JUN: PLZ - SPA 5:4pp

Juniorka nad Spartou doma vyválčila dva body

Junioři HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha 5:4 po prodloužení (1:2, 1:1, 2:1 - 1:0). Plzeňská juniorka a prodloužení nebo nájezdy na vlastním ledě prostě zvládá. K jednomu již úspěšnému přesčasu totiž proti Spartě přidala druhý, kdy smazala dvoubrankové manko, a dokonce sahala i po všech bodech. Nicméně v prodloužení ten druhý bonusový vystřelil jako správný kapitán Jakub Slavík.

HC Plzeň 1929 - HC Sparta Praha

5:4p
1:2, 1:1, 2:1 - 1:0

Branky a nahrávky: 8. Zimmermann, 32. Andrlík (Schleiss), 42. Němec (Slavík, Tulačka), 45. Němec (Zimmermann, Houfek), 63. Slavík (Schleiss) - 11. Škop (Bodnár, Hampl), 12. Eis (Skřivánek), 30. Procházka (Brzobohatý, Eis), 49. Brzobohatý (Eis, Procházka). Rozhodčí: Dvořák - Šperl, Ingriš. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:2. Diváci: 90. Střely na branku: 43:37. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Příhoda – Marcel, Šmíd, Tichý, Slavík, Němec, Bastl, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Andrlík, Kubík, Zimmermann, Noga, Pacanda, Přikryl, Houfek, Kepka, Tulačka.

HC Sparta Praha

P. Bílek – D. Bílek, Skřivánek, Březina, Veselý, Arnošt, Škop, Müller, Bodnár, Brém, Slavíček, Brzobohatý, Eis, Preševa, Matějček, Hampl, Procházka.

Josef Zimmermann 1 1 2 1 0

V utkání se jako první mohli z přesilovky těšit hosté, ale sami si ji vlastním faulem po jedenácti sekundách sebrali. Plzni více prostoru na ledě svědčilo, snažila se podnikat odvážné výpady a nakonec byla i odměněna. Sparta totiž hrubě zachybovala na své modré čáře, když nezvládla rozehrávku a ke kotouči se dostal Josef Zimmermann, který si dvěma rychlými kroky najel před gólmana a střelou zápěstím otevřel skóre. Jenže pak přišly krušné chvilky pro domácí a ti si za ně mohli sami. V rozmezí necelých sedmi minut totiž nasbírali neuvěřitelných pět dvouminutových trestů a pustili Spartu do hry. A ta nezaváhala. V ponechané výhodě v šesti proti čtyřem Příhoda ještě Bodnárovu střelu stačil vyrazit, ale kotouče se u pravé tyčky chopil Luděk Škop a procedil jej mezi tyčkou a betonem za čáru. A za necelou minutu se situace jako přes kopírák opakovala, jen pálil Skřivánek a puk k tyčce uklidil Stanislav Eis.

Indiáni si v kabině museli vyslechnout své, a tak v druhé třetině začali disciplinovaně od vlastní třetiny. A odměnou jim za to byla výborná příležitost Němce, který v sólu však nebyl úspěšný. A když ztroskotal po individuální ose i Schleiss, dala o sobě vědět Sparta a hned gólově. Z protiútoku byl nekompromisní Patrick Procházka a hosté odskočili na rozdíl dvou branek. Plzeň však našla odpověď. To v přesilovce našel Schleiss křížnou přihrávkou od modré Tomáše Andrlíka, který stál na pravém kruhu a z první se trefil přesně k tyčce.

Poslední část otevřela šance Procházky, který se individuálně prosmýkl až před Příhodu, ale následná střela mu vůbec nevyšla. A tak se z protiútoku radovala Plzeň, která tak našla stejnou kartu, kterou její soupeř vytáhl před svou třetí brankou. Tulačka vyhrál vhazování v útočném pásmu, posunul rychle na Slavíka, ten z první přihrál na Martina Němce, jenž z mezikruží trefil přesně k tyčce. Neuplynuly ani čtyři minuty a Plzeň jásala znovu. A opět díky Němcovi. V přesilovce Zimmermannovu střelu gólman ještě kryl, kotouč mu ale vypadl vedle těla, kde ho pohotově nalezl Němec a doklepl do sítě. I Sparta však prohru odmítla. Příhoda statečně čelil dvěma dorážkám, avšak ta třetí z dílny Brzobohatého byla nad jeho síly. A když neuspěl ani Schleiss v dalším ze svých drzých průniků, rozhodnout muselo prodloužení.

To skončilo už po dvou minutách a šesti sekundách, kdy Schleiss nabil parádně kapitánu Jakubu Slavíkovi, který z první poslal svou pumelici do sítě. Zasloužil se tak o to, že bonusový druhý bod zůstal na západě Čech.

David Bruk (Plzeň): První třetina byla z naší strany hloupá. Přestože jsme se dostali do vedení, sami sebe jsme vyfaulovali a za dvacet minut nasbírali neuvěřitelných čtrnáct minut. Soupeř se dostal do náskoku, který v druhé části navýšil, a my museli dotahovat. To se nám povedlo, dokonce jsme sami byli chvíli ve vedení, ale nakonec muselo rozhodnout prodloužení. Samozřejmě jsou dva body lepší než žádný, ale my jsme doufali v celé tři.