PLZ – LIB 5:2

PLZ – LIB 5:2 – Skvělé! Škodovka na domácím ledě porazila lídra

Plzeň - Indiáni se postarali o překvapení a porazili před zraky svých fanoušků první tým z Liberce. Bílé Tygry srazili především ve druhé třetině, kde v krátkém úseku nastříleli čtyři branky. Hosté se dostali na dostřel dvojicí přesných tref, ale na více se již nezmohli.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec

5:2
0:0, 4:1, 1:1

Branky a nahrávky: 22. Indrák (D. Sklenička), 24. D. Kubalík (Frühauf, Hrnka), 24. Stach (P. Kadlec, Indrák), 28. Vondráček (Pulpán), 59. D. Kubalík – 40. Bartovič (J. Stránský), 48. Bližňák (J. Stránský, Jánošík). Rozhodčí: Petružálek, Pražák – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 9:10, navíc Indrák (PLZ) a Jánošík (LIB) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3694. Střely na branku: 19:32. Zblokované střely: 7:18. Hity: 15:16. Vhazování: 23:37. Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2.

Machovský (Sochůrek) – Frühauf, Čerešňák, D. Sklenička, P. Kadlec (C), Pulpán, Slovák – D. Kubalík (A), Kracík (A), T. Svoboda – Lev, Stach, Indrák – Hrnka, Koreis, Vondráček – Johnson, Preisinger, Vracovský.

Will (28. Bláha) – Ševc (A), R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Pyrochta, Husa – L. Krenželok, P. Jelínek, Lakatoš – Radivojevič (C), Bulíř, Svačina – Bartovič, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, D. Špaček – J. Mikyska.

Tomáš Vracovský 0 0 0 0 0

Indiáni byli sice jasným outsiderem zápasu, ale nevstoupili do něj úplně špatně. V polovině čtvrté minuty si vybojovali přesilovou hru, když se provinil Jánošík. Nebezpečí ale paradoxně hrozilo také před Machovským, na kterého pádil Jaroslav Vlach, nicméně vracející se Pulpán mu v zakončení zabránil. V osmé minutě se stejná příležitost naskytla i Bílým Tygrům, jelikož fauloval Čerešňák. Ani v této dvouminutovce branka nepadla. Do dobré šance se krátce po početní výhodě řítil Lukáš Derner, který se natlačil až do brankáře, a to doslova. K úspěchu to ale nevedlo.

V 11. minutě vyslal Michal Bulíř do brejku Vladimíra Svačinu, který se ale tak dlouho rozmýšlel, až ho o kotouč připravil útočník Plzně Jakub Lev. První větší příležitost zápasu se odehrála v průběhu šestnácté minuty. Před brankou si vybojoval prostor Milan Bartovič, ale domácí gólman zasáhl špičkou betonu. Na druhé straně pak při přesilovce Škodovky nebezpečně střílel Lukáš Pulpán, Roman Will měl zcela zakrytý výhled, ale přesto se od něj puk odrazil do bezpečných prostor. Po 20 minutách byl tedy stav bezbrankový.

Ve druhé třetině už se otevíralo skóre. Po 75 sekundách jejího průběhu vystřelil David Sklenička, před bránou se posléze ke kotouči dostal Miroslav Indrák a Plzeňští šli do vedení 1:0! Krátce nato nevyužil v přesilové hře dobrou šanci Tomáš Svoboda, který již zakončoval do odkryté klece, ale bránící hráč mu do střely klekl. Pak už to indiány mrzet nemuselo. Po ráně Frühaufa dorazil puk za Willova záda Dominik Kubalík a bylo to 2:0! No a aby toho nebylo málo, tak 32 sekund poté tečoval Kadlecovu ránu David Stach, který tak navýšil na 3:0!

Domácí byli v laufu a jejich parádní výkon pokračoval. Na pravém křídle si do akce sjel Tomáš Vondráček, jehož střela zapadla do víka Willovy brány, 4:0! Liberec teprve podruhé v sezoně dostal více než tři góly a statisticky nejlepší gólman soutěže ve své svatyni přepustil místo debutantovi Ondřeji Bláhovi. Již tak skvělou atmosféru v plzeňské HM Aréně ještě rozproudila ještě šarvátka mezi Adamem Jánošíkem a Miroslavem Indrákem, díky které mladý forvard Škody dovršil hattrick Gordieho Howea. Krátce poté měl obrovskou tutovku Vantuch, nicméně Machovský ho vychytal betonem. Tygři se nevzdali a usilovali o snížení, kterého 53 sekund před koncem třetiny docílili díky parádní trefě Milana Bartoviče!

Třetí periodu zahájila Plzeň přesilovou hrou. Že by v ní ale byla nějak nebezpečná, to se říci nedá. Liberec se dobře ubránil a nadále držel naděje. Týmu z Podještědí se pak šance naskytla ve 44. minutě po vyloučení Pulpána za hákování. V ní měl na hokejce gól Michal Bulíř, který však z mezikruží dorážel pouze do vymrštěného betonu Matěje Machovského. O pár minut později se hosté dostali ještě více na dostřel, když z mezikruží úspěšně dorážel Mário Bližňák. Ex-plzeňský forvard tak snížil na rozdíl dvou gólů a Západočeši si raději vzali oddechový čas!

Domácí tým měl posléze dobrou možnost opět Liberci více odskočit, a to formou dvou přesilových her za sebou, jenomže svěřenci trenéra Filipa Pešána se bránili opravdu na jedničku. 5 minut a 21 sekund před koncem třetí třetiny byl vyloučen Kadlec a početní výhodu měli i Liberečtí – ani tentokráte se však nic nestalo. Tři minuty před koncem odvolali Tygři Ondřeje Bláhu z brány a hráli v šesti. Gól už však padl jen do jejich sítě, to když se k němu poměrně šťastně dostal Dominik Kubalík a dopravil jej do prázdné branky. 5:2, toť konečný výsledek!

Jiří Hanzlík (HC Škoda Plzeň): V první třetině Liberec neproměnil šance, my jsme poté ve druhé části nasázeli rychlé góly během osmi minut. Potom už jsme se bránili. První inkasovaný gól na konci třetiny, hned se nám dostala na hokejky nervozita, jak už se to stalo poněkolikáté. Po inkasování začneme dělat nepochopitelné věci, které jsou způsobeny řadou věcí. Chtěl bych říct, že Liberec předvádí skvělý hokej, je to suverénně nejlepší tým v Česku.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): My jsme dnes narazili na urputný tým, který byl odhodlaný a obětavý. Spoustu šancí jsme ani nezakončili, několikrát jsme trefili brankáře Machovského. Kdybychom šance proměnili, tak by ten zápas byl možná jiný. Domácí svým nadšením zápas ubojovali. Trochu mě mrzí, co předvedl Jakub Lev z Plzně, takové věci by se z českého hokeje měly vymýtit. Lev po faulu zůstal ležet na ledě a hned poté nastoupil do přesilové hry.