Junioři nedali Kometě žádnou šanci!

Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno 8:0 (1:0, 3:0, 4:0). Indiáni na domácím ledě v plzeňské ČEZ Aréně sehráli poslední kolo nadstavbové části A DHL extraligy juniorů, jejich soupeřem byl tým HC Kometa Brno. Plzeňští celý zápas jasně dominovali a mohou slavit zisk tří bodů!

HC Plzeň 1929 - HC Kometa Brno

8:0
1:0, 3:0, 4:0

Branky a nahrávky: 10. Krliš (Tulačka, Kubalík), 21. Kubalík (Holý), 26. Kepka (Petráš, Polata), 30. Kepka (Michel), 46. Kristl (Kepka, Tulačka), 48. Kristl (Kepka), 48. Petráš (Švarc, L. Vlček), 52. Polata (Holý). Rozhodčí: Matěj Sýkora – Tomáš Pešek, Michal Rubáš. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:0. Diváci: 60. Střely na branku: 41:21. Průběh utkání: 8:0.

Pacl (Štekr) – Marcel "A", Polívka, Kubík, Kaňák, Walter, Holý, Rajal – Petráš, Beneš, Švarc, L. Vlček, Kubalík, Kristl, Polata "A", Michel, Opava, Tulačka "C", Krliš, Kepka

HC Kometa Brno

Šalena (Krček) – Cívka, Hájek, Švejda, Kupčík, Šnajnar, Kubeš, D. Vlček "C" – Pokorný, Dvořák, Denk, Biolek, Nohel, Garčic, Boltvan, Grünwald "A", Dymáček, Ondráček

Jan Walter 0 0 0 1 0

První třetina duelu mezí Plzní a Kometou Brno nabídla vyrovnanou bitvu, oba týmy se snažily hrát útočně. Na ledě se však také velice chybovalo a hráčům scházel potřebný klid. Do první obrovské šance se dostal domácí útočník Milan Švarc, jenž byl v samostatném úniku faulován. Rozhodčí neváhal nařídit trestné střílení, které však Švarc neproměnil. Na hostujícího brankáře Radka Šalenu zkoušel forhendovou kličku, leč nebyl úspěšný.

O chvíli později už se indiáni mohli radovat ze vstřelené branky, na které se podílela celá útočná formace Kubalík, Tulačka, Krliš. Prvně jmenovaný odvedl skvělou práci před brankou, Tulačka přihrál na volného Václava Krliše, který neměl problém poslat puk do branky Brna. Do hry se poté díky přesilovým hrám dostala i Kometa, hlavně v oslabení pět na tři musel domácí gólman Jindřich Pacl předvést několik výtečných zákroků. Hlavně díky němu tak domácí po prvním dějství vedli 1:0.

Prostřední část zápasu se nesla jasně v režii domácího týmu, indiáni ve druhé třetině dokázali vstřelit tři branky a sami ani jednou neinkasovali. Druhý gól Plzně obstaral šikovný útočník Dominik Kubalík, který obdržel přesnou přihrávku od Holého, vlétl do útočného pásma a díky parádní ráně se mohl začít radovat. Indiáni po druhé brance naprosto dominovali a Kometu nepouštěli do téměř žádných šancí.

Za svou neutuchající aktivitu se Plzeňští brzy dočkali dalšího zásahu. Jiří Kepka se probojoval až před branku, naznačil střelu a poté bekhendem zamířil přesně mezi Šalenovy betony. Domácí byli dál na koni a zanedlouho vedli již 4:0. Pohotový Jiří Kepka si našel vyražený puk a doklepl ho do sítě, útočník indiánů tak vstřelil svůj druhý gól v utkání. Plzeňané poté měli další šance, ale brankář Šalena se již ve druhé třetině překonat nenechal.

Poslední část duelu se domácím povedla nejlépe ze všech. Pátý a šestý zásah Plzně obstaral Richard Kristl. Při prvním gólu zůstal domácí útočník sám před brněnskou brankou a neměl problém poslat puk do sítě, při druhém zásahu přesnou ranou přidal šestý úspěch Plzeňských. Na 7:0 zvyšoval po skvělé akci Švarce dobře postavený Šimon Petráš. Gólové galapředstavení indiánů uzavřel krásnou ranou pod víku Matěj Polata. Plzeň tak dnes Kometu naprosto rozdrtila a vyhrála 8:0!

František Černý (HC Plzeň 1929): Utkání se mi hodnotí dobře. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé rozhodly naše proměněné šance. Hodně jsem zlepšili ve středním a obranném pásmu, nenabídli jsme Brnu žádný brejk.

Rudolf Novák (HC Kometa Brno): Máme mnoho nemocných hráčů, dnes hrálo hodně kluků, kteří letos ještě nenastoupili. Výsledek nás samozřejmě mrzí, hráli jsme často v oslabení, Plzeň našich hloupých faulů využila.