CHM - PLZ 4:3

CHM - PLZ 4:3 - Poslední lepší lídra

Plzeň - Indiáni v rámci osmačtyřicátého kola ztratili na ledě posledního Chomutova. K bodům svému týmu nepomohl ani dvougólový Balej a dvoubodový Slovák.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň

4:3
0:1, 2:1, 2:1

Branky a nahrávky: 21. Hruška (Divíšek, Kubinčák), 26. Palin (Kraft, Hřebejk), 49. Šagát (Hřebejk, Macháček), 51. Divíšek (Kubinčák, Hruška) - 15. Balej (Kovář, Jeřábek), 37. Balej (Slovák, Hanzlík), 53. Slovák (Vampola, Straka). Rozhodčí: Fraňo, R. Polák - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 9:12, navíc Dvořák (PLZ) 5 min. + DKU. Využití: 3:1. Diváci: 4587. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3.

Piráti Chomutov

Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Bartejs, Palin, Rutta, Macháček, Stehlík, Mrázek - Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Kraft, Hřebejk - Důras, Sikora, Zálešák - Hromas, Račuk, Káňa.

HC Škoda Plzeň

Mazanec - Slovák, Hanzlík, Jeřábek, St. Pierre, Havíř, Frolo - Vampola, Straka, Vlasák - Kratěna, Kovář, Pletka - Balej, Kašpařík, Johnson - Dvořák, Lev, Hollweg.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Marek Mazanec 59 31 4 27 87,10 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Jozef Balej 2 0 2 2 0
Michal Dvořák 0 0 0 0 25
Tomáš Frolo 0 0 0 0 2
Jiří Hanzlík 0 1 1 0 0
David Havíř 0 0 0 0 0
Ryan Hollweg 0 0 0 1 2
Jakub Jeřábek 0 1 1 1 2
Nicholas Johnson 0 0 0 0 2
Pavel Kašpařík 0 0 0 0 0
Jan Kovář 0 1 1 1 2
Ondřej Kratěna 0 0 0 0 4
Jakub Lev 0 0 0 1 0
Václav Pletka 0 0 0 1 2
Pavel Sedláček 0 0 0 0 0
Tomáš Slovák 1 1 2 0 0
Nicolas St. Pierre 0 0 0 1 0
Martin Straka 0 1 1 -1 2
Petr Vampola 0 1 1 -1 4
Tomáš Vlasák 0 0 0 -1 0

komentář

V úvodu první třetiny byl k vidění velmi atraktivní hokej. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba týmy si vypracovaly několik slibných šancí. Jedna z šancí Plzně byla ovšem opravdu převeliká. Vlasák stál u pravé tyče domácí branky a když k němu doputoval kotouč, snažil se ho dostat do brány. Proti byl ale Hanuljak, který zastavil kotouč svojí holí na brankové čáře.

Na druhé straně se dostali do brejku Hruška s Divíškem a prvně jmenovaný netrefil z první hostující branku. Následně domácí dočasně přišli o svého obránce Pavlase, který byl nastřelen pukem do obličeje a musel na ošetření.

V patnácté minutě se poprvé měnilo skóre utkání. Kovář po šikovné stahovačce našel před bránou zcela volného Jozefa Baleje, který se nemýlil. V první třetině se pak již nikdo neprosadil.

Piráti odpověděli hned v úvodních vteřinách druhé třetiny. Velikou práci odvedl na vyrovnávající brance Divíšek, který dlouho držel puk, poté ho předal mezi kruhy Davidu Hruškovi, který dělovkou propálil Mazance.

Další velikou šanci měli domácí ve čtvrté minutě druhé části, kdy Bartejs vypálil od modré, Mazance kotouč trefil do ramene a pomalu padal do brány, kde ho na poslední chvíli odpálil Jeřábek.

O dvě minuty později se ale mohli domácí radovat. Kraft předložil na modrou čáru kotouč Brettu Palinovi, který se vyhnul obránci a jeho střela zápěstím skončila až v síti.

Domácí si vytvořili velký tlak a několik šancí za sebou. Aktivní byl především Hruška, který na Mazance vypálil dvě nebezpečné střely hned po sobě. Hru na delší dobu přerušila hromadná potyčka, ze které nejhůře vyšel hostující Dvořák, který dostal trest pět minut plus do konce utkání.

Hostům zřejmě přerušení prospělo. Hned co hrála v plném počtu, vrhla se do útoku a dokázala vyrovnat. Slovák vypálil od modré a Jozef Balej se šikovnou tečí prosadil podruhé. Hned po dalším buly mohli jít hosté opět do vedení, Kovář ovšem nastřelil pouze tyč.

Začátek třetí části opět patřil domácím. Nejprve ujel hostující obraně Hřebejk, který nastřelil břevno, poté se před Mazancem zjevili dva volní Piráti, svou akci ale neproměnili v branku. Piráti měli k dispozici několik přesilových her, v jedné z nich se ale pořádně zapotili. V oslabení totiž ujeli Hollweg s Kašpaříkem, prvně jmenovaný ovšem svojí střelou přestřelil bránu.

Z následného protiútoku se ale Piráti radovali. Hřebejk zpoza brány přihrál Martinu Šagátovi, který prostřelil Mazance bekhendem mezi betony. A o necelé dvě minuty později vedli Piráti již 4:2. Kubinčák přihrál na dobře postaveného Tomáše Divíška, který Mazance propálil opět mezi betony.

Hosté se ovšem nevzdali. Také v přesilové hře se jim podařilo snížit. Po kombinaci se kotouč dostal na modrou čáru k Tomáši Slovákovi, který vyslal přesnou střelu nad beton Hanuljaka.

Škoda Plzeň měla v závěru třetiny velikou příležitost. Po vyloučení Rutty mohla hrát tři minuty před koncem třetiny přesilovku. Tu nevyužila, jenže jakmile se domácí obránce dostal na led, hned opět fauloval a hosté měli k dispozici přesilovku 6 proti 4. V té se ovšem neprosadili i díky vynikajícímu Hanuljaka zákroku pár vteřin před koncem, který betony vykopl dorážku Hanzlíka.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Skořepa (Chomutov): Dnes jsme hráli dobrý, týmový hokej. Začátek z naší strany sice moc dobrý nebyl, od druhé třetiny jsme ale hráli bojovný hokej a to se přetavilo v góly. Jsme rádi, že nám tam dneska padly i góly z přesilovek. Naštěstí jsme ubránili i ten závěr, kde nás podržel Hanuljak.

Michal Straka (Plzeň): Dnes jsme začali dobře, měli jsme dobrý pohyb a několik gólovek. Bohužel jsme asi zaspali do druhé třetiny, domácí se zvedli, zlepšili pohyb a deset minut jsme byli pod velkým tlakem, ze kterého domácí dokázali otočit na 2:1. Ačkoliv jsme ještě ve druhé třetině vyrovnali, ve třetí třetině nás srazila zbytečná vyloučení. Ta domácí dokázali využít a otočili zpět na 4:2. Nám nepomohlo ani snížení. Domácí vyhráli zaslouženě.