Zápas plný zvratů v Litvínově přinesl mladším dorostencům dva body!

Jako na houpačce si musela připadat obě mužstva během zápasu. Mladíci Litvínova dobře začali a vedli po první části o dvě branky, následně ale zapnuli indiáni a otočili duel. Třetí část nicméně znovu patřila Severočechům a prodloužení vybojoval plzeňský Mužík až v závěru duelu. V něm se štěstí usmálo na Plzeňany, když se prosadil Lang, jenž měl ruce ve všech brankách indiánů.

HC Litvínov - HC Plzeň 1929

4:5p
2:0, 0:3, 2:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 12. Stehlík (Baláž), 15. Jindra (Šarlinger, Myšák), 50. Myšák (Kitzberger, Jouza), 50. Stehlík – 25. Lang, 28. Mužík (Lang), 30. Mužík (Lang), 58. Mužík (Soukup, Lang), 61. Lang (Mužík). Rozhodčí: Knapík - Košťálová, Toman. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 100. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:5.

HC Litvínov

Zelenka (Kmínek) - Jonák, Baláž, Kitzberger, Háva, Najman, Miškovič, Zítek - Jindra, Limanovský, Stehlík, Jouza, Nikl, Beran, Kysela, Šarlinger, Myšák

Pilc (Maličkay) - Novák, Hamšík, Oánek, Váchal, Šiller, Staněk, Kovářík - Slanina, Princl, De Sousa, Kolář, Rohla, Malát, Lang, Kuchárik, D. Soukup, Mužík

Jakub Váchal 0 0 0 0 0

Oba soupeře před utkáním dělil devítibodový rozdíl a čtvrtý Litvínov si tak na druhou Plzeň dělal zálusk. V zádech měl tři vítězství v řadě a začal dobře. V první části se dostal do dvoubrankového vedení, když se v její druhé polovině prosadili při hře v pěti na obou stranách Stehlík a Jindra. Oba se již v této sezóně do branky indiánů trefili.

Modrobílí v extraligové m ročníku pouze dvakrát prohráli a nic na tom nehodlali měnit ani dnes. Pomohla jim i brzká přesilová hra a do poloviny zápasu již byli ve vedení. Obrat nastartoval Mužík, na další dvě trefy navíc nahrál. Nic však ještě nebylo po čtyřiceti minutách hry rozhodnuto, Západočeši hráli letos na ledě Vervy podruhé, poprvé v přípravě a uspěli až v nájezdech 5:4. A situace se prakticky nakonec do puntíku opakovala.

Litvínov totiž také duel otočil, po brankách Myšáka a znovu Stehlíka během šestnácti vteřin zasadil Plzeňanům tvrdé K.O. Ti se ale brzy oklepali, dvě a půl minuty před sirénou v početní výhodě srovnali s domácími krok a po sedmapadesáti vteřinách prodloužení rozhodl o odvozu dvou bodů Lang. Ten si v zápase připsal pět bodů, jeho parťák Mužík čtyři a hattrick.

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): "První třetinu jsme vstoupili do zápasu ne lehkovážně, ale Litvínovu tam padly dva poměrně laciné góly. Ve druhé části jsme hru a způsob napadání, vytvořili si hodně šancí a zápas otočili. V poslední dvacetiminutovce domácí opět dvakrát udeřili, my museli vyrovnávat a nakonec rozhodli v prodloužení. V utkání jsme trefili šest tyček, byl to zápas nahoru - dolů."