PLZ - LIT 2:3sn

PLZ - LIT 2:3sn - V samostatných nájezdech plzeňské šípy nemířily přesně

Plzeň - V předposledním domácím utkání přípravy indiáni doma podlehli v nájezdech Litvínovu. V utkání se přelévalo skóre z jedné strany na druhou, štěstí se nakonec přiklonil k hostům v rozstřelu.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

2:3sn
0:0, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 26. Kratěna, 54. Lev (Simon) – 37. Jurčík (Sklenička, Pavelka), 42. Pavelka (Martynek), rozh. náj. Jánský. Rozhodčí: Svoboda, Sýkora, Jelínek. Vyloučení: 4:4, navíc Boháč (PLZ) 5 min. + DKU. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Škoda Plzeň

Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec, D. Sklenička, Ferenc, Marcel, Grin, Boháč – Pletka, Simon, Kratěna, Johnson, Lev, Balej, Kubalík, Kašpařík, Schleiss, Beran, T. Sýkora, Dvořák.

HC Verva Litvínov

Soukup (Francouz) – Kubát, Chaloupka, Fučík, Pavelka, Z. Sklenička, Pavlík, Čejka, Kasal – Lukeš, Hanzl, Majdan, Ručinský, Hübl, Martynek, Trávníček, Šrámek, Jánský, Jurčík, Piroš, Písařík.

Statistiky nejsou k dispozici.

komentář

Hosté dostali na začátku utkání početní výhodu po vyloučení Kubalíka. Nejaktivnější Piroš ale Machovského překonat nedokázal a krátce poté musel na druhé straně zasahovat také Soukup. Proti němu se uvolnil do úniku z pravého křídla Balej, najížděl si už ale z poměrně ostrého úhlu a litvínovského gólmana nepropálil.

Severočechy zlobil ve zbytku první třetiny zejména Simon, který aktivním napadáním dokázal několikrát vybojovat puk po ztrátě zpět v útočném pásmu. Při Kubalíkově ráně před koncem první části navíc stihl ještě zaclonit výhled brankáři Soukupovi, ten ale dokázal kotouč betony vyrazit.

Po pauze se dostal do dobré pozice Beran, kterému Schleiss nejprve vytáhl Soukupa z branky a poté naservíroval kotouč mezi kruhy, dojíždějící forward ale přes obránce nedokázal kotouč dorazit do odkryté branky.

V šestadvacáté minutě pak vyrobil neuvěřitelnou hrubku hostující brankář Jakub Soukup, který absolutně neodhadl odraz kotouče od zadního mantinelu, opustil branku a zůstal po zásluze vytrestán Ondřejem Kratěnou, kterému se vyplatil aktivní forčekink a volný puk jen zametl do zívající branky.

Hostům se naskytla příležitost, když Dominik Boháč u mantinelu sestřelil jednoho z protihráčů a vyfasoval trest na 5 minut + do konce utkání. V dlouhé přesilovce pak skóroval Ondřej Jurčík, který těsně před Machovským tečoval Skleničkovu střelu od modré. Puk zaplul za bezmocného Matěje Machovského.

Vstup do třetí části indiánům příliš nevyšel. Litvínov se ujal vedení po krásné sólo akci Tomáše Pavlenky, který se prodral po pravé straně a chvíli na to navíc hráli další přesilovou hru. Tu tentokráte nevyužili, indiánům ale trvalo o něco déle, než se opět dostali do tempa.

O vyrovnání se snažil při průniku před brankoviště Ondřej Kratěna, puk se mu ale za Soukupa tentokráte zamést nepovedlo. Udeřil tak až při přesilové hře Jakub Lev, který se položil do střely z první po parádní kombinaci a křižné přihrávce od Simona.

Možné rozhodnutí měl na holi Jánský, kterého ale výborně vychytal Machovský, a Simon s Kubalíkem. Ti se hnali do přečíslení 2 na 1, puk ale při přihrávce přeskočil čepel druhému jmenovanému, utkání tak dospělo až do nájezdů.

V těch začali lépe hosté, za které hned v první sérii skóroval Peter Jánský přesně mířenou střelou do pravého horního růžku. Jelikož zůstal jediným střelcem, byl jeho gól nakonec také tím rozhodujícím.