V Liberci vybojoval bod Robert Bote

Dorost: Bílí Tygři Liberec - Lasselsberger Plzeň 2:2. Útočník Robert Bote, který naskočil do zápasu až od druhé třetiny, vyrovnal v 53. minutě na 2:2 a zařídil plzeňským dorostenců bod. Další gól hostů vstřelil reprezentační obránce Jakub Kořínek. Liberec se díky této remíze definitivně udržel v extralize juniorů, do první ligy tak padá letošní nováček Slovan Ústí nad Labem.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň

2:2

Branky a přihrávky: 17. Hrach (Ropický), 39. Polakovič (Langr) - 26. Kořínek (Holub), 53. Bote (Valenta). Rozhodčí: Stolín - Hribik, Hejl. Vyloučení: 8 : 6. Využití: 1 : 0. Diváků: 50. Střely na branku: 26 : 26.

Nedvídek - Starec, Tondr. M., Pavlů, Kajínek, Hrach (40. Petera), Sládek - Bárta, Bohůnek, Nevyhoštěný - Polakovič, Langr, Nedvěd - Řehák, Ropický, Tondr L. Trenér: Vladimír Čermák. Asistent: Miloslav Špinka

Ulč - Černý, Štich, Kořínek, Šebo (14. Mottl), Jonák, Krňoul - Holý, Setikovský (21. Heřman), Šlauf - Jindra, Kocman, Holub - Kampf, Heřman (21. Bote), Valenta. Trenér: František Černý

Hned v úvodu utkání, ve 44. vteřině, se domácí Nevyhoštěný dopustil v útočném pásmu faulu a hostům poskytl výhodu přesilové hry. Liberečtí dobře bránili a ztěžovali Plzeňským přechod do útočného pásma. Výsledkem přesilové hry byly pouze dvě nepřesné střely Kocmana a Holuba. V průběhu 5. minuty se poprvé mezi tyče trefil hostující Setikovský a po něm Kocman, ale brankař Nedvídek s jejich střelami příliš práce neměl. Na druhé straně pálil po přihrávce Nedvěda Polakovič. Brankař Ulč byl pozorný a puk bez větších problémů chytil. V první výraznější šanci utkání se ocitl plzeňský Šlauf. Střela mezi betony ale libereckého brankaře nepřekvapila. V čase 9:07 putoval na trestnou lavici plzeňský Krňoul, kterého za 70 vteřin následoval Šebo. Liberec tak měl padesátivteřinovou výhodu dvou hráčů v poli. Hosté ve třech perfektně bránili a k Ulčovi prošly pouze střely Řeháka, Sládka a Martina Tondra. Běžela 15. minuta, když do obranného pásma Plzně pronikl Nevyhoštěný a střelou z levého kruhu orazítkoval tyč plzeňské branky. Další, minutovou, přesilovku 5 na 3 měli Tygři při vyloučení Valenty a Kořínka. V okamžiku, kdy Valenta už naskočil na led a současně plzeňský Černý přišel po souboji s domácím obráncem o hokejku, našla Ropického přihrávka HRACHA, který střelou nad pravé Ulčovo rameno zařídil první změnu skóre. I hosté si ještě do konce třetiny mohli vyzkoušet hru v početní převaze. Při vyloučení Pavlů, bylo libereckému Nedvídkovi horko po střelách Kocmana, Holuba a zejména Kořínka, jehož ránu těsně před brankou tečoval Setikovský. Jeho teč skončila na prsou libereckého brankaře.

Do druhé části hry nastoupili lépe hosté. Jejich aktivní hra přinesla výsledek ve 26. minutě. Holubova přesná přihrávka našla mezi kruhy KOŘÍNKA, který technickou střelou k tyči rozvlnil síť liberecké branky. Po gólu Plzeňští ještě zvýšili tempo a Liberec pouze bránil. Zejména kombinace plzeňské druhé lajny působily domácím potíže. Tento tlak trval až do 14. minuty, kdy Liberečtí vyrovnali hru v poli a zlepšení dokládaly střelecké pokusy Lukáše Tondra a především Martina Tondra, jehož střelu Ulč vytěsnil pouze špičkou svého betonu. Štěstí stálo při plzeňském brankaři v 18. minutě. Po prudké střele Bohůnka mu vypadl puk z lapačky a těsně minul plzeňskou branku. Při následujícím útoku hostů ztratil útočník puk. Této chyby využil domácí Langr a přesnou přihrávkou na útočnou modrou poslal do úniku POLAKOVIČE. Proti jeho střele nad lapačku byl plzeňský brankař bezmocný.

S úvodem třetí třetiny se obraz hry již poněkolikáté v zápase změnil a od 41. do 52. minuty ovládli led Bílí Tygři. Liberečtí si na ledě otevřeli střelnici a Ulč musel zasahovat proti střelám Nevyhoštěného, Nedvěda, Pavlů, Ropického a Bohůnka. Překonala jej pouze střela Řeháka, které však v cestě do sítě zabránila tyč. V této fázi utkání se Plzeňským nedařila kombinace a často bránili jen za cenu zakázaného uvolnění. Rána pro domácí přišla v 53. minutě. Dlouhou přihrávku Valenty převzal na útočné modré BOTE a pohotovou střelou po ledě prostřelil libereckého brankaře. Tímto gólem se Plzeňští vrátili do zápasu. V 57. minutě se před libereckou brankou ocitl na kolenou hostující Heřman. Puk, který měl v tu chvíli na dosah, poslal po ledě rukou. Ten zasáhl betony libereckého brankaře a od nich se odrazil na hůl plzeňského Šlaufa. Ten jej pohotově poslal za Nedvídkova záda. Radost však Plzeňským zkazil hlavní rozhodčí, který okamžitě rozpažil a branku pro přihrávku rukou neuznal. V čase 58:49 byl vyloučen liberecký Nedvěd a když početní výhodu nevyužil hostující Černý, jehož bombu Nedvídek „semaforem“ zlikvidoval a na druhé straně nedokázal po samostatném úniku skórovat Polakovič, rozešli se oba soupeři smírně.

Miloslav Špinka (trenér Liberce): „Oproti čtvrtečnímu utkání se Slavií, ve kterém jsme dokázali zvítězit, jsme dnešním výkonem mužstva zklamáni. Litujeme nevyužitých příležitostí, hlavně Polakoviče, který těsně před koncem utkání, při našem oslabení, neproměnil samostatný nájezd. Dnešní bod nám však definitivně zajistil extraligovou příslušnost i pro příští sezónu, bez ohledu na dnešní výsledek Ústí nad Labem.“

František Černý (trenér Plzně): „V první třetině byla hra na obou stranách zcela vyrovnaná. Ve druhé jsme si vypracovali dostatek šancí, ale dokázali jsme proměnit pouze jednu z nich. Naopak jsme po individuální chybě inkasovali dvě minuty před koncem. Ve třetí části hry měl Liberec do desáté minuty navrch a po celé ploše nás přehrával. V 53. minutě jsme vstřelili gól a převzali jsme iniciativu. Naše převaha však byla pouze optická.“