PLZ - SLA 1:0

PLZ - SLA 1:0 - Plzeň fotbalově přeťala sérii Slavie!

Plzeň - Jeden gól rozhodl. Tak by se dalo shrnout přípravné utkání indiánů se Slavií. Kratěna jemnou tečí na začátku posledního dějství otevřel střelecký účet utkání, ve kterém nakonec zůstal osamocený.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

1:0
0:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 44. Kratěna (Johnson, J. Sýkora). Rozhodčí: Sýkora, Horák – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7, navíc Doležal (SLA) 5 + DKU a Holub (SLA) os. 10 min. trest. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:0, 1:0.

Mensator – Pulpán, Kadlec, Marcel, Jeřábek, Boháč, Moravčík, Holý – Sýkora J., Beran, Kratěna, Johnson, Tulačka, Balej, Kubalík, Kašpařík, Schleiss, Michel, Sýkora T., Dvořák

HC Slavia Praha

Svoboda – Barák, Knot, Štich, Krejčí, Holub, Saňa, Beňovič – Sklenář, Weissmann, Micka, Doležal, Vas, Török, Poletín, Klhůfek, Babka, Tomek

Poklidné vlny úvodu utkání rozvířila až početní výhoda indiánů, střely z dálky však na Svobodu neplatily. Podobně si vedli v obdobné situaci i hosté a diváci tak první velkou šanci utkání viděli až ve druhé polovině první třetiny, když se mezi kruhy zjevil osamocený Kratěna, při zakončení byl však faulován. To mohl potrestat Kašpařík, ovšem přihrávka mu přišla ve slibné příležitosti na paty. Zahrozit poté mohl Weissmann, Mensator byl pozorný. A protože si již do první sirény oba týmy hlídaly hlavně zadní vrátka, svítilo o přestávce na světelné tabuli bezbrankové skóre.

Prostřední část započala velkou šancí Slavie, když domácí špatně rozehráli a sám z mezikruží pálil Micka, Mensator předvedl bleskurychlý rozštěp. Činil se po chvilce i Svoboda, když vychytal tváří v tvář zakončujícího mezi betony Berana. Následný zbytečný atak Šticha u mantinelu domácí nepotrestali, naopak sami mohli inkasovat. Sklenář se protáhl podél pravého mantinelu až do zakončení, avšak mezi tři tyče se jeho pokus nevešel. Lépe si vedli z mezikruží Tomáš Sýkora a Balej, proti oběma se ovšem zaskvěl Svoboda. Diváci tak v ČEZ Aréně na gól stále čekali.

A nakonec i dočkali. Johnson našel mezi kruhy najíždějícího Ondřeje Kratěnu, jenž tísněný pouze nastavil hůl a otevřel střelecký účet utkání - 1:0! O rychlou odpověď se pokusil Krejčí pár kroků za modrou, našel však pouze lapačku Mensatora. Domácí brankář si poradil i s tvrdým projektilem Beňoviče ze stejné pozice a při pokusu Doležala z levé strany mu pomohla tyč. Probrali se i domácí, Kratěna předvedl rychlou zasekávačku a pálil z prostoru mezi kruhy, Svoboda jeho střelu pod ruku jen tak tak udržel. Činil se i proti ráně Baleje z první z pravého kruhu, který mířil na bližší tyč. Pak však diváci viděli nehokejovou situaci. Doležal naprosto zbytečně a zákeřně srazil loktem hlavou napřed do mantinelu Jána Sýkoru a zaslouženě vyinkasoval trest do konce utkání. Prakticky tak rozhodl o výsledku utkání, protože do konce zápasu zbývalo necelých sedm minut. Indiáni si závěr utkání pohlídali, při největší šanci Západočechů se pak zaskvěl Svoboda, který proti střele Kratěny do poloprázdné branky dokázal vleže vytasit beton. Modrobílí si tak v přípravě zapisují čtvrtou výhru, hosté teprve první porážku.

Michal Straka, asistent trenéra Plzně: „Byli jsme úplně mimo, dostávali jsme se do toho dlouho. Ve druhé třetině už tam byly alespoň nějaké náznaky a dokázali jsme je tam pírkrát i zamknout. Ve třetí třetině už jsme do toho museli jít. Ve třetí třetině se to zvedlo a povedlo se nám dát aspoň ten gól. Slavia sice neměla první dvě lajny, ale měli spoustu šancí. Kdyby vedli, tak nevím, jak bychom to otáčeli. Reprezentace nám sebrala čtyři hráče, takže jsme zase nemohli hrát kompletní. Doufejme, že nám už nikdo nevypadne. Měl hrát Hollweg, ale má problémy se zády. Venca Pletka ještě na led nechodí a v Německu s níámi nebude. Přesilovky se nám teď daří, horší to ale je ve hře pět na pět.“