SDO: PLZ - CEB 5:3

SDO: PLZ - CEB 5:3 - Dorostenci vyhráli kovbojku s Mountfieldem!

Plzeň - Starší dorost indiánů si připsal další tři body, když dokázal porazit Mountfield. Indiáni měli výborný vstup do utkání, skórovali hned v první minutě a první třetinu celkově ovládli v poměru 4:1, hosté ale ještě dokázali zápas zdramatizovat, na srovnání už ale nedosáhli a odjíždějí z Plzně bez bodu.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

5:3
4:1, 1:2, 0:0

Branky a nahrávky: 1. Zimmermann (Schleiss, Tulačka), 8. Schleiss (Moravčík), 11. Uhlík (Přikryl), 15. Andrlík (Schleiss, Marcel), 33. Zimmermann (Moravčík, Schleiss) - 11. Rob (Krcho, Krátoška), 30. Krátoška (Krcho), 38. Mareš. Rozhodčí: Furian - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:9, navíc Gába (CEB) trest DKU a Kutiš (CEB) 10 min. osobní trest. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 53. Střely na branku: 33:37. Průběh utkání: 2:0,2:1,4:1,4:2,5:2,5:3.

Pacl - Kubík, Šmíd, Marcel, Lobo, Moravčík, Krliš - Šimandl, Mašek, Schleiss, Andrlík, Holý, Zimmermann, Polata, Uhlík, Přikryl, Tulačka, Kristl, Ryba, Kepka

Banes Motor České Budějovice

Gába (od 9. min. Trelc) - Malovec, Kadlec, Vácha, Mareš, Krcho, Břečka, Šesták, Rob, Samohejl, Bílek, Krátoška, Piegl, Kutiš, Smejkal, Ťoupal, Prokeš, Žáček.

Josef Zimmermann 2 0 2 1 0

Domácím vyšel úvod na jedničku a hned po dvaceti vteřinách šli do vedení! Jan Schleiss přebruslil po pravé straně svého obránce a předložil puk do ideální pozice Zimmermannovi, který nezaváhal a otevřel střelecký účet domácího týmu – 1:0! Jinak byl ale úvod utkání vyrovnaný a hrálo se převážně ve středním pásmu a téměř bez přerušení. Až v osmé minutě přišla zajímavá situace a hned z toho byla druhá branka. Jan Schleiss si najel na modrou, kde dostal přihrávku do jízdi a sám se hnal na Gábu, kterému naznačil střelu a pohodlně skóroval mezi betony – 2:0! Hosté pak ale dokázali využít své šance a dostali se opět na dostřel. V přesilovce sice nedokázali využít dvě obrovské šance, ale Rob se do třetice všeho dobrého prosadil – 2:1! Jenže budějovičtí se svým úspěchem nechali unést a téměř vzápětí inkasovali. Přikryl vystřelil, Gába puk jen vyrazil před sebe, tam ale stál Jiří Uhlík a poslal svůj tým zpět do dvougólového vedení – 3:1! A v patnácté minutě to už bylo o tři branky - Tomáš Andrlík při přesilové hře zamířil přesně z pravého kruhu a bylo to 4:1! Ještě jednu branku mohl přidat Zimmermann, ale vychytal ho Trelc a tak bylo skóre po první části 4:1.

Ve druhé části hosté hru vyrovnali a chvílemi i domácí dostali pod tlak. První šanci si ale vypracovali domácí – po pohledné kombinaci čtyř hráčů se k zakončení dostal Tulačka, který zkoušel gólmana překvapit jen lehkou tečí, ale neuspěl. A hosté se nakonec těsně před polovinou zápasu prosadili a snížili. Aleš Krátoška dostal výbornou přihrávku a zkušeně poslal puk za Pacla – 4:2! Jenže pak svojí nedisciplinovaností nabídli dvojnásobnou přesilovku a tu mladí indiáni využili téměř okamžitě. Moravčík si několikrát vyměnil puk se Schleissem a vystřelil směrem na Trelce. Před gólmanem ale puk tečoval Zimmermann a nasměroval jej přesně k tyči – 5:2! Hosté se ani v nelehké situaci nevzdali a vyplatilo se. Mareš byl při svém úniku faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Sám Mareš se rozjel na Pacla a bez okolků vystřelil přesně pod břevno a nemýlil se – 5:3! Poslední šanci této třetiny měl domácí Šimandl a nebyl daleko od cíle, jeho střelu do šibenice ale zastavila spojnice tyčí, takže po čtyřiceti minutách vedli domácí o dvě branky.

I v třetí třetině se hrál vyrovnaný hokej, v jeho první polovině dokonce byli hosté většinou lepším týmem. Samohejl hned ve druhé minutě prověřil Pacla nepříjemnou a nečekanou střelou, ale neuspěl. Blíže už byl Mountfield ve 45. minutě, jenže to se puk zastavil o tyč! Domácí si navíc komplikovali situaci zbytečnými vyloučeními, jenže hosté je ke své smůle nebyli schopni využít. A tak mohlo udeřit na druhé straně, protože Schleiss jednu z nahrávek vystihl a i se štěstím málem protiútok proměnil v šestý gól. Hosté mohli kýžený kontaktní gól vstřelit v 55. minutě. Smejkal se dostal zcela sám před branku s ležícím Paclem a mohl si vybrat, kam puk umístí, ale domácí gólman mu výborným zákrokem ukradl jistý gól! I poté ještě hosté měli šanci, když čtyři minuty před koncem vylepšili přesilovou hru odvoláním gólmana a zamknuli domácí v obranné třetině, pak ale dvéma zbytečnými fauly tuto výhodu zahodili a nechali domácí zbytek zápasu v klidu dohrát. Plzeň tak i v souboji s Mountfieldem brala všechny tři body po výhře 5:3.

Zápas zhodnotil trenér domácích František Černý: "Nám se povedla první třetina, hodně jsme stříleli a naštěstí jsme z toho dali góly. Ve druhé třetině hráči tolik nehráli to, co jsme chtěli, ale začali hrát na sebe. Ve třetí třetině bylo hodně vyloučených a už to nebyla ta hra, kterou jsme chtěli hrát. Ale jsme samozřejmě rádi, že jsme vyhráli, protože máme hodně zraněných hráčů."