JUN: SPA - PLZ 3:5

Juniorka to dokázala, vyhrála na Spartě

Junioři HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 3:5 (0:2, 3:1, 0:2). Plzeňská juniorka zmobilizovala síly a zabojovala s úspěchem na ledě pražské Sparty. Po ztraceném duelu doma s přímým konkurentem o play-off z Pardubic musela venku zabrat. Toho se také svěřenci Bruka a Ruprechta drželi a po druhé trefě Růžičky vedli o tři branky. Jenže Sparta se nechtěla vzdát a za dvanáct minut bylo srovnáno. Plzeň však prokázala větší vůli po vítězství, nepoložilo ji ani sparťanské vyrovnání a v poslední části dvěma trefami tři body vystřelil Petruška.

HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929

3:5
0:2, 3:1, 0:2

Branky a nahrávky: 28. Dvořáček (Procházka), 30. Doležal (Škop), 40. Doležal (P.Bílek) - 9. Růžička (Havlíček, Houfek), 13. Indrák, 26. Růžička (Petruška, Havlíček), 43. Petruška (Moravčík, Havlíček), 55. Petruška (Růžička, Tulačka). Rozhodčí: Lacina - Frodl, Štofa. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 37. Střely na branku: 35:28. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:5.

Bílek P. - Bílek D., Vítek, Skřivánek, Březina, Veselý, Doležal, Škop, Müller, Bodnár, Brém, Slavíček, Teubner, Pokorný, Brzobohatý, Eis, Arnošt, Matějček, Merta, Dvořáček, Procházka.

Příhoda - Marcel, Šmíd, Kubík, Slavík, Bastl, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Andrlík, Zimmermann, Noga, Petruška, Indrák, Havlíček, Houfek, Růžička, Kepka, Tulačka, Pašek, Langer.

Josef Zimmermann 0 0 0 0 2

První třetina patřila hostům. A to i přesto, že Sparta měla hned v úvodu po faulu Slavíka vysokou holí, možnost hrát necelé čtyři minuty přesilové hry. Matějček ale ve vyložené šanci poslal puk mimo a Plzeňští udeřili v oslabení. Rychlý výpad tří proti jednomu zakončoval přesně bekhendem Dan Růžička. Netrvalo dlouho a modří vedli o dvě branky. Sparťané zmatkovali při rozehrávce, toho využil pozorný Miroslav Indrák, natlačil se s pukem na brankoviště a doslova jej procpal pod betonem gólmana Bílka. Poté mohli sparťané opět hrát přesilovku, tentokrát ve výhodné podobě čtyř proti třem, ale hostující gólman Příhoda zůstal nepřekonán.

Ve 26. minutě vystřelil tvrdě od modré znovu Dan Růžička, otřel puk o tyčku a ten zapadl do sparťanské branky. V tu chvíli byli domácí zralí na debakl a málokdo by na ně vsadil. Jenže už za dvě a půl minuty se po střele Procházky odrazil puk k volnému Davidu Dvořáčkovi a ten již prázdnou branku nemohl minout. A prakticky z další akce snížili sparťané již na 2:3. Plzeňští úplně přestali hrát a to potrestal Zdeněk Doležal. U tyčky domácí branky dokázal najít mezírku v postoji gólmana Příhody a bylo to už jen o jediný gól. Sparta byla rázem na koni a po zbytek třetiny byla mnohem aktivnější. Přesto se však nedá říci, že by si dokázala vytvořit velké gólové příležitosti. Když už se zdálo, že druhá třetina dospěje za stejného stavu ke svému konci, unikl ve středním pásmu plzeňským hráčům Zdeněk Doležal, svoji střelu pozdržel, gólman Příhoda šel na led příliš brzy a sparťanský útočník ranou pod břevno vyrovnal.

Psychická výhoda byla rázem na straně domácích, hosté se však rozhodně nechtěli vzdát a byli to naopak oni, kteří šli brzy znovu do vedení. Ve 43. minutě napálil poskakující puk do branky Patrik Petruška. Spartě už nepomohla ani přesilovka pět na tři, během které Doležal odmítl hattrick, když sám před prázdnou brankou poslal puk mimo tři tyče. Rozhodující ránu domácím zasadil pět minut před koncem opět Patrik Petruška, a to precizně provedenou bekhendovou kličkou. Pražané zkoušeli ještě pohnout výsledkem v závěrečné power play, kterou v samotném závěru podpořilo ještě vyloučení Houfka. Na vítězství Plzně už se ale nezměnilo nic. Západočeši si tak odvážejí z Prahy všechny tři body.

Jiří Zelenka (Sparta): Po první třetině to vypadalo strašidelně, ale zvedli jsme se, kluci předvedli vnitřní sílu a dokázali vyrovnat. Pak jsme měli i chvíli navrch, ale do kolen nás srazil brzký gól po začátku třetí třetiny. Navíc jsme pak nedokázali využít přesilovku pět na tři a takové momenty rozhodují zápas. Nicméně hokej, který byl dnes k vidění měl vysokou kvalitu.

David Bruk (Plzeň): Jsme rádi jak to dnes dopadlo. Jen ve druhé třetině jsme měli slabší moment, kdy místo abychom nechali za stavu 3:0 hrát Spartu, sami jsme se zbytečně tlačili do hry a chtěli hrát otevřený hokej. To s týmem jako je Sparta nemůžeme. Oni dnes hráli výborně a o to víc nás těší, že máme tři body.