JUN: KOM - PLZ

JUN: KOM - PLZ 6:0 - Po osmi výhrách přichází důrazný budíček

Junioři: HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 6:0 (2:0, 2:0, 2:0). Plzeňští junioři ztratili svou vítěznou sérii, když jednoznačně prohráli na ledě Brna. Plzeňským chyběl kapitán Ruprecht a útočník Sedláček. Indiáni nevstřelili ani čestný úspěch a všechny body nechali Kometě.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň

6:0
2:0, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 2. Sedlák (Jurák, Dujsík), 9. Jurák (Wasserbauer, Kozák), 28. Wasserbauer (Jurák), 29. Novák J. (Šidák, Kozák), 47. Zbořil (Novák J., Šidák), 58. Jurák (Šidák).

HC Kometa Brno

Barus - Šidák, Dujsík, Peslar, Koukal, Sedlák, Dittrich - Fusek, Wasserbauer, Hnilička, Jurák, Novák P., Kozák, Zbořil, Podešva, Novák J., Boček, Káňa

Polívka - Hucl, Houfek, Slavík, Němec, Bastl, Pejchar, Karpíšek, Váchal, Kubalík, Baxa, Noga, Pacanda, Pour, Hájek, Varačka, Blumentrit, Pašek, Šimandl.

David Varačka 0 0 0 0 2

Na první branku se v utkání dvou modrobílých týmu nečekalo dlouho. Kometa brzy dostala výhodu přesilové hry a po třinácti vteřinách ji využila. Jurák našel krásným pasem u vzdálenější tyče sjetého beka Jana Sedláka. Ten se nerozpakoval a z první poslal kotouč do odkryté branky Indiánů.

V dalším průběhu první třetiny se Brno ubránilo minu a půl dlouhé dvojnásobné přesilovce Plzně. Chviličku poté naopak hráli v početní výhodě domácí a díky rychlé akci všech útočníků na ledě se dostali do dvoubrankového vedení. Kozák našel zpoza branky u pravé tyče Wasserbauera, který namísto střely přihrál u druhé tyče volnému Romanu Jurákovi. Pro něj už byla snadná práce dostat puk za brankovou čáru. Po celý zbytek úvodní dvacetiminutovky bylo Brno o krok lepší, další změna skóre však nenastala.

Ve druhé třetině se to nejpodstatnější smrsklo do krátkého časového období jedné minuty a dvou sekund. V čase 27:21 navýšil domácí vedení Jan Wasserbauer, který dokázal přesně pod břevno nasměrovat precizní křižný pas Juráka. Ten tak bodově participoval u všech třech prvních branek Brna.

Ta čtvrtá se již obešla bez účasti brněnské třináctky a padla v čase 28:23. Buly v útočném pásmu vyhrál Kozák na Adama Šidáka. Ten se nerozpakoval a vypálil. Do trajektorie puku zasáhl čepelí své hole Jakub Novák a šikovnou tečí potvrdil střeleckou formu. Právě Novák jel ve 32. Minutě trestné střílení nařízené za Huclovo zalehnutí puku v plzeňském brankovišti. Novákovu střelu na lapačku ale Polívka pokryl. Na Plzni bylo vidět, že ještě chce utkání zdramatizovat ale ve zbytku druhé periody nedokázala svou snahu přetavit v žádnou branku.

Třetí dvacetiminutovka nijak nevybočila z celkového rámce utkání. Opět v ní padly dvě branky, opět se trefovali jen domácí hráči. Ve 47. Minutě našel Jakub Novák pasem ze středu kluziště u pravé tyče číhajícího Adama Zbořila, který nasměroval puk za Polívkova záda a dosáhl páté branky Komety.

O šestý a závěrečný střelecký úspěch domácího týmu se postaral Roman Jurák. V přesilovce vyslal ze vzdáleného vrcholu pravého kruhu nenápadnou plachtivou střelu, která si našla cestičku přímo do skulinky mezi betony brankáře Polívky. Ten měl navíc poměrně zakrytý výhled. Závěrečné minuty duelu se nesly v poněkud nervózním duchu. Z obou stran bylo vidět několik tvrdších zákroků a drobných šarvátek. Avšak vše zůstalo v mezích běžné hokejové řežby.

Pavel Pazourek: Z naší strany dobrý zápas. My jsme ho vlastně rozhodli do poloviny zápasu a pak jsme dali příležitost taky mladším hráčům. Třetí třetina byla už nejslabší, prtože se to prakticky dohrávalo, ale je dobře že jsme nedostali ani jeden gól.

David Bruk: Po dnešním výkonu bohužel nebudu utkání komentovat.