MBL - PLZ 2:4

MBL - PLZ 2:4 - Indiáni uzavřeli rok 2016 cenným vítězstvím!

Plzeň - Modrobílí i díky střeleckému procitnutí ve druhé části zapisují na své konto důležité tři body a bodují již počtvrté z posledních pěti duelů.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň

2:4
1:0, 0:3, 1:1

Branky a nahrávky: 18. Orsava (Stříteský, Pospíšil), 52. Klepiš (Trončinský) – 22. T. Svoboda (Koreis), 25. D. Kubalík (P. Kadlec), 37. T. Svoboda (D. Kubalík, Kratěna), 43. Kratěna (T. Svoboda, D. Kubalík). Rozhodčí: Hejduk, Horák – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 6:7, navíc Lenc (MBL) - Slovák (PLZ) oba os. 10 min. trest. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 665. Střely na branku: 26:40. Zblokované střely: 14:9. Hity: 9:12. Vhazování: 27:39. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4.

BK Mladá Boleslav

Lukáš (Halász) – Trončinský, Kučný, Hanzlík (C), Kurka, Holub, Stříteský, T. Voráček – Hyka, Musil, Lenc (A) – Orsava, Klepiš, Žejdl – Látal, Jonák, Pospíšil – Ďurač, Fronk, Jiránek.

Machovský (Hylák) – D. Sklenička, P. Kadlec (A), Moravčík, Čerešňák, Pulpán (A), Slovák – D. Kubalík, Kratěna (C), T. Svoboda – Stach, Preisinger, Indrák – Lev, Koreis, Vondráček – Vracovský, Topinka, M. Chalupa.

Tomáš Vracovský 0 0 0 0 0

Utkání začalo v poměrně slušném tempu, na první vážnější příležitost si diváci museli počkat až do třetí minuty, kdy se po levé straně utrhl Kubalík, po jeho střeleckém pokusu ale kotouč skončil v Lukášově lapačce. Na počátku páté minuty se Plzeňští dopustili nepřesnosti ve středním písmu, situaci dvou na dva vyřešil Jakub Orsava prudkou ranou, Machovský ale číhal na svém místě. Poté se na ledové ploše nic závratného neodehrávalo, v sedmé minutě se ale hosté na pár chvil usadili v Lukášově bezprostřední blízkosti, ukryté nahození Davida Sklenička ale skončilo těsně nad břevnem. Svěřenci lodivoda Straky byli i nadále aktivnějším mužstvem, dlouhého střídání unavené první lajny Bruslařů využil Koreis, který si nabruslil mezi kruhy, v nadějné střelecké pozici ale nemířil přesně.

Podobně si o pár chvil později vedl Kubalík, jenž dostal ideální pas do jízdy od Tomáše Svobody, pověst jednoho z nejlepších kanonýrů v tuzemské nejvyšší soutěži ale nepotvrdil, když puk netrefil čistě. Boleslavská nemohoucnost směrem do útoku nebrala konců, po jednom z mnoha nahození za brankou o kotouč přišel Pospíšil, Slovák na to konto vyslal do úniku Lva, jeho štiplavá rána z pravého kruhu ale Lukáše nepřekvapila. Zhruba čtyři minuty před první sirénou byla po Vondáčkově nedovoleném zákroku domácím k dispozici dána premiérová přesilovka. Když už to vypadalo, že se při ní Výborného svěřenci k ničemu nedostanou, zůstal na útočné modré zcela osamocen Jakub Orsava, který v samostatném úniku vymíchal Machovského, prosadil se ve třetím mači za sebou a poslal Bruslaře do vedení!

Už po osmatřiceti vteřinách prostřední dvacetiminutovky se Škoda málem dočkala vyrovnání, když ve středním pásmu nabral rychlost aktivní Kubalík, jeho zakončení mezi betony Jana Lukáše ale úspěch neslavilo. Poté se Boleslavští dočkali další hry v početní převaze, paradoxně to ale byla Plzeň, kdo se při ní dokázal prosadit – Koreis vyhrál buly přesně na hokejku Tomáše Svobody, který svůj pokus schoval za obránce a překvapil domácího gólmana. Nedlouho nato dokázali Západočeši udeřit podruhé, nabídnutou přesilovku využili už po sedmi vteřinách, když za Lukášova záda prosvištělo ukryté nahození z hole Dominika Kubalíka - 1:2! Hostující kanonýr s osmnáctkou na zádech byl při chuti, v osmadvacáté minutě situaci dvou na jednoho vyřešil tvrdým projektilem, který na hranici vlastního sebeobětování ale stačil zastavit Holub.

