SDO: PLZ - LIT

Plzeňský starší dorost porazil i Litvínov a nadále zůstává neporažený

Starší dorostenci HC Plzeň 1929 - HC Litvínov 6:3 (3:1, 2:1, 1:1). Plzeňský starší dorost navázal i před svými diváky na výhru dovezenou z Karlových Varů a s chutí si zastřílel proti severočeskému Litvínovu. Hattrickem se blýskl Richard Kristl, který pro tento zápas oblékl dres s kapitánským céčkem.

HC Plzeň 1929 - HC Verva Litvínov

6:3
3:1, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: Kristl, 4. Čadek (Beneš), 8. Kaňák (Kristl), 27. Švarc (Beneš), 31. Kristl (Čadek), 46. Kristl - 6. Baránek (Weitz), 34. Řezníček (Sýkora), 45. Pospíšil (Moravec). Rozhodčí: Svoboda - Malý, Kotyza. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:2. Diváci: 93. Střely na branku: 41:31.

HC Plzeň 1929

Kuneš - Prokop, Polívka, Hůlka, Lobo, Walter, Kristl, Kaňák, Starý, Beneš, Švarc, Vlček, Opava, Polata, Michel, Krliš, Čadek, Jakubec, Sladký.

HC Verva Litvínov

Klečka - Wiedemann, Moravec, Jonák, Šesták, Vostárek, Šefl, Baránek, Řezníček, Štěpka, Weitz, Sýkora, Pospíšil, Ujfaluši, Kalina, Střibrný, Poljanský.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Jiří Kuneš 60 31 3 28 90,32 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Martin Beneš 0 2 2 1 0
Martin Čadek 1 1 2 2 0
Jan Hůlka 0 0 0 2 2
Jan Jakubec 0 1 1 0 0
Lukáš Kaňák 0 0 0 2 0
Richard Kristl 3 1 4 3 0
Václav Krliš 1 0 1 2 0
Jan Lobo 0 0 0 0 2
David Michel 0 0 0 0 0
Patrik Opava 0 0 0 1 0
Matěj Polata 0 0 0 -1 0
Ondřej Polívka 0 0 0 1 0
Jan Prokop 0 0 0 2 0
Jaroslav Sladký 0 0 0 0 0
Dominik Starý 0 0 0 0 2
Milan Švarc 1 0 1 2 0
Lukáš Vlček 0 0 0 -1 0
Jan Walter 0 0 0 -1 0

komentář

Do utkání skvěle vstoupili domácí, kteří se snažili vyvarovat chyb, které je stály plný bodový zisk v Karlových Varech. A hned za to byli odměněni přesilovou hrou, kterou hned využili! Richard Kristl uplatnil svůj důraz v předbrankovém prostoru a uklidil kotouč přesně k tyči. Neuplynulo více než 32 sekund a indiáni se radovali znovu. Ihned po buly nasadili do útoku, pak dlouhá přihrávka Beneše našla hokejku Martina Čadka, jenž po ukázkové kličce zavěsil. Rychlost předvedli i hosté. Ti pouhých šest sekund po vyloučení Loba korigovali svým přesilovkovým zásahem díky přesné mušce Marka Baránka. Indiáni však dokázali také bez dlouhého otálení odpovědět, to dvoubrankový náskok vrátil domácím Lukáš Kaňák.

I druhá část byla otevřena přesilovkou a znovu plzeňskou. A znovu si domácí počínali velice efektivně. Šefl na trestné musel nejdříve trnout, když po nacvičeném signálu zazvonila tyčka. O minutu později už se Plzeň znovu radovala, Beneš našel krásně Milana Švarce, který využil spousty času, jenž mu soupeř dopřál, a trefil zívající část branky. Aby toho na hosty nebylo málo, po polovině utkání Čadek znovu orazítkoval tyč, tentokrát však byl po ruce Richard Kristl, který kotouč zametl zpět do sítě. Brankové hody pokračovaly při vyloučení Jana Jakubce, to se Litvínov znovu prosadil v přesilovce. Chemici nejprve indiány ukolébali svými nepřesnostmi, následně přišly dvě rychlé nahrávky a na konci už slavil Radim Řezníček.

Začátek poslední části vyšel lépe hostům, ti přidali na aktivitě a vyrovnali se domácím. Hned ve 43. minutě indiáni propadli v rozehrávce, puku se ujal Střibrný, ale jeho kličku a následnou střelu pohlídal Kuneš. Hosté se snížení dočkali, o necelou minutu později, když naději vykřesal Vlastimil Pospíšil. Ale za méně než 30 sekund bylo všechno jinak, protože kapitán Richard Kristl vzal vše na sebe a zkompletoval hattrick! Domácí sice ještě dovolili černožlutým doufat, když na trestnou lavici putoval Starý, ale ani jeho přestupek proti pravidlům, ani závěrečné zmatky v plzeňském obranném pásmu domácí o výhru nepřipravily.

Ohlasy trenérů

Radek Kampf (Plzeň): Jsem rád, že kluci dokázali přenést z tréninku do zápasu věci, které jsme na dnešek připravili. Soupeř prakticky neměl moc šancí během prvních dvou třetin. Vstup do té třetí byl trochu horší, kluci polevili a vázla rozehrávka ze strany obránců. Vytvořili jsme i několik chyb, díky kterým se soupeř dostal do tří šancí, z nichž jednu proměnil. Naštěstí jsme hned dokázali brankově odpovědět a dojít k vítěznému konci.