CEB - PLZ 3:2

ET7: CEB - PLZ 3:2 - Plzeňské mládí hrdě bojovalo na jihu Čech

Plzeň - Indiáni dnes nastoupili ve vloženém utkání European Trophy na ledě Českých Budějovic. Na jih Čech odcestovala velmi okleštěná sestava, šanci ukázat se tak dostalo dravé mládí, dvěma zásahy se blýskl Heřman, asistoval mu Petruška.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

3:2
2:0, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 4. Kříž (Květoň), 8. Turek (Přibyl, Zvoník), 52. Květoň (Rousek, Prokop) - 26. Heřman (Petruška), 60. Heřman (Petruška, Jeřábek). Rozhodčí: Lacina, Souček - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Banes Motor České Budějovice

Sáblík - Kolarz, Vráblík, Kříž, Prokop, Plášil, Štěpán, Jank - Suja, Květoň, Rousek - Zvoník, Přibyl, Turek - Svoboda, Trummer, Sekera - Rob, Ciboch, Záhora.

HC Škoda Plzeň

Svoboda - Růžička, Jeřábek, Houfek, Frolo, Andrlík, Moravčík, Slavík, Pejchar - Hollweg, Pitule, Lev - Heřman, Havlíček, Petruška - Němec, Tulačka, Schleiss - Kepka, Přikryl, Pacanda.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Oba týmy se rozhodly v utkání European Trophy pošetřit na extraligové boje svoje opory a až na několik výjimek se představili v Budvar Aréně junioři a hráči, kteří jinak příležitosti nedostávají. V přípravném období se v European Trophy Plzni vůbec nedařilo, ze šesti zápasů získala jen dva body. Českobudějovičtí na tom byli o něco lépe, nasbírali bodů šest, ale ani oni již neměli nárok na postup do další fáze soutěže.

V zápase se ujal Mountfield vedení ve 4. minutě, kdy od modré čáry napřáhl ke střele Lukáš Kříž a puk se zastavil až za zády Adama Svobody. V 8. minutě už to bylo o dvě branky, v přesilovce se dokázal prosadit Eddie Turek. Syn českobudějovické brankářské legendy nachytal Svobodu v nedbalkách a po obkroužení brány zasunul kotouč do sítě – 2:0. Po první desetiminutovce, která byla v režii domácího celku, se osmělila i Plzeň. Sáblík ovšem dokázal zkrotit jak zakončení Petrušky, tak tvrdou střelu Růžičky. A protože ani Svoboda se již nenechal překonat, když zpacifikoval nájezd Sekery, vedly České Budějovice po první třetině 2:0.

Druhou dvacetiminutovku začali hosté aktivně a Dan Růžička orazítkoval tyč. Ve 26. minutě už mířil v přesilové hře přesněji Martin Heřman. I když jeho střela gólové parametry vlastně postrádala. Z nulového úhlu téměř z rohu hřiště nahazoval puk na Sáblíka a ten si kotouč srazil mezi nohama do branky - 2:1. Další průběh hry mnoho šancí nenabídl, Suja Svobodu nepřekonal, úspěšnější nebyl v rychlém protiútoku ani domácí Rousek.

Nesehrané týmy neservírovaly okulahodící podívanou ani v závěrečném dějství, ale bojovnost nechyběla. Na ledě byla místo gólových příležitostí k vidění ovšem spíše kupa nepřesností. Jihočeši v 52. minutě dokázali udeřit. A opět to bylo v přesilovce. Jeden z mála zkušených hráčů na ledě, navrátilec po zranění Lukáš Květoň, mířil přesně – 3:1. Ani po třetí inkasované brance se však Plzeň nedokázala na delší čas usadit před Sáblíkem, který nemusel řešit žádné složitější situace. Hostům se podařilo snížit až šest vteřin před závěrečnou sirénou. Druhou brankou v utkání se zaskvěl Martin Heřman - 3:2. Asistoval mu opět Petruška. Heřman se prosadil šikovně v pádu, když dokázal dostat puk do budějovické sítě. Bojovné utkání tak nakonec zvládli lépe domácí, kteří byli lepším celkem, ale Plzeňští se nevzdali až do posledního hvizdu. Plusem zápasu bylo to, že cenné zkušenosti nasbírali nováčci na obou stranách.