LIT-PLZ 1:0

LIT-PLZ 1:0 - Fotbalový výsledek pro domácí

Plzeň - Po úspěchu na ledě Liberce v minulém kole dnes přišla porážka. Indiáni doplatili hlavně na velikou smůlu v koncovce, protože domácím stačila ke třem bodům jediná tečovaná střela od modré.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

1:0
0:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 51. Piroš (Šrámek). Rozhodčí: Turčan, Wagner - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. Diváci: 5765. Střely na branku: 26:27. Zblokované střely: 9:10. Hity: 30:22. Vhazování: 37:32. Průběh utkání: 0:0, 1:0.

HC Verva Litvínov

Francouz - Kubát, Chaloupka, Šlégr, Pavlík, Sklenička, Zeman - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Šrámek, Piroš, Gerhát - Písařík, Smolka, Jurčík.

Mensator - Jeřábek, Kadlec, Mozík, Boháč, Kubka, Pulpán - J. Sýkora, Divíšek, Pletka - Balej, Lev, Kubalík - Indrák, Simon, Schleiss - Dvořák, T. Sýkora, Hollweg.

Ján Sýkora 0 0 0 0 0

Utkání začalo pěkně zostra a hned do první zajímavé šance se drali domácí. Ti si po chvilce vyzkoušeli i přesilovou hru, ve které Mensator pouze vyrazil ránu Pavlíka, dorážející Hanzal ovšem ve veliké příležitosti selhal. Z nedlouho poté se karta na chlup stejně obrátila. V oslabení Francouz neudržel dělovku Mozíka a v dorážce nenašel potřebný klid Divíšek. Podobně si vedl i Ručinský z mezikruží, jehož našel zpoza brány Hanzl. Ranou od modré odpověděl Pletka, našel pouze lapačku domácího gólmana. Skórem se pokoušeli pohnout i Hübl, Jeřábek či Kubka a když se před první sirénou proti Martynkovi v dobré pozici zaskvěl Mensator, museli si diváci na úvodní trefu utkání teprve počkat.

V úvodu prostřední části domácí přečkali dvojnásobné vyloučení hlavně díky Francouzovi. Ten se vytáhl proti střele Baleje i proti Lvovi, jenž číhal u pravé tyče. Verva se rychle oklepala a hned zahrozila Kubátem. Ten na modré našteloval svůj kanón a pořádně vyprášil hostujícímu brankáři betony. Na Mensatora si nepřišel ani Chaloupka, jenž tísněn zakončoval bekhendem. Na pozoru se ale musel mít i Francouz. Likvidoval dvojí pokus Indráka, ke kterému se před brankou šťastně odrazil kotouč. Stejný hráč měl ještě v závěru velkou šanci u levé tyčky, ale protože se mu nepodařilo přehodit nastavený beton, skončila i prostřední dvacetiminutovka bez branek.

Její následnice značně ubrala na nasazení, oba týmy hlavně myslely na obranu. I tak se ale Kubalíkovi podařilo prokličkovat až před Francouze, na lepší zakončení byl však příliš blízko. Další útok indiánů založil Ján Sýkora, který ještě předložil Jeřábkovi do druhé vlny, jeho pokus byl sražen obránci. V čase 50:38 se pak rozhodlo. Šrámek moc na levé straně nevěděl, co s pukem, tak zkusil černý nesmysl nahodit na bránu. Ten si našel tísněný Kamil Piroš a jemnou tečí do horního růžku nedal Mensatorovi šanci - 1:0! Hosty inkasovaná branka nabudila. Dvakrát pálil od modré Jeřábek a pořádně protáhl svého bývalého spoluhráče v bráně. Západočechy nepřibrzdilo ani následné oslabení. Lev uspěl v akci jeden na jednoho, následně ale svým pokusem síť nerozvlnil. Po chvilce dobře pálil Pulpán, ale jen těsně mimo tyče. Jenže modrobílým ale dnes skórovat souzeno nebylo a i přes dobrý tlak v závěru nakonec podlehli v Litvínově 0:1.

Radim Rulík (HC Verva Litvínova): "Viděli jsme bojovné utkání. Viděli jsme, že Plzeň není jednoduchým soupeřem, že mají daleko vyšší ambice. Ukázalo se, že je to pro nás těžký soupeř. Mohla vyhrát i Plzeň, bylo to vyrovnané. Myslím si, že rozhodlo to, že jsme ubránili oslabení ve třech, to byla pro nás taková nejkritičtější chvíle. Když jsme ho ubránili, tak jsme věřili, že ten rozdílový gól dáme. Ale byl to vyrovnané a my jsme byli šťastnější. I když padlo málo branek, tak obě dvě mužstva předvedli výborný výkon. Oba gólmani chytali skvěle. Bylo mnoho nebezpečných situací kolem brány, dnes mohl zvítězit kdokoliv a přiklonilo se to k nám."

Michal Straka (HC Škoda Plzně): "Nezačali jsme dobře, v první třetině hráli lépe domácí. Měli lepší pohyb a my jsme s tím měli problémy. Tam nás podržel Mensi. Řekli jsme si, že ve druhé třetině musíme zvednout pohyb a být odvážnější, protože jsme měli daleko střídačku, a kdyby nás tam zmáčkli, tak jako v první třetině, měli by jsme daleko větší problémy. Ve druhé třetině jsme hráli lepší hokej, vynutili jsme si přesilovku 5 na 3, kterou jsme bohužel nedali. Poté tam Káca jednou namazal a najednou mohli dát gól. Do poslední třetiny jsme věděli, že rozhodne jeden gól. Domácí to tam vždycky tlačí, že ten gól vždycky dají. Dnes ho zase dali a my nevezeme nic a velice nás to mrzí."