TRI-PLZ 3:1

TRI-PLZ 3:1 - Plzeň z nejdelšího výjezdu neveze ani bod

Plzeň - Do nejvzdálenějšího místa na extraligové mapě dnes zamířila plzeňská Škodovka. Už v loňské sezóně platilo, že souboje těchto dvou týmů vyhrávali výhradně domácí. To se potvrdilo i letos, Třinec dokázal Plzeň v nové WERK Areně porazit. Jediný gól Plzně dal čtyři vteřiny před koncem zápasu Tomáš Sýkora.

HC Oceláři Třinec - HC Škoda Plzeň

3:1
0:0, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 29. Irgl (Rufer), 35. Orsava (Dravecký, Klesla), 58. Rákos (Dravecký) – 60. T. Sýkora (Jeřábek) Rozhodčí: Mrkva, Polák – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:6 – navíc Jeřábek (PLZ) 10min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4551. Střely na branku: 26:15. Zblokované střely: 3:9. Hity: 25:13. Vhazování: 39:27. Průběh utkání: 3:0, 3:1 .

HC Oceláři Třinec

Hrubec – Klesla, Roth, M. Doudera, Trončinský, Linhart, Nosek, Galvas – Adamský, Polanský, Irgl – Dravecký, Matuš, Kreps – Orsava, Žejdl, Rákos – Rufer, Kindl, Cienciala.

Machovský – Pulpán, Kadlec, Jeřábek, Kubka, Boháč, Moravčík, Pavlíček – Pletka, Simon, Kratěna – Johnson, Lev, Balej – J. Sýkora, T. Sýkora, Schleiss – Kubalík, Beran, Dvořák.

Ján Sýkora 0 0 0 -1 0

Do utkání lépe vstoupil domácí tým. Oceláři ale záhy byli přibrždění oslabením, Plzeň se tak mohla dostat ke slovu. Z hostující přesilovky ale uplynula minuta, když Jeřábek nepříjemně u mantinelu sestřelil Matuše. Třinecký forward zápas ukončil s těžkým otřesem mozku. Nervózní hra na obou stranách pokračovala i v dalším průběhu první periody, sudí v úvodní dvacetiminutovce rozdali pět menších trestů.

V závěru první části. Tu ve vlastním oslabení obstarali domácí Oceláři, konkrétně Jakub Orsava. Útočník Třince se dostal do brejku, tváří v tvář Machovskému ale trefil jen lapačku brankáře Plzně.

Prostřední dvacetiminutovka tak začínala za bezbrankového stavu. Ten mohl ve dvacáté druhé minutě zlomit navrátilec Rákos, jeho střelu ale Machovský vyrazil. Slezané si následně trochu zkomplikovali svou situaci dvěma vyloučeními. První dokázali domácí ubránit, ve druhém navíc dokázali udeřit. Adam Rufer obral hostující obránce o puk, nahrál Zbyňku Irglovi, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil – 1:0.

Další průběh druhé dvacetiminutovky opět rozhodily tresty na obou stranách. V krátkém časovém úseku si oba soupeři zahráli přesilovku čtyř proti třem, na další branku se ale i nadále muselo čekat. Nejblíže k překonání soupeřova brankáře byl ve třicáté druhé minutě Martin Adamský, jeho pokus z ostrého úhlu ale šel vedle.

Hned vzápětí se po chybě Trončinského dostal do slibné příležitosti Pletka, třinecký obránce ale dokázal napravit své zaváhání a obrat hostujícího forwarda o puk. Ke slovu se tak opět přihlásili Oceláři. Vladimír Dravecký v přesilovce přesně namazal Jakubu Orsavovi, který bombou z mezikruží propálil přesunujícího se Machovského – 2:0.

Hráči s dráčkem na prsou byli v tu chvíli lepším týmem, svého soka ve druhé třetině přestříleli v poměru 11 ku 2. Další branku ale v prostřední periodě už přidat nedokázali. Škodovka chtěla v poslední třetině korigovat stav a překazit domácímu brankáři vychytanou nulu. Oproti prvním dvěma periodám trochu zvýšili střeleckou aktivitu, ze sedmi střel se ale trefili jen jednou, a to necelých pět vteřin před koncem zápasu.

Oceláři naopak dokázali své vedení ještě navýšit. Navrátilec do sestavy Daniel Rákos se v osmapadesáté minutě dostal před Machovského a ukázkovým blafákem do bekhendu potřetí prostřelil hostujícího brankáře. Západočeši pak čestný úspěch přidali pět vteřin před koncem v přesilovce. Kotouč se od hrazení dostal k volnému Tomáši Sýkorovi, který ranou pod horní tyč zmařil Hrubcovi druhou nulu v řadě.

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): První třetina byla vyrovnaná, bylo to o první brance. Se štěstím jsme se prosadili v oslabení, nakonec z toho byl krásný gól. Povedlo se nám ubránit vyloučení, pak jsme v přesilovce přidali druhou branku. Zápas dnes rozhodly speciální týmy, které chodí na přesilovky a oslabení. Mrzí nás ztracená nula Šimona Hrubce, za výhru jsme ale rádi. Radim Matuš má otřes mozku. Je to pro nás velká ztráta, doufáme, že se rychle uzdraví.

Milan Razým (HC Škoda Plzeň): Vstup do utkání jsme měli dobrý, nehráli jsme špatně. Stav 0:0 po první třetině byl pro nás přijatelný. Pak jsme to ale Třinci hodně usnadnili tím, jak špatně jsme hráli přesilovky. Branku jsme nedali, naopak inkasovali. U druhého gólu jsme udělali hrubou chybu a dvoubrankový náskok tady v Třinci se hodně těžko stahuje. Ve třetí třetině si to domácí pohlídali, nepustili nás do žádných velkých příležitostí. Vítězství Třince je zasloužené.