Indiáni otočili utkání s Norimberkem

Indiáni otočili utkání s Norimberkem a nakonec jasně vyhráli 4:1

Plzeň – V první třetině se sice hosté ujali vedení po Nowakově proměněném trestném střílení, ve druhé třetině ale Jakub Lev ukončil gólový půst indiánů, a když na něj později navázali také Tomáš Sýkora, Matěj Beran a Dominik Simon, mohli se Západočeši radovat z vítězství 4:1.

HC Škoda Plzeň - Thomas Sabo Ice Tigers Nürnberg

4:1
0:1, 2:0, 2:0

Branky a nahrávky: 24. Lev (Balej), 30. T. Sýkora (Simon), 51. Beran (Marcel), 59. Simon (Mozík, Lev) – 17. Nowak (TS). Rozhodčí: Hejduk, Hodek – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 11:12 + osobní trest Schleiss (PLZ), James (NOR) a 5 + 20 Klubertanz (NOR). Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Machovský (Polívka) – Boháč, Jeřábek, Marcel, Moravčík, Sklenička, Ferenc, Mozík – Pletka, Simon, J. Sýkora, Lev, Kašpařík, Balej, Schleiss, T. Sýkora, Beran.

Thomas Sabo Ice Tigers Nürnberg

Jenike (31. J. Reimer) – Eriksson, Joslin, Klubertanz, Nowak, Printz, Schüle, Weber – Buzas, Ehliz, El-Sayed, Elsner, James, Jasper, Kaufmann, Müchel, Oblinger, Pfleger, Pföderl, P. Reimer, Reinprecht.

Německý tým doprovodili na západ Čech hned tři autobusy fanoušků a jejich podpora byl hlavně ze začátku utkání hodně znát. Norimberk začal aktivně, v šesté minutě si vybojoval první přesilovou hru a v té pořádně prověřil Matěje Machovského, který musel vytáhnout několik výborných zákroků.

Přesilovky přišly také na druhé straně, ale indiánům se nedařilo vytvořit si nějaké lepší střelecké pozice až v sedmnácté minutě udeřili na druhé straně Ice Tigers. Marco Nowak proměnil nařízené trestné střílení precizní trefou mezi Machovského betony.

Plzeňané mohli krátce před přestávkou vyrovnat, když aktivní Simon našel mezi kruhy volného Pletku. Jindy neomylný kanonýr ale tentokráte nedokázal usměrnit puk z prvního doteku mezi tři tyče. Jak Západočeši zakončili první třetinu, tak také začali tu druhou.

Nejprve se hnal hned při prvním střídání před branku Simon, chybělo mu ale trochu štěstí a lepší postavení, aby dokázal puk doklepnout do odkryté branky. Vyrovnávací branka visela ve vzduchu a netrvalo to dlouho, než na ni indiáni skutečně dosáhli. Balej sice v další velké šanci selhal, hned z dorážky ale jeho zaváhání napravil pozorný Jakub Lev a vyrovnal na 1:1.

Indiánů byl plný led a brzy přišla i druhá branka. Při přesilové hře si Tomáš Sýkora našel odražený puk po pokusu Simona a dokonal výsledkový obrat, na který Plzeňanům stačilo něco málo přes šest minut. Navýšit vedení se už ve druhé třetině domácím nepodařilo, navzdory většímu množství šancí a střeleckých příležitostí.

Hosté měli na přelomu druhé a třetí části k dispozici přesilovku 5 na 3, Klubertanzovu ránu ale chytil Machovský a k jiné šanci už se hráči Norimberku nepropracovali. Tentýž hráč nebezpečně nahazoval také při další přesilovce, kdy jeho ránu tečoval Ehliz, naštěstí pro domácí puk nezamířil do plzeňské branky.

Marcel, který ve třetí části zaskočil za zraněného Pletku, si v 51. minutě připsal asistenci. Jeho střela orazítkovala tyč a Matěj Beran volný puk dorazil do branky na třetí gól indiánů. V samotném závěru ještě nabídli vzájemnou potyčku Schleiss s Jamesem a dvě větší šance také Dominik Simon, jeho blafák do bekhendu Reimer prokoukl a kotouč schoval do lapačky, na další zakončení při přesilovce domácích už ale nedosáhl a inkasoval.

Petr Kůs, asistent trenéra: „Utkání jsme nezačali nejlépe, ale od druhé třetiny jsme se zlepšili a začali si i vytvářet šance. Matěj Machovský nás dneska podržel, dostal gól jen z trestného střílení. Většina útočníků je zraněná a hráli všichni, co mohli. V utkání se nám zranil Václav Pletka a museli jsme dát do útoku i Patrika Marcela. Uvidíme, kdo bude pro úterní zápas k dispozici.“