PLZ-LIT 2:3sn

PLZ-LIT 2:3sn - Smolný zápas ztratili indiáni v nájezdech

Plzeň - Zápas "blbec" mají za sebou indiáni. Na ledě byli lepší, vyhráli ve statistikách na střely, buly i hity a ještě necelé dvě minuty před koncem sahali po třech bodech. Jenže hokej je sport a ve výsledku tak modrobílí berou z povedeného zápasu jen bodík jeden.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

2:3sn
1:0, 1:1, 0:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 4. Kubalík (Michel, Machovský), 33. Mozík (Balej, Pletka) – 27. Ručinský (Hanzl), 59. Lukeš (Ručinský), rozhodující nájezd Hanzl. Rozhodčí: Pavlovič, Souček – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 7:9, navíc Trávníček (LIT) os. 10 min. trest. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7908. Střely na branku: 38:27. Zblokované střely: 12:9. Hity: 21:17. Vhazování: 34:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Machovský – Pulpán, Kadlec, Jeřábek, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Pletka, Simon, Kratěna – Beran, Lev, Balej – J. Sýkora, T. Sýkora, Dvořák – Kubalík, Michel, Schleiss.

Francouz – Kubát, Gula, Sklenička, Zeman, Chaloupka, Pavelka – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Martynek – Trávníček, Piroš, Majdan – Jurčík, Šrámek, Písařík.

Ján Sýkora 0 0 0 0 0

Začátek prvního letošního souboje plzeňských indiánů na vlastním ledě se nesl ve slavnostním duchu, neboť ještě v hale doznívala slavnostní atmosféra po rozlučkové exhibici Martina Straky a Jaroslava Špačka a navíc byly dresy obou bývalých skvělých hráčů slavnostně vytaženy pod strop ČEZ Arény.

Samotný duel odstartoval svým přestupkem proti pravidlům Michal Dvořák, který se hluboko v útočném pásmu dopustil krosčeku. Hostům z Litvínova vyšla v přesilové hře na jedničku situace zkraje 7. minuty, ale na Machovského a jeho svižnou lapačku si Robin Hanzl nepřišel. Následně rovněž indiáni svojí početní výhodu nevyužili, dlouho však smutnit nemuseli. Ve 13. minutě totiž po Machovského nahrávce David Michel posunul kotouč přímo na Dominika Kubalíka, který prošel skrz zeď litvínovských hráčů, nechal čtyři chemiky za svými zády a procedil puk i za Francouzova záda. Indiáni mohli své vedení zdvojnásobit v následující přesilovce, ale to se nepodařilo. Nejblíže úspěchu měl Jozef Balej, na jehož střelu hostující gólman sice neviděl, zasahovat ale nemusel. Puk se opřel jen o zadní mantinel.

Vstup do druhé části se povedl lépe Severočechům. Ti se rozehřáli v početní výhodě, kdy za podražení pykal na trestné lavici Kubka, aby pak sami udeřili ve svém oslabení. Martin Ručinský donutil dva Plzeňské, aby sledovali jeho počínání proti poslednímu modrobílému hráči, přes kterého se zkušený forvard s lehkostí dostal. Machovský už sám nedokázal zabránit vyrovnání. Indiáni si ale ztracené vedení vzali rychle zpátky – v přesilové hře dostal Vojtěch Mozík nabito od Baleje a střelou po zemi dostal Škodovku zpět do náskoku. Svůj hvězdný moment si vybral 36. minutě Machovský, který se blýskl po střele Františka Lukeše.

Indiánům se podařilo v úvodu poslední dvacetiminutovky uhlídat hubený náskok i při vyloučení Jakuba Lva. Nutno při pochvale plzeňské čtveřice podotknout i fakt, že se hosté ve své přesilovce velice trápili a útočná modrá čára byla prakticky maximem, čeho se jim podařilo dosáhnout. V plném počtu hráčů na ledě pak opět zazářil Machovský, který ve vyložené příležitosti vychytal Juraje Majdana. Emoce na ledě vzplály v 54. minutě, kdy si nejprve čistým hitem položil jednoho chemika na led Matěj Beran, aby ho poté napodobil Lev v souboji s Lukešem. Jenže druhý zákrok už byl penalizován dvěma minutami za faul loktem. Hosté se z přesilovky netěšili nijak dlouho, neboť ani ne po dvaceti sekundách na trestnou lavici zavítal i Jánský a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. Dvě minuty před koncem byl vyloučen k velké nelibosti domácího publika domácí Tomáš Sýkora a František Lukeš se za předchozí tvrdý úder pomstil Plzeňským vyrovnávací brankou, když za Machovského záda beckhendem doklepl střelu Ručinského. Utkání tak šlo do prodloužení.

Jenže ani to rozuzlení nepřineslo, došlo tedy dokonce na samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem za domácí barvy Václav Pletka, kdežto hosté našli ve svém kádru hned dva střelce – jmenovitě Lukeše a Robina Hanzla. Ten rozhodl o výhře hostující Vervy v poměru 3:2.

Milan Razým (HC Škoda Plzeň): „Dvakrát jsme vedli, ale nedokázali jsme to dotáhnout do vítězného konce. Chybělo k tomu ale málo. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme měli hodně přesilovek ale dali jsme jen jednu branku a jednou i inkasovali. V závěru, jak bylo řečeno, soupeř šťastně vyrovnal. Jsme samozřejmě zklamaní, že jsme nezískali všechny tři body. V nájezdech je Litvínov velmi silný a má dobré hráče.“

Radim Rulík (HC Verva Litvínov): „Myslím, že jsme nezačali špatně. Chtěli jsme neinkasovat v první třetině, ale to se nepodařilo. O zápasu rozhodla hlavně druhá třetina, tam jsme byli v oslabení a kdybychom inkasovali více než jednou, bylo by to strašně těžké. Domácí hráli s velkým nasazením. Pro nás to byl velice těžký zápas. Ve třetí třetině soupeř dobře hlídal střední pásmo, ale v závěru jsme byli šťastnější a v nájezdech jsou šance pro oba týmy stejné.“