Junioři v Brně dotahovali marně

Junioři: HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929 6:3 (3:2, 1:0, 2:1). Indiáni dvojutkání na ledech soupeřů zakončili porážkou, když rozhodl hned úvod duelu. Brnu se povedlo za necelých devět minut vsítit hned tři branky a přestože se Západočeši dokázali několikrát přiblížit na rozdíl jediného gólu, na zisk bodů to již nestačilo.

HC Kometa Brno - HC Plzeň 1929

6:3
3:2, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 1. Pokorný (Kusko), 6. Kusko (Pokorný), 9. Pokorný (Zohorna), 33. Král (TS), 54. Král (Dufek, Dymáček), 57. Dymáček (Král) – 7. Tulačka (Petráš, Kristl), 20. Houfek (Krliš, Michel), 51. Polata (Suchý, Krliš). Rozhodčí: Polák – Kříž, Maťašovský. Vyloučení: 10:11, navíc Zohorna - Štekr oba 10 min trest.. Využití: . V oslabení: . Diváci: 116. Střely na branku: 45:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 6:3.

HC Kometa Brno

Jekel (Šalena) – Vágner (C), Cívka, Hájek, Švejda, Kupčík, Kubeš, Vlček, Šnajnar – Kozel, Pokorný, Dvořák – Denk, Zohorna, Biolek – Garčic, Kusko, Dufek – Král, Boltvan, Dymáček

Štekr (9. Pacl) – Polívka, Kubík, Prokop, Walter, Holý, Houfek – Petráš, Beneš, Švarc – Vlček, Kristl, Rajal – Polata, Michel, Jakubec – Suchý, Tulačka (C), Čadek – Krliš, Kepka

Jan Walter 0 0 0 0 4

Úvodní dvacetiminutovka přinesla pro diváky velmi atraktivní podívanou. Hned po osmadvaceti vteřinách otevřel skóre domácí Dominik Pokorný, který zužitkoval pas od spoluhráče Kuska. Zhruba o pět minut později si tito muži role vyměnili a po nahrávce od Pokorného navyšoval skóre Silvester Kusko. Hosté si však takový příliv gólů do vlastní svatyně nenechali dlouho líbit. Vojtěch Tulačka obelstil brněnskou obranu a snižoval na rozdíl jediného gólu. Brněnští borci ale neměli dost a o dvě minuty později si připsal svoji druhou branku Dominik Pokorný, který tím vystrnadil plzeňského gólmana z brány. Hosté ale nechtěli dát Brnu nic zadarmo, a tak Jakub Houfek ještě stačil snížit na 3:2. První dějství nepřineslo jen gólové příspěvky, ale také řadu vyloučení. Kupříkladu Radim Zohorna dostal osobní trest do konce utkání a v pokračujícím duelu už nepřispěl.

Druhá třetina se oproti první lišila v počtu gólů. Diváci byli svědky pouze jediného, když se řítil sám na bránu Tadeáš Král, který byl následně zahákovaný. Sudí tedy nařídili trestné střílení, jež brněnský útočník dokázal proměnit střelou nad levý beton. Co se ovšem nezměnilo, byl počet vyloučených hráčů, což maličko kazilo dojem ze hry.

Poslední dějství nám nabídlo znovu spršku gólových akcí. Nejprve překonal domácího brankáře Matěj Polata, který se nejrychleji dokázal zorientovat před brankovištěm a poslat puk do brněnské svatyně. Poté už skórovali jen domácí. O tři minuty později navyšoval stav Tadeáš Král, který si taktéž připsal dva góly. Následně využil početní výhodu Roman Dymáček, když jel v přečíslení s Pokorným na plzeňského gólmana. Od té doby se stav neměnil a zápas se už jen dohrával.

Duel dvou celků ze špičky tabulky nám přinesl opravdu mnoho gólů a ještě více trestných minut. Plzeň si po včerejší prohře v Pardubicích ani dnes body nepřipíše, naopak Kometa vyhrála páté utkání v řadě a posouvá se tak na třetí pozici v tabulce.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): Zřejmě jsme byli o ty vstřelené góly lepší. Proměnili jsme svoje šance. Ve druhé třetině jsme mohli zápas rozhodnout, ale dali jsme tři tyčky. Výsledek asi odpovídá celé hře. Proměněný nájezd Tadeáše Krále byl důležitý, odskočili jsme znovu na rozdíl dvou branek.

David Bruk (HC Plzeň 1929): Brno nás hlavně v úvodu utkání k ničemu nepustilo. Nedokázali jsme si vytvářet šance a byli jsme dost kvůli své nedisciplinovanosti vylučovaní. Udělali jsme mnoho individuálních chyb, které Kometa potrestala a zaslouženě vyhrála.