JUN: PLZ - SLA 2:4

Junioři prohráli se Slavií a boj o dvanáctku se přiostřuje

Junioři HC Plzeň 1929 – HC Slavia Praha 2:4 (0:1, 2:2, 0:1). Plzeňská juniorka nezvládla domácí utkání se Slavií a stejně jako před týdnem doma prohrála o dvě branky v souboji s velkým konkurentem o play-off. A důvod také zůstává stejný. Neproměňování těžce vypracovaných šancí.

HC Plzeň 1929 - HC Slavia Praha

2:4
0:1, 2:2, 0:1

Branky a nahrávky: 35. Havlíček, 39. Petruška (Indrák, Moravčík) - 14. Jedlička (Navrátil), 33. Mavrojanidis (Babka, Jedlička), 36. Moravec (Tomek, Knot), 59. Tomek (Navrátil). Rozhodčí: Florián - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 89. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4.

HC Plzeň 1929

Příhoda - Bastl, Havlíček, Houfek, Indrák, Kubík, Marcel, Moravčík, Němec, Noga, Pašek, Pejchar, Petruška, Slavík, Šmíd, Tulačka, Zimmermann.

HC Slavia Praha

Dlouhý - Babka, Hlinka, Jedlička, Knot, Leština, Mašín, Mavrojanidis, Moravec, Navrátil, Ptáčník, Rittig, Růžička, Semrád, Šteiner, Tomek.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Aleš Příhoda 59 40 4 36 90,00 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Antonín Bastl 0 0 0 -1 0
Ondřej Havlíček 1 0 1 -1 0
Jakub Houfek 0 0 0 -2 0
Miroslav Indrák 0 1 1 -1 2
Jiří Kepka 0 0 0 0 0
Matyáš Kubík 0 0 0 -1 0
Patrik Marcel 0 0 0 0 0
Michal Moravčík 0 1 1 0 0
Martin Němec 0 0 0 -2 0
Tomáš Noga 0 0 0 0 0
Martin Pašek 0 0 0 0 0
Daniel Pejchar 0 0 0 -1 2
Patrik Petruška 1 0 1 -2 0
Jakub Slavík 0 0 0 -2 4
Michal Šmíd 0 0 0 -1 0
Vojtěch Tulačka 0 0 0 -1 0
Josef Zimmermann 0 0 0 0 0

komentář

Duel otevřela slávistická přesilovka o dva muže, v níž měli sešívaní k dispozici téměř 100 sekund luxusně dlouhou možnost otevřít skóre. Ale indiánům se nepovedený vstup do zápasu podařilo ustát a kritický moment ustáli se ctí. Díky Houfkově střele z levého kruhu dokonce o sobě dali vědět i v útoku. Netrvalo dlouho a malá hala v Plzni se dočkala další přesilovky o dva hráče, tentokrát v režii domácích. Ti disponovali o dvacet vteřin kratší výhodnější variantou, ale i tak se usadili v pásmu. Největší šanci pak Plzeňským vychytal Dlouhý, když Havlíčkovu střelu, která mu sice napoprvé vypadla, dokázal zkrotit. A tak mohli jít hosté i do vedení, když indiáni nezachytili rychlý útok Slavie a Jakub Jedlička dokázal i přes bránícího soupeře skórovat. Náskok mohl být dokonce dvojnásobný, ale ani střela Babky z 15. minuty, ani Mavrojanidisův únik už změnu skóre neznamenaly.

V druhé části se rozběhly i střelecké chutě obou mužstev a padly celkem čtyři branky. Nejprve tedy indiáni prohospodařili i druhou přesilovku pěti proti třem a po jejím skončení se Příhoda vyznamenal proti Moravcově střele. Pak to však přišlo. Ve 33. minutě Slavie zdvojnásobila vedení, když brejk dvou na jednoho přesně zakončil Georg Mavrojanidis. Indiáni však zmobilizovali síly a o minutu a půl snížili díky důraznému Ondřeji Havlíčkovi, který se nebál a poté co vzal kotouč už ve středním pásmu, nenechal se zastavit a tváří v tvář porazil i soupeřova brankáře. Gólové hody pokračovaly. Sešívaní nepotřebovali ani šedesát sekund, aby si vzali dvoubrankový náskok zpět. To obléhání plzeňské klece ukončil Tomáš Moravec. Poslední slovo si však vzali na své triko v druhé třetině domácí, když přesilovou hru vyřešili dalším kontaktním gólem. Indrák zpoza branky přihrál přesně Patriku Petruškovi, který z první trefil přesně ke vzdálenější tyči.

Indiáni nechtěli znovu před vlastním publikem ztratit body, a tak se tlačili dopředu. Přesto však jen první lajna byla schopná si vypracovat zajímavé šance. Ty však Pražané dokázali vyřešit a naopak na druhé straně hrozili. Kombinace Jedličky, Mavrojanidise a střílejícího Babky čtvrtou brankou zaváněla na sto honů. Slávisté mohli rozhodnout i v přesilovce, tam však pojistku jejich vítězství odmítl výbornými zákroky Příhoda. Přesto se hosté dočkali. Necelé dvě minuty před poslední sirénou razítko na jejich výhru přilepil Václav Tomek. Přestože indiáni sáhli ke hře bez brankáře, nemohli najít cestu do útočného pásma, a tak se nakonec ani předpokládaný tlak nekonal. Slavia si tak připisuje důležité tři body, které ji posouvají do ohně v boji o dvanáctou příčku. Indiáni si naopak ztrátou svou situaci komplikují.

Ohlasy trenérů

David Bruk (Plzeň): Litujeme především neproměněných přesilových her pět na tři, díky kterým jsme si vytvořili šance ke skórování. Jinak se stále potýkáme s mizernou koncovkou, která nás stojí důležité body. Doufáme, že se situace zlepší, až se nám vrátí naši zranění hráči do hry.