Na prahu jednatřicáté minuty Plzeň svého soupeře uzavřela v obranném pásmu a vypracovala si hned několik gólových příležitostí. Střelu Tomáše Vondráčka ale na poslední chvíli zneškodnil Lukáš, volného kotouče se ujal Lev a obtočil se s ním kolem branky, do sítě jej ale díky dobré defenzivní práci Jana Hanzlíka propasírovat nezvládl. Bruslaři se v ofenzivě stále trápili, Machovský neměl téměř žádnou práci, v pětatřicáté minutě se naopak na druhé straně k zakončení dostal Čerešňák, načež Lukáš puk vyrazil pouze k neobsazenému Moravčíkovi, ten před prázdnou brankou neposedný puk netrefil. Západočechy to ale tolik mrzet nemuselo, vzápětí jim totiž bylo nabídnuto další přečíslení dvou proti jednomu, které po Kubalíkově nabídce ranou pod břevno využil Tomáš Svoboda!

Ve dvaačtyřicáté minutě si Machovský neodpustil hrubici při rozehrávce, Pavel Musil ale prováhal ideální moment pro střelu a puk na soupeřovu svatyni vyslal až tehdy, kdy byl plzeňský gólman na svém místě. Nedlouho nato se Plzni podařilo dostat do tříbrankového trháku, domácí obrana zcela zapomněla na Ondřeje Kratěnu, který ideálně provedený bekhendový blafák zakončil přesně mezi betony Jana Lukáše – 1:4! V následujících minutách se toho na ledové ploše moc nestalo, Západočeši si hlídali komfortní náskok a boleslavská beznaděj nebrala konců. Hostující fanoušci si žádali pátou trefu a v polovině závěrečného dějství se jí málem dočkali, když těsně nad horní tyč zacílil Indrák.

Boleslavští i nadále tahali za kratší konec provazu, v čase 51:38 se jim ale podařilo vykřesat alespoň drobnou jiskřičku naděje, když po Trončinského nahrávce od modré páry vše, co mu stálo v cestě, propálil Jakub Klepiš! Závěr zápasu se nesl ve vyhrocenějším duchu, nejprve si Jiránek tvrdě vyšlápl na Indráka, načež se do role mstitele pasoval Michal Moravčík, vzájemný pěstní souboj ale skončil remízou. Pár okamžiků nato zase Slovák hlavou proti mantinelu poslal nic netušícího Musila a musel se vypořádat s okamžitě přijíždějícím Lencem, při potyčce ale využil svých centimetrů a kilogramů. V poslední minutě ještě Bruslaři dostali k dispozici přesilovou hru, navíc zkusili štěstí bez brankáře Lukáše, ani jeden z jejich pokusů se ale neujal, hosté už žádné drama nepřipustili.

František Výborný (BK Mladá Boleslav): Také jsme samozřejmě chtěli tři body, protože už ani pořádně nevíme, jak to vypadá. My jsme vedli, ale nevážili jsme si toho. Při přesilové hře jsme dostali na 1:1 a vzápětí Plzeň dokonce otočila utkání. Za tohoto stavu už se nám pak hraje hodně těžko, protože hráči mají v hlavách špatnou sérii. Máme bohužel v týmu hodně hráčů, kteří do toho nejsou ochotní padnout po "držkách" a bojovat za svůj tým. V tom nás hosté předčili a zaslouženě zvítězili.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): Závěr utkání byl poněkud nervózní, i mezi diváky probíhaly menší problémy. Ani jedno mužstvo není v dobré kondici. Ale každé mužstvo chce sebrat co nejvíc bodů. My jsme tři body potřebovali opravdu jako sůl. První třetinu jsme odehráli velice dobře, ale bohužel jsme nechali hráče za zády a bylo to 1:0. Klukům jsme za ní poděkovali a řekli jsme jim, že se musí tlačit víc do brány a víc střílet. Hráči tomu věřili, podržel je i brankář, zkrátka celý tým fungovat. Vše bylo, jak mělo být, nechybělo ani odhodlání či srdíčko. Ve třetí třetině soupeř snížil a bylo to nervózní, přesto jsme dokázali zvítězit. Klukům za zápas chci poděkovat, protože do toho dali maximum. Získali jsme velice cenné tři body.