PLZ - KLA 4:2

PLZ - KLA 4:2 - S úspěšným rokem se indiáni rozloučili vítězstvím

Plzeň - Indiáni završili rok 2013 výhrou nad Kladnem, které letos porazili vůbec poprvé.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

4:2
2:1, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 6. Hanzlík, 13. Mozík (Straka), 34. Vlasák (Kratěna), 42. Pletka (Duda) – 11. Hořava M. (Kaberle, Dragoun), 29. Havlíček (Eberle, Kuchler). Rozhodčí: Mikula, Šíř – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4, navíc M. Hořava (KLA) os. 10 min. trest. Využití: 1:1. Diváci: 6320. Střely na branku: 28:20. Zblokované střely: 17:14. Hity: 13:14. Vhazování: 30:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Machovský - Slovák, Hanzlík, Růžička, Jeřábek, Mozík, Boháč - Duda, Straka, Pletka - Kratěna, Lev, Vlasák - Indrák, Kašpařík, Schleiss - Dvořák, Holec, J. Sýkora.

Cikánek - Černošek, Kaberle, Procházka, Doudera, P. Hořava, Jankovič, David Růžička - Tenkrát, Dragoun, M. Hořava - Eberle, Havlíček, Kuchler - Rudovský, Dalecký, Strnad - Lukáč, Bajaruns.

Tomáš Vlasák 1 0 1 1 0

Vstup do utkání se na jedničku podařil domácím, kteří se hned v 6. minutě ujali vedení. Hosté zaváhali s rozehrávkou a puk se dostal na modrou k Jiřímu Hanzlíkovi, který od modré rozvlnil síť dělovkou otřenou o břevno. Brzy ale bylo v Plzni vyrovnáno. Při Boháčově vyloučení Kaberleho přihrávka našla mezi kruhy připraveného Miloslava Hořavu, který našel mezeru mezi Machovského betonem a tyčkou branky. Gólové hody na západě pokračovaly a znovu to byli domácí, kdo uzmul vedení. Na sklonku 13. minuty byli hosté pod obrovským tlakem a neměli sílu na víc než stínování. Toho indiáni využili rychlými přihrávkami na vytvoření ideální střelecké pozice pro Vojtěcha Mozíka, jenž zamířil přesně do černého. Stejný hráč mohl v poslední minutě úvodní části zdvojnásobit plzeňský náskok, ale orazítkoval jen břevno.

Ve 27. minutě sebral gólovou radost Vlasákovi Cikánek, když domácí střelec se dostal k dorážce na brankovišti rány od modré, ale kladenský gólman předvedl skvělý přesun, čímž položil základy k druhému vyrovnání. Protože o minutu a půl nato skončila druhá střela Kladna v prostřední části končí v domácí síti. Ondřej Havlíček si zpoza brány vybruslil až na pravý kruh a vymetl pavučiny v bližším růžku. Zápas však pokračoval v zaběhnutých kolejích. Tedy že indiáni se vždy dokázali vyhoupnout zpět do náskoku. To ukázal ve 34. minutě Vlasák, který si tak spravil chuť z předchozí akce. K plzeňské šestadvacítce puk se odrazil po střele Kratěny z protější strany a domácí šikula se tentokrát už nemýlil.

Na začátku poslední části se konečně indiánům podařilo pláchnout na více než brankový rozdíl. Ve 42. minutě po ohromné hrubici Středočechů Duda vystihl příhru soupeře v obranném pásmu, ale na Cikánka ještě nevyzrál. Ovšem touš zůstal ve hře a do sítě ho napálil Václav Pletka. ve 48. minutě měli domácí i štěstí. To se Bajaruns proháčkoval až na levý kruh a trefil tyč. Branková konstrukce pak až podruhé v zápase zastavila radost Mozíka. To se psala 57. minuta utkání a na paní Štěstěnu zareagovali hosté pochopitelně. V polovině 59. minuty vycítili, že je možné se zápasem ještě něco udělat, a tak odvolali gólmana a zkusili korigovat v šesti mužích v poli. Jenže to se jim nepodařilo, a tak tým HC Škoda Plzeň uzavřel kalendářní rok výhrou 4:2.

Milan Razým (HC Škoda Plzeň): "Jsme rádi, že se nám podařilo vítězně ukončit pro nás tolik úspěšný rok. Navíc nás těší, že jsme po předchozím nepovedeném utkání v Brně dnes podali o poznání lepší výkon, přestože nemůžeme být ve hře spokojeni se vším. Kladno dnes dostálo svému jménu a jeho hráči opravdu bojovali jako rytíři do poslední chvíle. Nic nám neulehčili a o to víc jsme spokojeni se ziskem tří bodů. Hollweg dnes nenastoupil kvůli poškozenému vazu v koleni, bude muset na další vyšetření. Uvidíme, jak to s ním dál bude."

Josef Zajíc (Rytíři Kladno): "Po z naší strany zakřiknuté první třetině jsem rád, že jsme dnes nakonec Plzni byli vyrovnaným soupeřem. Do poslední chvíle jsme bojovali o výsledek, čehož si cením. V našem postavení v tabulce jsme rádi i za náš dnešní výkon. Po našich několika zaváháních jsme domácí uklidnili, přesto jsme přes prohru ukázali spoustu pozitivních věcí. Po dnešku máme celkově už šest zraněných hráčů, nemůžeme si vyskakovat a o to více si ceníme, že se tahle družina drží solidně. Klukům se vrátila chuť hrát a bojovat i za nepříznivého stavu."