Junioři si bůrem na Slavii zajistili play-off!

Junioři: HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 1:5 (1:1, 0:0, 0:4). Dravé mládí ze západu Čech po dvou porážkách opět zabralo a šestou výhrou z osmi duelů v nadstavbě rozhodlo o tom, že opět nebude chybět ve čtvrtfinále play-off!

HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929

1:5
1:1, 0:0, 0:4

Branky a nahrávky: 18. Saňa (Novák, Hlinka) – 2. Petráš (Beneš, Krliš), 42. Houfek (Beneš, Krliš), 47. Tulačka (Indrák, Michel), 48. Rajal (Vlček, Suchý), 60. Tulačka (Indrák). Rozhodčí: Lacina – Štětina, Žídek. Vyloučení: 10:9, Frodl (SLA) os. 10 min. trest. Využití: 1:0. Diváci: 43. Střely na branku: 34:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

HC Slavia Praha

Frodl (Č. Novák) – Vala, M. Novák, Saňa, Havelka, Drahorád, Bureš, Kottek, Straka – Červený, Kasala, Nestrašil, Josefus, Vyskočil, Tejral, Hlinka, Furch, Veselý.

Štekr (Pacl) – Polívka, Kubík, Sklenička, Kaňák, Walter, Prokop, Holý, Houfek – Petráš, Beneš, Vlček, Rajal, Michel, Indrák, Opava, Suchý, Tulačka, Jakubec, Krliš, Kepka.

Jan Walter 0 0 0 2 0

Do zápasu vstoupili výrazně lépe hostující junioři, kteří se už po první akci mohli radovat z vedoucí branky. Z časomíry uběhla teprve minuta, když se z bezprostřední blízkosti prosadil Šimon Petráš. To Západočechy významně povzbudilo a po zbytek třetiny měli více ze hry. Indiánům navíc nechyběly ani šance. Frodl musel několikrát vytáhnout efektní zákrok lapačkou.

Domácí pookřáli až v samotném závěru úvodní dvacetiminutovky. Hlinka sice ještě v obrovské šanci neuspěl, když střelou z dobré pozice přestřelil, o pár minut později už ale mohl slavit vyrovnání. O přesilovkovou trefu se postaral Josef Saňa, jenž Štekra propálil z modré čáry.

V úvodu prostřední části se do velkého tlaku dostali Plzeňští, ti totiž měli k dispozici dlouho dvojnásobnou početní převahu. Z ní ovšem vytěžili jen tyčku. Druhá dvacetiminutovka sice skončila bez branek, o nadějné příležitosti však nouze rozhodně nebyla. Kromě Indrákovy akce, na jejímž konci byla lapačka sešívaného gólmana, stojí též za zmínku přečíslení, do kterého se dostal Nestrašil s Kasalou. První jmenovaný však v dobré šanci nezamířil přesně.

Do vedení se mohli dostat i slávisté. Hlinka dostal puk přesně do mezikruží, následnou střelou orazítkoval jen brankovou konstrukci. Zaváhání domácích plzeňští junioři využili a sami hned z následující akce skórovali. Po sérii dorážek se k puku dostal Jakub Houfek, který se už nemýlil.

Znovuzískané vedení dodalo Plzni potřebné sebevědomí a indiáni rychle přidali další dvě branky. Nejdříve Vojtěch Tulačka dokázal potrestal chybu v červenobílé defenzivě a o necelé dvě minuty později ho napodobil Pavel Rajal. Sešívání se pokusili o bleskovou odpověď, ovšem proti byla znovu dobře postavená tyčka plzeňského muže s maskou.

Branka hostů z poslední minuty, jež obstaral Vojtěch Tulačka, dodala výsledku jen kosmetickou úpravu. Plzeň si po výhře 5:1 z Prahy odvezla všechny body a zároveň jistotu postupu do play-off!

Petr Novák (HC Slavia Praha): „Plzeň nás předčila v nasazení. Chtěli bodovat a věděli, že když z posledních tří zápasů jeden vyhrají, tak budou mít jistotu play off. V tom byl ten největší rozdíl, soupeř prostě víc šel za vítězstvím. Celý zápas odbojoval, byl rychlejší a důraznější. Nic nám nedali zadarmo.“

David Bruk (HC Plzeň 1929): „I když výsledek 5:1 vypadá snadně, zápas pro nás byl opravdu těžký. V prvních dvou třetinách jsme měli trochu více ze hry, ale byl to vyložený boj. Nám dlouho nevycházely přesilové hry a postrádali jsme i trochu štěstí, několikrát jsme totiž nastřelili tyčku. Ve třetím dějství jsme už zaplaťpánbůh dali nějaké ty branky.“