Parádní zápas ve Zlíně přinesl starším dorostencům dva body!

Starší dorost: PSG Zlín - HC Plzeň 1929 4:5sn (0:0, 0:3, 4:1 - 0:0). Zápas plný zvratů, ve kterém se vedení přelévalo z jedné strany na druhou nakonec pro sebe uzmuli v nájezdech starší dorostenci. Západočeši navíc zlomili sérii tří nezdarů.

PSG Berani Zlín - HC Plzeň 1929

4:5sn
0:0, 0:3, 4:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 41. Werbik (Stiksa), 44. Stiksa (Peška, Werbik), 46. Bainar (Václavek, Budil), 46. Fryšara (Strmiska) – 21. Kodýtek (Vavřička, Vracovský), 34. Kantner (Rubner, Kaňák), 38. Roubal (Kučera, Vracovský), 47. Vracovský (Kaňák), rozh. náj. Stráský. Rozhodčí: Fiedler – Kurtin, Karšpíček. Vyloučení: 7:5, navíc Rubner (PLZ) 5 + DKU. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 38:37. Průběh utkání: 0:3, 4:3, 4:5.

PSG Berani Zlín

Odložilík (Šimonů) – Padrnos, Sirota, Váňa, Kosorin, Procházka, Budil – Fryšara, Strmiska, Peška, Václavek, Krejčiřík, Stiksa, Rezek, Karafiát, Kotek, Bainar, Chytil, Werbik.

Zeman (Krasanovský) – Kačena, Kvasnička, Váchal, Kaňák, Čechura, Sedláček, Pokorný – Roubal, Kučera, Krystl, Vavřička, Krásný, Kanter, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stránský.

Tomáš Vracovský 1 2 3 1 0

Hned první střela hostí skončila v brance, kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti se ale Rubner radovat nemohl. Na druhé straně zase Strmiska dorážel pokus Fryšary, ale jen do betonu Zemana. Na Odložilíka unikal sám Kvasnička, ale při koncovce upadl. A když domácí bez újmy ubránili oslabení, do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Zato z druhé dvacetiminutovky uběhlo pouhých 21 sekund a Plzeň se už radovala. Zlínští obránci propadli ve středním pásmu, Vavřičkovu střelu sice Odložilík vyrazil, ale jen k pohotovému Petru Kodýtkovi. Zanedlouho byl střelec gólu vyloučen, domácí ale branku Zemana neohrozili. U zlínského brankáře zase po střele Pokorného zvonila tyč.

A ve 34. minutě už Indiáni zvyšovali na 2:0. Rubner vybídl ke skórování Matyáše Kantnera a ten nabídkou nepohrdl. Pořádně oklepat se musel domácí hráč poté, co s ním jeden z plzeňských vyrazil dveře od trestné lavice.A ještě do přestávky se Západočeši prosadili jednou. Kučera se prodral do útočné třetiny, tam nalezl před brankou Marka Roubala a ten překonal Odložilíka potřetí.

Avšak co se dělo v kabině domácích o přestávce před třetí třetinou jde jen odhadovat. Čas 40:39 a Nicolas Werbik dává první gól Ševců v utkání. 43:53 a kontaktní gól střílí Filip Stiksa a donutil hosty si vzít oddechový čas. Jenže ani ten zlínskou kanonádu nezastavil. Václavek našel před brankou Viktora Bainara a bylo srovnáno! A aby toho nebylo málo, za dalších 25 vteřin poslal Zlín do vedení Štěpán Fryšara.

Na to museli Indiáni už reagovat jinak, Stránský vyprovokoval pěstní souboj s Kotkem, oba vyfasovali osobní tresty. A za osm vteřin už hrála Plzeň pět na tři, když Peška dostal trest za hrubost a hráčská lavice za nesportovní chování. A Indiáni toho využili, když se trefil Štěpán Vracovský. Další bitka byla mezi Krejčiříkem a Rubnerem, čímž se pasáž s tresty zakončila. Zlomit utkání mohli hosté po vyloučení Váni za zdržování hry, ale Odložilík tlak ustál. Na druhé straně unikl Peška, ale ani jeho šance prodloužení nezabránila.

V prodloužení se opět dostaly na scénu emoce, Karafiát se porval s Rubnerem a plzeňský forward nechtěl přestat, dostal tak pětiminutový trest. Zanedlouho usedl za katr i Vavřička a Zlín hrál čtyři na tři, avšak ani to vítěze neurčilo, šlo se tak na samostatné nájezdy.

Jako první se rozjel domácí Karafiát, střelou zápěstím ale neuspěl. Totéž zkusil na druhé straně Vracovský, ale také bez gólového efektu. Za Zlín neproměnil Fryšara, na druhé straně uspěl bekhendovou kličkou Martin Stráský. A když zlínský Werbik také Zemana nepřekonal, dva body putovaly na Západ Čech.

Robert Svoboda (HC PSG Zlín): "Spravedlivá remíza vzhledem k průběhu utkání, Plzeň byla dvě třetiny jasně lepší, a stav 3:0 už byl celkem rozhodnutý. Ale klukům musím poděkovat za přístup ve třetí třetině, kdy jsme zápas otočili. Pak to bylo trošku chaotické a šlo to do nájezdů, kde se nám už nezadařilo."

Jiří Vojan (HC Plzeň 1929): "Šedesát minut jsme hráli výborný hokej, měli jsme jen výpadek na začátku třetí třetiny, kdy jsme dostali čtyři góly, kde jsme se úplně rozsypali. Ale naštěstí jsme ještě dostali šanci se vrátit do zápasu a toho jsme využili. Takže spokojenost s dvěma body, ale nekoncentrovanost nás stála body tři. Zápas byl později vyhrocený, a to proto, že zlínští se dostali do zápasu a bylo o co hrát, takže kluci jsou v nějakém napětí a stačí trochu, a už se do sebe pouštějí. Jsou mladí, takže jim chybí nějaká ta zkušenost."