PLZ - SPA 1:2

PLZ - SPA 1:2 - Plzeň o body přišla 95 sekund před koncem

Plzeň - Škodovka na domácím ledě hostila pražskou Spartu. Na první branku se čekalo až do 36. minuty, kdy se trefil Hlinka. Vyrovnání v čase 50:00 zařídil Lev, vítěznou branku dali 95 sekund před koncem utkání ovšem hosté, kteří si tak z Plzně odvezli tři body za výhru 2:1.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha

1:2
0:0, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 50. Lev (Moravčík, Kratěna) – 36. Hlinka (Buchtele), 59. Mikuš (Réway). Rozhodčí: Hradil, Svoboda – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. Diváci: 6018. Střely na branku: 22:20. Zblokované střely: 16:7. Hity: 12:14. Vhazování: 38:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka – Johnson, Simon, J. Sýkora – Pletka, Bližňák, Kratěna "C" – Schleiss, Lev, Kubalík – Hollweg, T. Sýkora, Balej

Novotný (Lukáš) – Polášek, Eminger, Mikuš, Ďaloga, Barinka "A", Piskáček, Švrček – Klimek, Hlinka "A", Réway – Rolinek "C", Dragoun, Kumstát – Sabolič, Buchtele, Forman – Dvořáček, Volek, Procházka

Ján Sýkora 0 0 0 0 0

V úvodu utkání byla aktivnější Plzeň a pomohla jí i nečistá hra ze strany Sparty. Novotný ovšem ustál rány Mozíka, Jeřábka i Kratěny pár kroků za modrou. Paradoxně největší šanci si však vypracovali hosté. V oslabení se totiž trhl domácím bekům Klimek, ale z nařízeného trestného střílení vůbec netrefil zařízení. Sparťané tak řádně prověřili Machovského až při vlastní početní výhodě, kdy si od modré sjel do ideální pozice Hlinka, domácí gólman ale jeho střelu lapil. Domácí přestáli bez vážnějších komplikací i téměř půlminutovou hru ve třech a naopak sami mohli následně udeřit. Pletkův pokus z první z mezikruží ovšem srazili obránci, ve stejné pozici se zjevil po chvilce i Kubalík, ten zase dostal přihrávku na paty. Když pak v závěru povedou střelou z levého kruhu Sabolič pouze vyprášil ramenní chránič Machovského, svítilo o přestávce na světelné kostce skóre shodné s tím ze začátku utkání.

I úvod prostřední části byl hodně opatrný a šance se na obou stranách daly počítat na prstech jedné ruky – dohromady. Přesto měl více práce Novotný. Ten musel zasáhnout proti Moravčíkovi od modré, Kratěnovi z pravé strany i Schleissovi z levého kruhu. Machovský se zase činil proti Ďalogovi, který napřáhl ve druhé vlně. Více práce nadělal domácímu gólmanovi Sabolič, jenž trefil ze vzduchu zblokovanou střelu. V dobré pozici se tváří v tvář brankáři vyskytl Dragoun, ovšem vůbec při střele netrefil černý nesmysl. V závěru prostřední části ale přišla pro domácí těžká rána. Po špatném vyhození totiž museli přesně na 100 vteřin do tří a Sparta trestala. Machovský ještě stihl vyrazit tvrdou ránu Buchteleho z mezikruží, na dorážku Jaroslava Hlinky byl ale již krátký - 0:1! Vyrovnat mohl brzy Lev, jenž se prokličkoval až mezi kruhy, proti byla lapačka Novotného.

V prvopočátcích poslední dvacetiminutovky se oběma týmům dostalo početní výhody. Shodně však úspěšně zvládly defenzivní povinnosti a gólmani tak zapeklité situace řešit nemuseli. Naopak po chvilce se na brankovišti zjevil osamocený Schleiss, ovšem byl příliš blízko Novotnému. Na druhé straně naopak mohl přidat pojistku svému týmu Hlinka, který pálil po križné přihrávce osamocený na pravému kruhu, ale z první zcela minul branku. Tu minul i Moravčík od modré, ovšem Jakub Lev si našel u mantinelu touš a jal se rychle zakončovat a i s přispěním hostujícího obránce překonal zmateného gólmana hostí - 1:1! Naopak jistým dojmem zapůsobil Machovský, když se zaskvěl lapačkou proti Klimkově teči na brankovišti. Novotný zase předvedl bleskurychlý rozštěp při pěkném pokusu Schleisse z levého kruhu a proti dělovce Johnsona ze stejného místa zase vytasil lapačku. 95 vteřin před třetí sirénou zmrazil domácí publikum v situaci tři na dva Juraj Mikuš, jenž z mezikruží zamířil přesně k tyči - 1:2! Západočeši to ještě zkoušeli v šesti, ale v největší šanci zamířil Kratěna mimo a hosté tak nejtěsnější možný výsledek nakonec v ČEZ Aréně ubránili.

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): Já myslím, že jsem odehráli dobré utkání. Měli jsme tam pohyb, chtěli jsme být agresivní. Neměli jsme moc šancí, Sparta výborně bránila, takže jsme neměli žádné větší gólovky. Přesilovky jsme dnes sehráli špatně. Věděli jsme, že Sparta má nejlepší přesilovku v lize, my sice nejlepší oslabení, ale hrát se Spartou téměř dvě minuty ve třech je bohužel problém. Ve třetí třetině jsme měli štěstí, že nedali na 2:0. My jsme pak šťastně dali na 1:1. Když už jsme si mysleli, že budeme šahat po bodu, tak jsme minutu a půl před koncem špatně rozebrali situaci u nás ve třetině, kdy Schleiss zaspal a nevzal si hráče na ose. Díky tomu jsme ztratili body, resp. bod.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Myslím, že jsme viděli výborné utkání, ačkoliv nepadlo mnoho branek. Bylo vyrovnané, viděli jsme mnoho středů, šance, … Ten zápas měl, co měl mít. My jsme šli do vedení po brance při přesilovce 5 na 3, hodně šťastným zásahem jsme poté inkasovali. Ten zápas jsme chtěli překlopit na naší stranu a to se povedlo necelé dvě minuty před koncem zápasu. Jsme tedy rádi, že se nám to podařilo.