli katastrofální přístup k zápasu a celkově je to pro nás trenéry velké ponaučení s tím, že budeme muset udělat důrazné změny v týmu.
Po prvním týdnu soutěže u mě panuje obrovská nespokojenost, budu se muset nad tím, jestli některým – zvlášť starším hráčům – budeme na ledě dávat tolik prostoru. Asi nastal čas to přehodnotit…