ČF5: LIB – PLZ 3:5

ČF5: LIB – PLZ 3:5 – Konec? Ale kdeže! Tlukot indiánských srdcí je nadále slyšet!

Plzeň – Indiáni vyráželi na sever Čech s nožem na krku a jak již několikrát v této sezóně dokázali, mají srdce na pravém místě! Série tedy bude pokračovat v pátek v plzeňské Home Monitoring Aréně.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

3:5
3:1, 0:4, 0:0

Branky a nahrávky: 7. Valský (Ševc, Bartovič), 9. Bulíř (R. Šimek, Radivojevič), 16. Bartovič (L. Krenželok) – 5. Lev (Indrák, P. Kadlec), 21. Indrák (D. Kubalík, Kratěna), 30. Indrák (D. Kubalík, Kratěna), 35. Stach (Lev), 38. Indrák (T. Svoboda). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:2. Diváci: 7 500. Střely na branku: 46:16. Zblokované střely: 8:13. Hity: 8:10. Vhazování: 44:20. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:5.

Will (30. Lašák) – Ševc (A), R. Šimek, Vitásek, Jánošík, Derner, Mojžíš (A), Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek, Bartovič – Radivojevič (C), Bulíř, Lakatoš – Svačina, Vantuch, Valský – Ordoš, Bližňák, J. Stránský.

Machovský (Hylák) – Němeček, P. Kadlec (A), Kvasnička, Čerešňák, Pulpán (A), D. Sklenička, Frühauf – T. Svoboda, Kratěna (C), Indrák – D. Kubalík, Stach, Lev – Martin Procházka, Preisinger, Schleiss – Koreis, Kracík, Hrnka.

Tomáš Svoboda 0 1 1 0 0

Klíčový faktor první třetiny? Rozhodně přesilové hry! Ve 4. minutě zamířil na trestnou lavici za držení Martin Ševc a odpověď přišla jen o půl minuty později, když se přesnou ranou z pravého kruhu trefil zápěstím přesně Jakub Lev. Jenže Tygři se nenechali zahanbit. O chvíli později sami v přesilové hře vyrovnali, neboť samostatný únik přesně zakončil Jakub Valský.

A to stále nebylo vše. Necelé dvě minuty po této akci dostali Tygři výhodu hrát přesilovku pět na tři, kterou během deseti sekund využil Michal Bulíř přesnou ranou z těsné blízkosti branky Matěje Machovského. Plzeň mohla vyrovnat, když sama dostala příležitost hrát v pěti proti třem, ale neuspěla. A krátce poté zakončil parádně sehrané přečíslení do prázdné branky Milan Bartovič.

Indiáni se ale nevzdali a hned po vstupu do druhé třetiny se jim podařilo snížit. Odražený puk skončil přímo na hokejce Miroslava Indráka a ten pohotově doklepl za bezmocného Willa. Před polovinou utkání mohli Tygři znovu odskočit na rozdíl dvou branek, nicméně Bulíř svou střelou do prázdné branky trefil pouze levou tyč!

Namísto toho přišlo vyrovnání. Po Kubalíkově pobídce pálil z mezikruží Miroslav Indrák a srovnal na 3:3. V tu chvíli zareagoval trenér Pešán, který poslal do branky Jána Lašáka. Ten se sice nejprve uvedl několika skvělými zásahy, nicméně na ránu Davida Stacha z mezikruží mezi betony byl už krátký. A za chvíli bylo ještě hůř, když Miroslav Indrák dotlačil po skrumáži puk do branky.

Ve třetím dějství tak Tygry čekal přetěžký úkol. Za stavu 3:5 museli najednou obracet vývoj. Plzeň se zaměřila na poctivou defenzivu a nepouštěla naše hráče do vyložených příležitostí. Snížit mohl po rychlém protiútoku Bartovič, kterému nabil Stránský, Machovský si však s dobrou střelou poradil.

Naopak definitivně rozhodnout mohl po samostatném úniku Schleiss, vylámal si však zuby na skvělém Lašákovi. Ten zamířil tři minuty před koncem střídačku a Liberec to zkusil v šesti. Tygři ostřelovali Machovského, ten však nadále odolával. I díky němu tak nakonec Plzeň po vítězství 5:3 odvrátila pod Ještědem první mečbol a série se v pátek opět přestěhuje na západ Čech.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Vstoupili do utkání podle mě relativně slušně, dali jsme góly z přesilovek a vytvořili si náskok. Jenže za stavu 3:1 jsme měli fatální vstup do druhé třetiny. Velmi jsme podcenili první střídání a hned dostali branku po špatném pohybu hráčů. To soupeře nastartovalo, my jsme hráli bez bojovnosti a sami jsme si prohráli zápas. Nepomohli jsme brankářům, kteří měli málo zákroků a Plzeň jakoukoliv chybu trestala. Spravedlivě je sníženo na 2:3."

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Myslím si, že jsme viděli atraktivní utkání. Do první třetiny jsme dobře vstoupili, ale pak jsme udělali tři chyby a skóre najednou bylo 1:3. V kabině jsme si něco řekli a do druhé třetiny už jsme vstoupili úplně jinak. Sehráli jsme ji dobře, přesně podle našich představ a ve třetím dějství už jsme hlavně drželi vedení. Tygři si sice ještě vytvořili nějaký tlak, ale připravili jsme se na něj a přestáli ho. Jsme rádi, že se ještě série vrací do Plzně."