JUN: LIT - PLZ

JUN: LIT - PLZ 5:1 - Plzeň na severu nestačila na Litívnov

Junioři: HC VERVA Litvínov - HC Plzeň 1929 5:1 (3:0, 0:0, 2:1). Plzeňská juniorka, potýkající se s velkou marodkou, prohrála v Litvínově s místní VERVOU 1:5. Jediný střelecký úspěch indiánů zaznamenal v úvodu poslední části bek Ruprecht.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

5:1
3:0, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 7. Jurčík (Šrámek, Bittner), 17. Procházka, 18. Procházka (Písařík), 43. Šrámek (Jurčík), 49. Písařík (Procházka) - 41. Ruprecht (Petruška). Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 4:6 + Ejem (LIT) do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 93. Střely na branku: 46:15. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Nechvátal - Bittner, Čejka, Ejem, Havelka, Jurčík, Kasal, Kokeš, Mackal, Malec, Mamula, Písařík, Procházka, Průša, Smolka, Strejček, Trübenekr, Zdeněk, Šrámek, Švarc.

Polívka - Blumentrit, Houfek, Marcel, Ruprecht, Slavík, Varačka - Bastl, Baxa, Mainer, Noga, Pacanda, Pašek, Pejchar, Petruška, Schleiss, Sedláček, Váchal.

David Varačka 0 0 0 -1 0

Vstup do utkání se povedl domácí juniorům, kteří brzy proměnili úvodní přesilovku utkání, když se po nahrávkách Bittnera a Šrámka trefil kapitán Ondřej Jurčík. Indiáni po polovině třetiny ubránili oslabení a pak dostali šanci zahrát si také v početní převaze. Jenže! Místo toho, aby se skóre změnilo na straně indiánů, radovali se znovu domácí. Všem ujel Jakub Procházka a podruhé překonal Polívku. S Plzeňany bylo ještě hůře o minutu a pět sekund nato, když Procházka přidal svou druhou branku v duelu.

Do druhé třetiny vstupovali indiáni v početní výhodě, ale ani tentokrát ji nedokázali proměnit. Oba týmy si ještě dvakrát tresty "vyměnili", ale po 40 minutách stále Litvínov vedl o tři branky.

Indiáni ale rozhodně nehodlali nic vzdát a aktivním vstupem do třetí dvacetiminutovky zadělali na drama, když po 32 sekundách korigoval nepříznivé skóre Jakub Ruprecht. Jenže domácí našli rychlou odpověď, na začátku 43. minuty si Litvínov vzal ztracené tříbrankové vedení zpět, když se trefil v přesilovce Šrámek. Indiáni vzápětí ubránili hákování svého jediného střelce a hráli pak vzápětí sami přesilovku. Jenže domácím se husarský kousek povedl znovu, když druhý gól v oslabení svého týmu v tomto zápase po Procházkově nahrávce Pavel Písařík. Indiáni tak z Litvínova body nepřivážejí, ale nemohou smutniti dlouho. Po dni volna se doma představí proti Liberci.