JUN: PLZ - VIT 7:2

Junioři Vítkovicím povyprávěli pohádku o sedmi trpaslících a nadále vedou ligu!

Plzeň – Mladé pušky se po čtyřvenkovní šňůře konečně vrátily mezi mantinely v HM Aréně a hned toto spojení přineslo do tabulky další vítězství.

HC Plzeň 1929 - HC Vítkovice Ridera

7:2
2:0, 1:1, 4:1

Branky a nahrávky: Branky a nahrávky: 10. Vracovský (Kokoška, Kaňák), 12. Vavřička (Chalupa, Kantner), 29. Kodýtek (TS), 46. Chalupa, 47. Kodýtek (Kokoška, Vracovský), 52. Kokoška (Krystl, Váchal), 54. Krystl (Kaňák, Kokoška) – 33. Toman (Malina), 59. Hartmann (Toman, Šendera). Rozhodčí: Hucl – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 50. Střely na branku: 42:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1, 7:2.

HC Plzeň 1929

Kolář (Zeman) – Kačena, Staněk, Váchal, Kaňák, Krystl (C), Pokorný – Kantner, Stráský (A), Hanzlík, J. Roubal, Vavřička (A), Pour, Chalupa, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, D. Roubal.

HC Vítkovice Ridera

Kardinál (Daňa) – Šendera (C), Veřmiřovský, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík, Malík – Hartmann, Spratek (A), Blaško, Raška, Maxner, Malina, Toman, Baláž, Kmošek, Kosina.

Brankáři

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp TMin
Kristián Kolář 60 0 2 31 93,94 0

Hráči v poli

Jméno G A B +/- TM
Štěpán Hanzlík 0 1 1 -2 2
Matěj Chalupa 1 0 1 2 0
Vlastimil Kačena 0 0 0 -1 0
Lukáš Kaňák 0 2 2 1 0
Matyáš Kantner 0 1 1 1 2
Petr Kodýtek 2 0 2 2 2
Filip Kokoška 1 3 4 2 0
Tomáš Krystl 1 1 2 1 0
Jakub Pokorný 0 0 0 -1 0
Jakub Pour 0 0 0 -1 0
Josef Roubal 0 0 0 0 0
David Roubal 0 0 0 0 0
Filip Staněk 0 0 0 0 0
Jiří Stráský 0 0 0 -1 0
Adam Váchal 0 1 1 2 0
Jakub Vavřička 1 0 1 1 0
Tomáš Vracovský 1 1 2 1 0

komentář

Zápas odšpuntoval svou ranou od modré Chalupa, Kardinál zasáhl betonem. Činil se i Kolář na druhé straně, který si poradil s dělovkou Weintritta pár kroků za modrou i Kmošky z levého kruhu. Západočeši později krásně sehráli akci dva na dva, osamocený Chalupa mezi kruhy ovšem zakončil jen doprostřed branky. Pak se již skóre změnilo. Indiáni po rychlém ťukesu po buly využili přesilovou hru zásluhou zakončujícího Tomáše Vracovského – 1:0! Uběhlo pouze třiadvacet vteřin, když z pravé strany zkusil své štěstí Jakub Vavřička a Kardinálovi se černý nesmysl překulil přes lapačku - 2:0! Další trefa byla na pořadu po chvilce, Pokorného dělovka z pravého kruhu ale byla vytěsněna vyrážečkou hostujícího muže s maskou. A protože indiáni i přes řadu šancí další početní výhodu v závěru dějství již nevyužili, svítilo o první přestávce na kostce nad ledem skóre 2:0.

Kokoška mohl být hrdinou úvodních minut druhé části, když se sám před Kardinálem prosadil kličkou, následně ale v pádu nezakončil přesně do odkryté klece. Domácí poté přestáli oslabení, vyloučený Petr Kodýtek ihned pláchl hostující obraně a byl faulován. Nařízené trestné střílení domácí šikula zakončil pod břevno - 3:0! Za Rideru se pokoušel o rychlou odpověď Hartmann z pravého kruhu, Kolář svůj tým podržel betonem. Ostravané se ale přeci jenom dočkali. Malina se mezi kruhy neukvapil, posunul ještě na Radima Tomana, který vymetl pavučinky v pravém růžku - 3:1! Po chvilce se všem na ledě trhl Chalupa, zakončení mezi betony na Kardinála neplatilo. Když se neujala ani rána Staňka od modré, zůstalo i o druhé pauze vedení Západočechů dvoubrankové.

Poslední část načal proháčkováním se mezi obránci Matěj Chalupa, který byl faulován a trestné střílení po naznačení střely završil do prázdné - 4:1! Za delší necelou minutu navíc domácí předvedl rychlý výpad, který po přistrčení Kokošky zakončil Petr Kodýtek – 5:1! Půltucet měl na holi Vracovský, u pravé tyče po křižné příhrávce zakončil jen do betonu Kardinála. Ujala se ale až rána Krystla, kterou do sítě usměrnil Filip Kokoška – 6:1! Následně Západočeši skvěle sehráli přesilovou hru, ani jednou nepustili hosty ze třetiny a vše nakonec zakončil jako správný kapitán Tomáš Krystl – 7:1! Poslední slovo si v utkání vzaly Vítkovice, když se dorážkou u levé tyče Kolářovy branky prosadil Ondřej Hartmann – 7:2! Ještě před tím měl gól na holi Chalupa, kterému se na poslední chvíli touš postavil na hranu a poodkrytou klec tak přeletěl.

Ohlasy trenérů

David Bruk (HC Plzeň 1929): “Odehráli jsme dvě dobré třetiny – první a třetí. Tam jsme hráli hokej podle našich představ. V prostřední části jsme dělali chyby, propadali jsme a Vítkovice se dostávaly do hry, přečíslovaly nás. Celkově si ovšem myslím, že jsme byli lepším týmem.”

Mojmír Trličík (HC Vítkovice Ridera): “Výsledek hovoří jasně, takový byl i průběh hry. I když chvilkami jsme měli za stavu 1:3 šance na snížení na 2:3. Jinak soupeř dominoval bruslařsky, v dovednostech, při zpracování přihrávky, přesnosti, v přesilových hrách i přechodu do útoku či zakončení. Myslím si, že hodnocení je zcela lehké v tom směru, že jsme dneska nebyli plzeňskému týmu konkurence schopní.”