KLA - PLZ 2:1sn

KLA - PLZ 2:1sn - Indiáni zapisují po pauze sedmý bod

Plzeň - Indiáni během pěti dní vybojovali sedmý bod. Na ledě Kladna sice zásluhou Boháče dlouho drželi vedení, domácí však odkázali duel dotáhnout do nájezdů, ve kterých rozhodl Hořava.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

2:1sn
0:1, 1:0, 0:0 - 0:0

Branky a nahrávky: 37. Patera (Tenkrát), rozhodující nájezd M. Hořava - 15. Boháč (T. Sýkora). Rozhodčí: Turčan, Pavlovič - Lhotský, Pouzar. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváci: 2625. Střely na branku: 21:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Rytíři Kladno

Chábera - David Růžička, Kaberle, Majeský, Jankovič, Procházka, P. Hořava, Doudera - Tenkrát, Patera, M. Hořava - Treille, Dragoun, Rudovský - Bajaruns, Dalecký, Hlaváč - Strnad, Machač, Havlíček.

HC Škoda Plzeň

Mensator - Hanzlík, Seman, Slovák, Jeřábek, Mozík, Boháč - Novotný, Kašpařík, Sýkora - Lev, Vlasák, Pletka - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg - Indrák, Pitule, Petruška.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TM
Lukáš Mensator 65 21 1 20 95,24 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Dominik Boháč 1 0 1 0 2
Michal Dvořák 0 0 0 0 2
Jiří Hanzlík 0 0 0 0 0
Ryan Hollweg 0 0 0 0 0
Miroslav Indrák 0 0 0 0 0
Jakub Jeřábek 0 0 0 0 0
Pavel Kašpařík 0 0 0 0 0
Jakub Lev 0 0 0 0 4
Vojtěch Mozík 0 0 0 0 0
Štěpán Novotný 0 0 0 0 0
Patrik Petruška 0 0 0 0 0
Tomáš Pitule 0 0 0 0 0
Václav Pletka 0 0 0 0 0
Daniel Seman 0 0 0 0 0
Tomáš Slovák 0 0 0 0 4
Tomáš Sýkora 0 1 1 0 0
Ján Sýkora 0 0 0 0 0
Tomáš Vlasák 0 0 0 0 0

komentář

Indiáni vstoupili do utkání špatnou nohou a brzy putovali do čtyř. Domácím se přesilovka dařila, ovšem skórem nepohnuli. Hořava z otočky pálil mimo, Kaberleho ránu zase zlikvidoval Mensator. Hosté se osmělili, když střílel Vlasák, Chábera byl připraven. Západočeši se ale díky početním výhodám dostali do sedla a brzy udeřili. Dominik Boháč si sjel před branku, kde ho nalezl Tomáš Sýkora a plzeňský obránce zamířil přesně do bližšího růžku - 0:1! Další šanci měl po chvilce Hanzlík, ovšem jeho pokus z kruhu byl sražen. Na druhé straně mohl srovnat výčet úvodního dějství Dalecký, ovšem touš mu přeskočil hůl před poloodkrytou brankou. V závěru to ještě zkoušel Treille, ale rána byla obránci zblokována.

Prostřední část započala dvěma šancemi domácího celku. Jenže Tenkrátova střela byla zpacifikována obránci, Hořavu zas vychytal Mensator. Na druhé straně odpověděl Vlasák, který využil chyby Rudovského, ale ani on ukazatelem skóre nepohnul. V polovině utkání si týmy vyměnily po jedné ráně od modré. Kaberle vyprášil beton Mensatorovi, Slovák trefil pouze boční síť. Lépe si počínal se svým pokusem Pletka z kruhu, jenže domácí gólman si hodně povyjel a zachránil svůj tým. Srovnat mohl za pár minut Hlaváč, jenže rychlejší byl Mensatorův beton. V přečíslení zase Tenkrát netrefil Hořavovu příhru. Stejný hráč si ovšem brzy spravil chuť. Vybojoval v rohu kotouč, objel branku a poslal ho mezi kruhy, kde již číhal Pavel Patera a srovnal účty - 1:1! V závěru ještě autor vyrovnávací trefy vybízel spoluhráče před brankou nahozením k teči, nikdo se však netrefil.

Poslední dvacetiminutovka hned zkraje využila služeb videorozhodčího. Kaberle posílal černý nesmysl na brankoviště, kde se udála valná hromada a nikdo nevěděl, kde vlastně kotouč skončil. Mensator následně musel řešit teč Ružičky Tenkrátovy pobídky. Činit se musel na druhé straně i Chábera, když se k dorážce na brankovišti dostal Ján Sýkora. Po chvilce se v podobné situaci zjevil i Lev, ovšem pokus na vzdálenější tyč nevyšel. Kdo by si myslel, že v závěru si oba týmy hlavně hlídaly získaný bod, ten by se spletl. Nejprve Kladno dokázalo překonat Mensatora, ovšem zastoupil ho skvěle Jeřábek. Na druhé straně zase Růžička doslova namazal Vlasákovi, ale ani on nerozhodl.

V prodloužení měli slibné šance Rytíři. Nejprve Dragoun po sólu zamířil bekhendem mimo, následně Hlaváč z pravého kruhu netrefil zařízení. Vše tak musely rozhodnout nájezdy. A protože Vlasák, Ján Sýkora i Pletka neuspěli, rozhodl po rychlém naznačení a střelou pod víko Miloslav Hořava- 2:1!

Ohlasy trenérů

Zdeněk Vojta (Rytíři Kladno): "Dva získané body jsou pro nás v situaci, ve které jsme, velmi cenné. Na naší hře byla vidět nervozita, nehráli jsme žádný krásný hokej, bylo to upracované. Poté, co jsme inkasovali branku, se naše hra zlepšila. Do té doby postrádala fyzické nasazení. Před třetí třetinou jsme hráčům důrazně domlouvali, že pokud nezačnou hrát fyzicky, dohrávat soupeře, tak se nepohneme z místa. A myslím, že se to zlepšilo, i když jsme nedali gól ze hry."

Milan Razým (HC Škoda Plzeň): "Za jednu vstřelenou branku na každé straně byla remíza asi spravedlivá. Taky se potýkáme s produktivitou, v současné době nám chybí tři klíčoví útočníci - Martin Straka, distancovaný Radek Duda a nemocný Ondra Kratěna. Kluci ale odvedli poctivý výkon, to, na co měli. Na obou týmech bylo vidět, že převládala spíše bojovnost než hokejová krása. Tak to ale někdy je."