PLZ - CEB 2:1

PLZ - CEB 2:1 - I druhý přátelák vítězný, Škoda porazila Motor!

Plzeň - Druhé přátelské utkání sehrála plzeňská Škoda s českobudějovickým Motorem. Zápas doprovázela výborná atmosféra od obou táborů fanoušků. Utkání bylo poměrně vyrovnané, hosté šli v zápase do vedení, ale domácí celek díky trefám Lva a Hollwega otočil skóre utkání ve svůj prospěch a zvítězil 2:1.

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

2:1
0:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 25. Lev (Indrák), 43. Hollweg (Matějka, Pitule) - 19. Marek (Mucha, Straka). Rozhodčí: Valenta, Zubzanda – Malý, Rubáš. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. Diváci: 581. Střely na branku: 26:27. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Polívka (Štekr) – Moravčík, Andrlík, Chalupa, Holý, Marcel, Walter – Poletín, Preisinger, Indrák – Beran, Lev "C", Kepka – Matějka, Pitule "A", Hollweg "A" – Michel, Suchý, Krliš

Banes Motor České Budějovice

Kůdela (30. Gába) – Mucha "A", Bohunický, Žovinec, Suchánek, Pařízek, Kříž, Vráblík, Kolmann – Marek, Straka "C", Prokeš – Švec, Rob, Škoda "A" – Záhora, Přibyl, Švihálek – Guman, Mikyska, Vaniš

Do druhého přípravného utkání Škody zasáhli i další hráči, kteří v prvním duelu absentovali. Mezi nimi byli například Jakub Lev, jenž měl na dresu kapitánské céčko, nebo jeho asistent Ryan Hollweg. Mezi tři tyče se opět postavil Patrik Polívka, který v zápase proti Kladnu předvedl vynikající výkon, když pochytal celkem čtyřicet devět střel!

Hned ve druhé minutě měli domácí velkou šanci k otevření skóre. Josef Straka seděl na trestné lavici a Holý nebezpečně vypálil. Před brankou Motoru se snažili procpat puk do sítě Lev s Kepkou, nicméně Kůdela odolal. Další obrovskou šanci měli opět Plzeňští, paradoxně tomu bylo při jejich oslabení. Ryan Hollweg skvěle vybojoval puk za brankou Českých Budějovic, přihrál na volného Pituleho, který však trefil jen břevno hostující svatyně.

Poté byl za vysokou hůl vyloučen na čtyři minuty Michal Poletín a škodovka se musela bránit, což se jí dařilo velice dobře. Hosté zahrozili pouze střelou Lukáše Kříže, s tou si však Polívka v klidu poradil. Teprve po skončení přesilové hry se Motor dostal do vedení. Mucha si dobře sjel od modré čáry a vypálil. Puk se zasekl v mele před brankou, kde číhal pohotový Ladislav Marek, jenž dorážkou překonal Polívku a otevřel účet zápasu. V úvodní části již branka nepadla, Budějovičtí tak do kabiny odcházeli s vedením 1:0.

Z prostřední třetiny uběhlo pět minut a bylo vyrovnáno. Důrazný Miroslav Indrák v rohu útočného pásma skvěle vybojoval puk, od něj ho přebral Jakub Lev, který si vybruslil před Kůdelu a parádní ranou pod víko nedal hostujícímu gólmanovi šanci zasáhnout! O pár vteřin později byl v úniku nedovoleně zastaven Matěj Beran a rozhodčí nařídili trestné střílení. Faulovaný útočník zkusil kličku do forhendu, nicméně ztroskotal na Kůdelově betonu a druhou branku Škody tak nepřidal. Aktivní Beran střílel i o chvíli později, jeho svižná střela však minula pravou tyč hostující klece. Ve třicáté minutě vyměnil Motor gólmana, do branky nastoupil David Gába.

Při dalším vyloučení hostujícího kapitána Straky se do odvážného sóla pustil domácí Miroslav Indrák a to mu nakonec parádně vyšlo. Obešel bránícího hráče, potáhl si kotouč a jeho rána skončila na tyči českobudějovické branky! Hostující Motor měl ve druhé části k dispozici řadu početních výhod, dokonce jednu dvojnásobnou, nicméně žádnou velkou šanci si nedokázal vytvořit. Škodovka výtečně bránila a všechny střely Českých Budějovic Patrik Polívka v pohodě zastavil. Po čtyřiceti minutách byl tak stav nerozhodný 1:1.

Na začátku třetí části se plzeňští hokejisté dostali do vedení. Jan Matějka si perfektně pokryl kotouč, objel branku hostí a vypálil. Gába puk dokázal vyrazit, nicméně do sítě ho došťoural miláček domácích ochozů Ryan Hollweg a indiáni se tak mohli radovat z vedení! Několik sekund po této radosti fauloval Moravčík v úniku Marka Vaniše a hostující forvard si svůj nájezd mohl zopakovat, k vidění bylo další trestné střílení. Ve druhé třetině neuspěl Beran, stejně si počínal i Vaniš, jenž na Polívku svižnou ranou nevyzrál.

Vaniš se osm minut před koncem základní hrací doby předvedl ještě jednou, když pláchl po pravé straně, dostal se až před Polívku, který ovšem jeho bekhendové zakončení dokázal zastavit betonem. O krátký moment později na druhé straně napřáhl Matějka, Gába jeho bombu vyrazil před sebe, ale dojíždějící Tomáš Pitule touš nedokázal dopravit do sítě. Západočeši závěr utkání v klidu kontrolovali a nepouštěli Motor do žádných velkých příležitostí. Plzeňané si tak po bojovném výkonu připsali druhou výhru!

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Typické přípravné utkání. Přijely České Budějovice, které by opět měly v první lize patřit ke špici. My opět nasadili mladé kluky, abychom je viděli. Střetnutí bylo hodně o bruslení, naskytlo se i pár chyb, ale kluci dokázali vývoj duelu otočit, šance byly na obou stranách. Rád bych ještě kvitoval skvělou atmosféru, že i na přípravný zápas se sejde tolik lidí a z obou stran je velká snaha podpořit svůj tým.“

Petr Rosol (ČEZ Motor ČB): „Bylo vidět, že šlo o náš první zápas. Hra byla neurovnaná, rozháraná, jsme v plném tréninku. Pětky nejsou sehrané, zkoušíme jejich možné složení, nemáme nacvičené přesilové hry. Na druhou stranu nás domácí rozhodně nikterak nepřehrávali.“