Junioři v novém roce opět za tři body!

Plzeň - Dravé mládí ze západu Čech podobně jako v prvním utkání roku 2016 pouze jednou inkasovalo a opět veze z ledu soupeře všechny body!

HC Olomouc - HC Plzeň 1929

1:3
0:0, 0:1, 1:2

Branky a nahrávky: 59. Konečný (Beták, Jeklič) – 29. Kvasnička (Kodýtek, Krliš), 56. Krliš (Kaňák, Petráš), 60. Suchý (Kodýtek, Krliš). Rozhodčí: Dědek – Axman, Šimčík. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 48. Střely na branku: 11:41. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

HC Olomouc

Urbisch (Pospíšil) – Spurný, Klvaňa, Galvas, Kališ, Beutl, Kolovratník – Heža, Kropáč, Beták (C), Z. Zabloudil, Podlaha, Ministr, Macuh, Marek, Konečný, Jeklič, Cach, Kuba.

Štekr (Kuchař) – Kvasnička, Polívka, Kaňák, Walter, Starý – Petráš, Švarc, Vlček, Vavřička, Polata, Krystl, Krliš (C), Hajšman, Kodýtek, Vracovský, Suchý, Kučera, Stránský.

Jan Walter 0 0 0 1 0

Ve druhém lednovém pátku hostili Kohouti na svém ledě favorizovanou Plzeň. Rozdíl deseti míst ale nebyl příliš vidět. Už ve čtvrté minutě však zahrozili hosté, když před Urbischem doráželi Švarc s Petrášem, olomoucký brankář jim ale nedovolil dostat puk až za brankovou čáru. O chvíli později dostal dobrou přihrávku ve středním pásmu olomoucký kapitán Beták, který se protáhl podél mantinelu až před hostujícího maskovaného muže a zkusil to bekhendem, mířil ale nad svatyni hostů.

V desáté minutě vytáhl výborný zákrok Urbisch, když se až před jeho branku dostala trojice Krystl, Vavřička a Vracovský, kotouč si párkrát prohodili a poslední jmenovaný zkusil prostřelit olomouckého brankáře z pravé strany. Ten ale stihl vykopnout beton a puk ve vzduchu vyrazit. Chvíli na to prosprintoval Vracovský znovu před Urbische, napodruhé ale trefil pravou spojnici olomoucké klece.

O pár minut později čelil Urbisch dalším dvěma dorážkám Plzeňských, s oběma si ale dokázal poradit. V první třetině ale nakonec branka nepadla, a tak se odcházelo do kabin za stavu 0:0. V prostřední dvacetiminutovce ale padalo víc trestů než gólů. Zatímco ale Hanáci přesilovku využít nedokázali, hosté potrestali olomouckou nedisciplinovanost, když prostřelil domácího strážce svatyně David Sklenička.

Chvíli po polovině utkání vyrazila do útoku dvojice hostujících hráčů. Suchý dostal těsně před brankou dobrou přihrávku doprava a mířil ke vzdálenější tyči, Urbisch ale po kotouči skočil a přerušil hru. Z pravého kruhu to pak zkusil Petráš, trefil ale jen boční síťku olomoucké svatyně. Chvíli před druhým odchodem do kabin prověřil pozornost plzeňské obrany i Štekra Konečný. Ten sice v utkání znovu nahrazoval obránce, přesto se dostal až za branku hostů, tu obkroužil, prohodil si kotouč se svými spoluhráči a zkusil zakončit, trefil ale jen bránící hráče.

Ve 49. minutě ujel olomoucké obraně Vracovský, domácí maskovaný muž ale vytáhl další ze svých výborných zákroků a zabránil dalšímu gólu. Necelých pět minut před koncem se ale hosté radovali z dalšího gólu, když Václav Krliš vyzrál na olomouckého brankáře. Jen minutu a půl před poslední sirénou ale Hanáci snížili na rozdíl jediné branky, když se po závaru před plzeňskou svatyní dokázal nejlépe zorientovat Martin Konečný.

Kohouti to pak zkusili i bez brankáře, hostující celek ale nakonec pojistil svou výhru, když puk do opuštěné klece poslal Filip Suchý.