JUN: KOM - PLZ

Junioři končí, nestačili na Kometu ani podruhé

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 3:6. Nepovedený play-offový den pro indiány načali už junioři, kteří i přes srdnatý výkon nestačili v odvetě na favorizovanou Kometu a se sezónou se loučí.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

3:6
1:3, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 20. Váchal (Pour), 33. Pacanda (Tulačka), 60. Kubalík (Pacanda, Tulačka) - 5. Dujsík (Káňa, Jurák), 9. Bilčík (Káňa, Jurák), 14. Jankovič (Bilčík), 35. Zbořil (Křivohlávek, Dlapa), 50. Novák J. (Zbořil, Křivohlávek), 56. Fusek (Jurák). Rozhodčí: Souček - Bejček, Charvát. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 170. Střely na branku: 30:40. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:6, 3:6.

Polívka (od 14. minuty Brabec) - Houfek, Ruprecht, Marcel, Slavík, Němec, Pejchar, Karpíšek, Váchal, Baxa, Kubalík, Tulačka, Pacanda, Pour, Hájek, Varačka, Blumentrit, Pašek, Šimandl.

HC Kometa Brno

Zelenka - Šidák, Fusek, Wasserbauer, Buhaj, Dujsík, Peslar, Křivohlávek, Slapa, Jurák, Novák P., Boček, Kozák, Jankovič, Zbořil, Krejčiřík, Novák J., Sedlák, Káňa, Dittrich, Bilčík.

Martin Váchal 1 0 1 0 0

Utkání začali aktivněji hosté, kteří si po jedné minutě a jedné vteřině navrch vykoledovali faul Houfka. Přestože oslabení Plzeň ubránila, Brno šlo i tak do vedení. To se na konci 5. minuty překvapeně za svá záda ohlédl domácí gólman, jenž z gólové trefy Tomáše Dujsíka mnoho neviděl. O čtyři minuty nato se skóre měnilo znovu, po sérii nadějných akcí z indiánské kuchyně zvýšil na rozdíl dvou branek hostující kapitán Vlastimil Bilčík. Přestože si i domácí mohli zahrát přesilovou hru, byli to znovu Brněnští, kdo skóroval, a utrhl se tak do tříbrankového trháku. A to dokonce 6 vteřin před vypršením trestu vlastního hráče. Branislav Jankovič zakončil bravurní únik ještě lepší bekhendovou střelou pod víko, a vyhnal tak po necelých čtrnácti minutách Polívku z plzeňské branky. Když už to vypadalo, že si Kometa odnese do kabin pohodlný náskok tří branek, udeřili i domácí, když Martin Váchal necelou půl minutu před první sirénou od modré propálil švihem Zelenku.

Po sérii vyloučených na obou stranách v druhé části ožili i domácí, kteří se nechtěli zadarmo vzdát znovuzískané sezóny, jenže Baxa a po něm ani Němec své příležitosti nevyužili. Vzápětí se vytáhl Brabec, který zlikvidoval nájezd Juríka. A z protiútoku se indiáni dostali svému soupeři na dostřel, když z kruhu propálil Zelenkovu lapačku. O necelou minutu mohlo být dokonce vyrovnáno, ale Váchala operujícího před brankou zpacifikovala brněnská obrana. A skóre se pak měnilo na druhé straně, když z nenápadného protiútoku svému týmu dvoubrankové vedení navrátil Adam Zbořil.

Ve třetí třetině jsme viděli nejklidnější začátek dvacetiminutovky, když poklidné vlnky utkání rozvířil až Baxův trest za hákování. A ten Kometa ke své veliké radosti potrestala, v přesilovce se trefil Jakub Novák, který dokázal pohotově odražený kotouč od tyčky uklidit za Brabcova záda. Plzeňští začali více otevírat zadní vrátka, soustředili se na dohnání manka a Kometě se otevřel prostor před Brabcem. Toho využil Jakub Fusek. Indiáni se se sezónou alespoň rozloučili symbolickým gólem, který 17 vteřin před sirénou zaznamenal Dominik Kubalík, a uzavřel tak tento zápas na skóre 3-6. Indiáni tedy končí, zato Kometa se raduje z postupu do čtvrtfinále.